Zrinjski na Pecari nadigrao Malmo sa 1:0, ali se oprostio od Europe

Nogometaši Zrinjskog večeras su na Pecari porazili Malmo sa 1:0, ali se Mostarci nisu uspjeli paslrati dalje.

Švedski predstavnik nakon pobjede od 3:0 u prvom susretu osigurao plasman u play-off Europske lige.

Zrinjski je od početka imao veći posjed lopte. Mostarci, koji su meč odigrali u Širokom Brijegu jer nemaju dozvolu UEFA-e da igraju pod Bijelim brijegom, pokušavali su doći do prave prilike, ali je ona tokom prvog poluvremena izostala.

Najbolja akcija odigrana je u 30. minuti kada je Lendrić zakasnio na dodavanje Govedarice.

Početkom drugog poluvremena nakon lijepe kombinacije igrača bh. tima, šutirao je Šovšić, ali je rezutat ostao 0:0 do finiša susreta kada je Zrinjski poveo.

U samom finišu uporni Hercegovci uspjeli su poentirati. Dosuđen je penal, odgovornost je preuzeo Damir Šovšić i pogodio za 1:0 i dostojno predstavljanje Bosne i Hercegovine.

Ovu europsku sezonu Mostarci će pamtiti po najvećem uspjehu - iz dva susreta bili su bolji od holandskog Utrechta