Bravo, bravo: Lana Pudar će plivati za još jednu zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu

2

Lana Pudar će plivati za još jednu zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu.

Bosanka je u polufinalu na 100 metara delfin, plivati za zlatnu medalju, koju već ima na Svjetskom juniorskom prvenstvu.

Ona je večeras u petak, 8. septembra, izborila plasman među osam najboljih na 100 metara delfin i u subotu, 9. septembra (17.28 sati) plivati za zlato.

Svi amandmani na Izborni zakon BiH koje je nametnuo Schmidt stupili na snagu

Lana je plivala u prvom polufinalu i zauzela drugo mjesto, a ukupno je imala četvrto vrijeme.

Naša Lana 100 metara deflin je isplivala u vremenu 58.55 sekundi.

Podsjetimo, Lana Pudar rano jutros je prošla u polufinale. Isplivala je vrijeme 59.61, što je bilo treće vrijeme svoje kvalifikacione grupe.

Ova disciplina je posljednja koju će plivati i time završava svoje učešće na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Izraelu.

U Izraelu je već osvojila dvije medalje - zlatnu i srebrenu. U diciplini 200 metara delfin bila je prva i osvojila zlato, a drugo mjesto je zauzela u disciplini 50 metara delfin i osvojila srebrnu medalju.