Zrinjski protutnjao Tušnjem: Tuzla City doživio najteži domaći poraz

0

U prvoj utakmici 11. kola Premijer lige BiH fudbaleri Zrinjskog su deklasirali Tuzla City na Tušnju i slavili rezultatom 0:4. Tako su Tuzlaci doživjeli najteži domaći poraz od kada su 2018. godine ušli u Premijer ligu BiH.

Mrežu Muminovića načeo je Miloš Filipović nakon asistencije Nemanje Bilbije u 19. minutu. U 30. minuti Ognjen Todorović pogađa za 0:2, da bi Filipović u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena bio strijelac za 0:3.

U nastavku su indisponirani Tuzlaci zaigrali malo bolje, ali to nije bilo dovoljno da se postigne počasni pogodak. Naprotiv, Mostarci su pet minuta prije kraja povećali prednosti: Miloš Filipović je na asistenciju Todorovića kompletirao "hat-trick" i pogodio za konačnih 0:4.