Zrinjski preokretom u finišu utakmice porazio Željezničar: Tim s Grbavice nastavio crni niz

2

Na stadionu Pod Bijelim brijegom snage su odmjerili Žrinjski i Željezničar u okviru 8. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a utakmica je završena rezulatom

U 31. minuti Željezničar je poveo rezultatom 0:1, nakon što je Mekić  ubacio loptu, a Jašarević pogodio glavom za vodstvo Plavog tima.

Do kraja prvog poluvremena Zrinjski je imao tri velike prilike, ali lopta nije završila u golu ekipe s Grbavice.

Velike poplave i klizišta u Njemačkoj. Evakuiraju se ljudi, nestalo i struje, pogledajte prizore

U 64. minuti Bilbija pogađa stativu, ali ništa od poravnanja. Imao je i veliku priliku u 70. minuti kada je sa pet metara šutirao glavom, ali golman Želje je to fantastično odbranio.

Ipak, Muftić je savladan u 78. minuti kada Jakovljević glavom pogađa za 1:1.

Do prednosti i pobjede Zrinjski dolazi u 90. minuti golom Bilbije (2:1).

Za Zrinjski su od prve minute igrali: Marić, Čanadžija, Ćorluka, Jukić, Kiš, RadiĆ, Malekinušić, Ramić, Jakovljević, Tičinović, Bilbija.

Za Željezničar su od prve minute igrali: Muftić, Galić, Cocalić, Dubačkić, Jašarević, Mekić, Ćosić, Amoah, Štilić, Gasal, Allyson.