Abedin Mujezinović osvojio je sedmo mjesto u svojoj grupi na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti

0
R. R.

Bosanskohercegovački atletičar Abedin Mujezinović u kvalifikacionoj utrci na 800 metara za polufinale Svjetskog prvenstva u Budimpešti osvojio je sedmo mjesto.

Mujezinović je istrčao dionicu s vremenom 1:47.76 što nije bilo dovoljno za polufinale takmičenja.

Mujezinović je odlično počeo utrku i nakon 400 metara bio je drugi.

Sjajne vijesti: OKI Fantomi treći put uzastopno osvojili titulu prvaka Europe

Na 600 metara je bio treći, ali je u finišu ostao bez snage i na kraju zauzeo sedmo mjesto u svojoj grupi.

Podsjetimo, na svjetskom prvenstvu u Budimpešti nastup je završio najbolji bosanskohercegovači atletičar Amel Tuka koji je zauzeo osmo mjesto u svojoj grupii ostao bez plasmana u polufinale.

Njegov lični rekord na 800 m iznosi 1:45,32, postignut u Lignano Sabbiadoru u Italiji.

Finalna trka na 800 metara održat će se 26. augusta, sa početkom u 20.30 sati. Svjetsko prvenstvo u Budimpešti trajat će do nedjelje, 27. augusta.