Ostaje žal za prva dva seta: Iran slavio u Sarajevu i postao prvak svijeta

0

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci nažalost izgubila je u finalnom meču Svjetskog prvenstva u Sarajevu od Irana 3:0 u setovima.

Po setovima je bilo 24:26, 30:32 i 25:12.

Prvi set

Ilidža dobija mjesto najbolje kupovine: Novi tržni centar otvara svoja vrata!

Nakon uvodnih 3:3 Iranci nam bježe na 3 razlike u tu prednost uspijevaju održati negdje do pred kraj seta kada naš tim ipak dolazi do preokreta.

Poveli smo 24:22 i imali dvije set lopte, ali nismo ih iskoristili i Iran je slavio sa 26:24.

BiH - Iran, finale Svjetskog prvenstva

Drugi set

Iranci sjajno otvaraju drugi set i brzo dolaze do 4:0. Kasnije odlaze i na 11:6, ali Zmajevi to brzo vraćaju u egal i dolaze na 17:17. Igrala se nevjerovatno uzbudljiva završnica seta u kojoj su naši momci imali čak pet set lopti, ali ni jednu nisu iskoristili. Na kraju je Iran slavio 32:30 i poveo 2:0 u setovima.

Treći set

U ovom setu se igrala izjednačena odbojka samo do rezultata 5:5, a gotovo sve poslije toga pripalo je Irancima. Brzo su se odlijepili na veliku razliku i na kraju su osvojili i treći set i upisali pobjedu.

Iako su izgubili u velikom finalu, našim momcima nema ko šta zamjeriti jer su i na ovom Svjetskom prvenstvu osvojili medalju - srebrenu. Bravo, momci.