Bravo, vodena vilo: Nestvarna Lana Pudar je europska prvakinja!

13
A.L.

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je prvo mjesto na Europskom prvenstvu u Rimu u disciplini 200 metara delfin stilom.

Lana je dionicu od 200 metara delfin stilom isplivala u vremenu od 2:06.81.

Drugo mjesto osvojila je Dankinja Helena Bach, a treće Italijanka Ilaria Cusinato.

Najnovije informacije iz Brisela: Još jedna zemlja 'skeptična' po pitanju otvaranja pregovora s BiH?

Konačno: Krenule pripreme za izgradnju olimpijskog bazena u Mostaru

Lana je briljirala jučer u kvalifikacijama pošto je u svojoj grupi zauzela prvo mjesto, da bi kasnije u toku dana bila treća u polufinalu što joj je obezbijedilo nastup u današnjem finalu.

Podsjetimo, Pudar je ranije osvojila bronzanu medalju na Europskom prvenstvu u Rimu i to u disciplini 100 metara delfin stilom.

Prije toga Lana je "zastala" u polufinalu u disciplini 50 metara delfin stilom.

Lana Pudar je najuspješnija bosanskohercegovačka plivačica svih vremena i već sada jedna od najuspješnijih sportistkinja. Tokom karijere u mlađim uzrastima osvojila je brojne medalje, a to je od ovog ljeta počela da radi i u seniorskoj kategoriji.

Poruka našoj Sireni Lani Pudar iz OHR-a: 'Ovakvi mladi ljudi vode BiH naprijed!'

Rođena je 19. januara 2006. godine u Mostaru, a specijalizovana je za delfin stil. U ovoj kategoriji se takmiči na 50, 100 i 200 metara.

Iako u rodnom Mostaru ni danas nema bazen u kojem može da se priprema za velika takmičenja, Lanin otac Velibor je uvijek govorio da će njegova kćerka plivati za 'zemlju koju nosi u srcu', odnosno za Bosnu i Hercegovinu. U martu 2021. godine rekao je da ni on, ni Lana više neće odgovarati na ovo pitanje.