Bravo, Bosanac: Benjamin Husić osvojio srebrenu medalju na Europskom klupskom prvenstvu

0
Taekwondo kluba Novi Grad Sarajevo / Benjamin Husić

U Tirani (Albanija) se održava Evropsko klupsko prvenstvo u taekwondou a našu Bosnu i Hercegovinu predstavljaju i takmičari iz TKD Novi Grad.

Benjamin Husić, član ovog kluba i jedan od naših najboljih takmičara u borilačkim vještinama, osvojio je srebrenu medalju u kategoriji juniora do 73 kilograma.

Kao treći nosilac Husić je bio slobodan prvo kolo, zatim je upisao pobjedu nad predstavnikom Španije sa 2:0, potom nad predstavnikom Turske sa 2:0, zatim nad predstavnikom Hrvatske u polufinalu sa također 2:0 a onda je uslijedio poraz od predstavnika Italije u finalu sa 0:2.

SIPA istražuje Košarkaški Savez BiH: Šta se krije iza zatvorenih vrata?

Ovim rezultatom Husić je potvrdio dobru formu za Svjetsko juniorsko prvenstvo koje se igra u oktobru, u Južnoj Koreji.

Također, u kategoriji juniora iz TKD Novi Grad nastupila je i Anja Hrgić, i to u kategoriji do 63 kilograma.

Kao treći nosilac bila je slobodna prvo kolo, u drugom kolu pobjedila je predstavnicu Grčke sa 2:0, a potom je izgubila od predstavnice Italije rezultatom 2:0, prenosi SCSport.