Fantastična Lana Pudar se plasirala u finale juniorskog Europskog prvenstva

2

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar plasirala se u finale na juniorskom Europskom prvenstvu u Bukureštu u disciplini 100 metara delfin stilom.

Ona je u današnjem polufinalu zauzela prvo mjesto i ukupno drugo u oba polufinala.

Lana Pudar je polufinalnu utrku isplivala s vremenom 59.28.

Udruženje tužilaca FBiH oštro kritikovalo Konakovića: Pokušava da utječe na ishod predmeta

Ponos BiH nastavlja da nas raduje: Lana Pudar u novom polufinalu

Iza Lane u polufinalu je završila Ullmann iz Švicarske, dok je treće mjesto zauzela Finger iz Njemačke.

Finale je na rasporedu u četvrtak od 18 i 09 sati.

Podsjetimo, Lana je rano jutros u kvalifikacijama isplivala 59,99 što je bilo dovoljno za prvo mjesto u njenoj kvalifikacionoj grupi i ukupno drugo mjesto u kvalifkacijama.

Lana je prethodnih dana briljirala na Mediteranskim igrama u Alžiru gdje je osvojila dvije zlatne medalje - u disciplini 100 metara delfin i 200 metara delfin, dok je u disciplini 50 metara delfin stilom bila petoplasirana.