Zlatni ljiljani večeras traže novo zlato: BiH u velikom finalu protiv starih rivala - Irana

1
A. Ka.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci danas će nastupiti u velikom finalu na Svjetskom prvenstvu u sjedećoj odbojci koje se održava u Sarajevu.

Zmajevi će za protivnika imati starog rivala – ekipu Irana.

Reprezentacija BiH ostvarila je svih šest pobjeda na ovom SP.

EU 20 godina nakon velikog vala proširenja: Da li je spremna za primanje novih članica?

Muška reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci saznala protivnika u finalu Svjetskog prvenstva

U grupnoj fazi takmičenja savladali su Srbiju i Japan sa po 3:0, a u meču protiv Amerikanaca slavili su sa 3:1. To je ujedno jedini izgubljeni set našeg tima na SP.

U osmini finala bh. odbojkaši su savladala Hrvatsku sa 3:0, dok su istim rezultatom u četvrtfinalu pobijedili reprezentaciju Kazahstana. Novo finale zakazali su pobjedom protiv Egipta (3:0).

Muška reprezentacija BiH, koja je do sada osvojila tri naslova svjetskih prvaka, za novi trofej prvi put će se boriti pred domaćom publikom.

S druge strane, i Iran je u polufinalu s rutinskih 3:0 savladao Brazil i nema sumnje da nas očekuje zanimljiv meč.

Susret BiH - Iran na programu je u petak, 11. novembra od 19 sati.

Finalni meč između BiH i Irana igra se u Areni Hills na Ilidži sa početkom od 20 sati.