Zrinjski demonstrirao silu u mostarskom derbiju, Velež razbijen za poluvrijeme

0

Mostarski rivali Zrinjski i Velež sastali su se danas u zaostalom meču 3. kola Premijer lige BiH.

Iako je riječ o gradskom derbiju s dugom historijom, rezultat iz današnje utakmice to baš i ne pokazuje. Plemići su razbili svog rivala s 3:0, a sva tri gola postigli su za poluvrijeme.

Tim Krune Rendulića došao je do vodstva u 7. minuti. Tomislav Kiš je izveo slobodnjak, a Mario Ćuže glavom pogodio mrežu gola gostiju.

Anketa | Čija je najveća odgovornost što građani moraju plaćati proviziju za račune za vodu?

Dvije minute kasnije domaći su mogli i do drugog gola. Kiš je ponovo centrirao, Nemanja Bilbija probao glavom, a lopta je na putu prema mreži pogodila njegovog saigrača Stipu Radića.

Zrinjski je udvostručio prednost u 38. minuti. Radić je šutirao s preko 20 metara, Osman Hadžikić nije najbolje intervenisao, na odbijenu loptu je natrčao Slobodan Jakovljević i pogodio za 2:0.

Minut kasnije Hadžikić je sjajno odbranio udarac Kiša i spriječio debakl gostiju. Imao je Velež priliku u 43. minuti smanjiti rezultat, ali je Marko Marić uz pomoć prečke zaustavio udarac Nermina Haskića.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Zrinjski je došao i do trećeg gola, a ponovo je strijelac bio Jakovljević.

Velež je bolje počeo drugo poluvrijeme. Imao je inicijativu, ali nije uspijevao stvoriti pravu priliku.

S druge strane, Zrinjski je u 68. minuti propustio odličnu šansu za novi gol preko Bilbije.

Uslijedio je pritisak gostiju, koji su propustili dvije dobre prilike. Posebno se to odnosi na onu iz 74. minute, kada je Giorgi Guliashvili pogodio stativu.

Do kraja smo vidjeli još nekoliko izglednih prilika na obje strane, no promjene rezultata nije bilo.

Za Zrinjski su igrali: Marić, Čorluka, Jakovljević, Radić, Tičinović, Čanađija, Ramić, Ćuže, Kiš, Jukić, Bilbija.

Velež je nastupio u sastavu: Hadžikić, Oreč, Zvonić, Halilović, Suljić, Haskić, Džafić, Šturm, Halilović, Vehabović, Mahmić.

Današnjom pobjedom Zrinjski se probio na drugo mjesto i ima 21 bod, tri manje od vodećeg Borca, dok je Velež na petoj poziciji sa 17 bodova.