Amel Tuka šesti u finalu na 800 metara

Bh. atletičar Amel Tuka završio je na šestom mjestu finalnu trku na Olimpijskim igrama.

Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio je Emmanuel Korir iz Kenije s vremenom 1:45.06, dok je drugi bio njegov sunarodnjak Ferguson Rotich. Tukino vrijeme bilo je 1:45.98.

Tuka je u finalu imao jaku konkurenciju, pa su pored njega trčali još Gabriel Tual, Partyk Dobek, Kipkurui Korir, Clayton Murphy, Cheruiyot Rotich, Adrian Ben, Peter Bol i Nijel Amos.

Tuka šesti u Tokiju  - undefined

Naš Amel je u dosadašnjem dijelu karijere osvojio bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Pekingu 2015. godine i srebrenu u Dohi 2019. godine.

Na prethodnim Olimpijskim igrama u Riju ispao je u polufinalu.

Nakon današnjeg rezultata ostaje nam da uputimo iskrene čestitke Amelu Tuki, njegovom treneru Giovanni Ghidiniju, Olimpijskom komitetu BiH i Atletskom savezu BIH.