Zmajevi se spasili u 93. minuti: Prevljak pogodio za veliki bod

3
A. Sokolović
Zmajevi  se spasili u 93. minuti: Prevljak pogodio za veliki bod

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine uspjela je u 93. minuti doći do bodana startu nove sezone Lige nacija.

Zmajevi su u Helsinkiju u prvom kolu Divizije B protiv Finske odigrali 1:1 u "meču za infarkt".

Iako je start susreta obećavao, nastavak nam je donio tugu i novo razočaranje u naš izabrani tim sve do 93. minute kada je Prevljak pogodio.

Samira Hodžić iz Sarajeva je "Nestlé Zdravo! Baka/Nana" za 2024. godinu

Pokušao je Petev sa novom formacijom, vratio nam se i Miralem Pjanić, imali smo i Edina Džeku, ali nismo imali igru. I da - realizaciju.

Naši su bili bolji u prvih 10 minuta. Pokušali smo iz dva kornera, ali nismo uspjeli. Onda su Finci bili bolji. Stvorili nekoliko poluprilika, ali se mreža nije tresla.

Finci su u 15. minuti zatresli gol, ali je Pukki bio u ofsajdu. I zaista jeste.

Iz prvog dijela izdvojili bismo i šansu Kolašinca koji je loše tražio Džeku, nakon dobre igre Zmajeva u toj akciji u 34. minuti.

Sa meča BiH - Finska u Helsinkiju - undefined

Kada se očekivalo da ćemo na odmor otići pri rezultatu 0:0 - penal za domaćina.

Škotski sudija to u igri nije vidio, ali su iz VAR sobe reagirali - poslali ga uz aut-liniju da pogleda sporni snimak i Walsh je pokazao na penal. Prcić je igrao rukom.

Pukki je uzeo loptu i mirno pogodio za 1:0. Igralo se sudijsko vrijeme prvog dijela.

U drugom dijelu na startu Finci su bili bolji. Prvo je pokušao Pukki, pa nam se povrijedio, srećom ne ozbiljno, golman Šehić, a na kraju izašao iz igre i Pjanić (59. minuta, op. a.).

U 60. minuti smo imali najbolju priliku. nakon sat vremena igre Gojak se našao sam pred golom Finaca. Slabo je pucao, izborio samo korner, ali je utisak svih bio - ovo je bila prilika za 1:1.

To se kasnije i pokazalo ključnim, jer u posljednjih pola sata napadali smo i čekali tu šansu za 1:1.

Kada se očekivao kraj pogodio je Prevljak. Igrala se 93. minuta. Spasio nas je bruke i blamaže nakon asistencije Edina Džeke.

Šta kazati nakon meča za infarkt - priliku treba za pobjedu tražiti već u utorak kada na Bilino polje u Zenicu dolazi Rumunija, koja večeras od 20.45 sati igra protiv Crne Gore.

Zmajevi imaju šansu da budu prvi u grupi. Finci nisu bauk, ali da bismo do toga došli moramo biti bolji, kvalitetniji.