Zrinjski izgubio od LASK-a: Bilbija ublažio poraz

1

Nogometaši Zrinjskog u gostima kod LASK-a u austrijskom Linzu odigrali su prvu utakmicu play-offa Evropske lige.

Utakmica je završena rezultatom 2:1.

Dvostruki strijelac za domaće bio je Robert Zulj, a Nemanja Bilbija je pogodio za Zrinjski.

UK će glasati za rezoluciju o genocidu u Srebrenici: "Prozvat ćemo one koji se tome protive"

Od samog početka utakmice LASK je imao inicijativu i poveli su u 4. minuti. Robert Zulj (LASK Linz) je savladao golmana udarcem u donji desni ugao. Zulj je osam minuta poslije udvostručio vodstvo te je LASK od 12. minute vodio 2:0.

U 26. minuti gol koji je postigao Matija Malekinušić (Zrinjski) ali je poništen zbog ofsajda. Zrinjski je imao i stopostotnu šansu u 39. minuti. Mario Ćuže je pogodio okvir gola.

Na poluvrijeme su otišli sa rezultatom 2:0.

Vrtoglava cifra: Poznato koliko je Zrinjski zaradio ispisivanjem historije nogometa u BiH

U drugom poluvremenu opet su inicijativu imali domaći. Opasno je bilo pred golom Zrinjskog, dok Plemići nisu ozbiljnije ugrozili gol domaćeg tima.

Tek u 72. minuti Zrinjski se vraća. Bilbija je pogodio nakon uigrane akcije iz slobodnog udarca. Rezultat je 2:1.

Dvostruki strijelac Robert Zulj (LASK Linz) u sudijskoj nadoknadi imao je dobru šansu, ali je golman Zrinjskog bio spreman i obranio mu šut.