Pratite uživo meč iz Helsinkija sa duela Lige nacija: Prevljak nas spasio poraza

3

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos utakmice iz Helsinkija, gdje se u okviru Lige nacija Divizije B u prvom kolu sastaju Finska i Bosna i Hercegovina.

Susret počinje u 18 sati.

Zmajevima je ovo prva utakmica u novom krugu Lige nacija.

Alma je s troje djece skočila u rijeku, suprug uhapšen: ‘Svađali su se i tjerao je iz kuće‘

U kratkom periodu, puleni selektora Ivayla Peteva odigrat će četiri susreta, a prvi naredni je već sljedeće sedmice protiv Rumunije.

Meč je na rasporedu u utorak, 7. juna. Susret se igra u Zenici na stadionu Bilino polje.

Duel se igra od 20.45 sati.

Standings provided by SofaScore LiveScore

FT

Završen je meč u Helsinkiju - BViH je stigla do boda.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine uspjela je u 93. minuti doći do bodana startu nove sezone Lige nacija.

Zmajevi su u Helsinkiju u prvom kolu Divizije B protiv Finske odigrali 1:1.

Iako je start susreta obećavao, nastavak nam je donio tugu i novo razočaranje u naš izabrani tim sve do 93. minute kada je Prevljak pogodio.

90'+3

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL.

Prevljak je strijelac. Džek oje sjajno asistirao a Prevljak pogodio.

1:1, imamo taj bod u rukama. zaslužili smo ga.

90'+1

Igrat će se još 240 sekundi. Sudija Walsh je četiri minute nadoknadio izgubljeno vrijeme.

90'

ŠTETTTTTTAAAAAA.

Menalo je pucao, ali nije uspio postići gol. Kao da je začarana mreža domaćina večeras.

Sve smo karte bacili u napad.

88'

Ole, ole... Čuje se sa tribina olimpijskog stadiona.

Provociraju navijači Finske nakon što su njihovi igrači skoro minutu držali loptu u svojim nogama kratkim pasovima.

81'

Ušao je i Prevljak. Hadžiahmetović je vani sada.

Petev sve pokušava da bismo došli do boda.

77'

SREĆĆĆĆAAAAA.

Uronen je pucao. Bio je u dobroj prilici za gol. Promašio je.

Još 13 minuta i najmanje 3 minuta sudijske nadoknade ui nade da možemo barem do boda.

70'

Još 20 minuta nade da možemo do gola.

Napadaju Zmajevi, tražimo put do gola. Još nije sve gotovo.

67'

ŠTETTTTTTTAAAAAA.

Menalo je imao sjanu priliku, ali nije uspio zatresti mrežu Finaca.

Napadamo u ovim trenucima. Vezali smo i dva nova brza kornera, ali nemamo sreće

60'

ŠTETTTTTTAAAA.

Šta je Gojak promašio. Bio je sam na 10 metara, ali je loše pucao. Nije uspio pronaći put do gola Finaca.

Kakva je samo ovo bila prlika. Uspio je izboriti samo korner, nakon kojeg ništa nismo napravili.

A Gojak je ušao malo prije prilike, kada je zamijenio Pjanića. U igri je od 59. minute i Menalo, koji je zamijenio slabog Krunića.

53'

Novi korner za Finsku.

Čekat ćemo našu šansu - nadamo se da ćemo je imati do kraja utakmice.

U kornerima je 5:3 sada za Finsku.

48'

Golman Ibrahim Šehić se povrijedio. Da stvar bude gora - udario je glavom i tijelom u stativu.

Naši su pogriješili, Šehić pokušao spasiti, ali se povrijedio.

Korner za domaćina.

Sa meča Finska - BiH u Helsinkiju - undefined

46'

SREEEEEEĆĆĆĆĆĆĆAAAAAAAAA

Kakva sreća za Zmajeve. Pukki je pucao pored gola. nakon svega 20 sekundi igre u nastavku.

Ostalo je 1:0 za Finsku.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Finci kreću s centra.

HT

Finska ide na odmor sa golom prednosti. Pukki je s bijele tačke jednu glupost naše odbrane (Prcić igrao rukom, op. a.) pretvorio u gol i vodstvo od 1:0.

Nismo loše otvorili susret, ali nakon 15 minuta Finci su bili bolji.

Finska 1 - BiH 0

45'

FINSKA VODI 1:0.

Pukki je strijelac za bijele tačke. Lopta u jednu, Šehić u drugu stranu.

Šteta - ne zbog gola, već zbog toga što ga primamo u sudijskom vremenu u meču u kojem Finci nisu bili bolji tim.

45'

PENAL ZA FINSKU.

Prcić je igrao rukom i penal za domaćina.

Finska vodi, Pukki je strijelac - undefined

44'

VAR - Walsh gleda jednu spornu situaciju.

43'

OPASSSSSSNNNOOO je bilo pred našim golom.

Šehić je zaustavio šut sa 23 metra. malo panike u odbrani Zmajeva - ponovo.

Srećom, ostaje 0:0. Šehić je uspio zaustaviti i drugi šut domaćih.

Sve smo bliži odmoru bez golova.

41'

Nissila je dobio žuti karton. još jedan Finac u notesu škotskog arbitra.

39'

Korner za Fince - drugi na utakmici za njih. Sada je 3:2 u kornerima za BiH, ali u golovima je ništa - ništa.

Očistlila je naša odbrana loptu i idemo dalje.

37'

Novi korner za naš tim. Pjanić je pokušao, ali nije uspio uputiti konačan udarac u mrežu Finaca.

Dva sjajna napada naših.

Nakon kornera Džeko je pucao glavom - preko gola.

34'

ŠTETTTTTTTTTAAAAAAAAA

Hadžiahmetović je dodao do Kolašinca, sa boka je ubacio igrač Marseilla. gađao Džeku, ali ga nije pogodo.

najbolja šansa Zmajeva. Najbolja šansa na utakmici.

30'

Pola sata igre u Finskoj i dalje se mreže nisu zatresle.

Pratimo igru između dva gola. Nismo zabilježili niti jednu 100-postotnu priliku.

Za naše je bitno da drže ovih 0:0 i u nastavku pokušaju doći do gola.

25'

Korner za Bosnu i Hercegovinu.

Pjanić je ponovo uzeo loptu i opet - ništa.

Sve ispočetka.

Sa meča BiH - Finska u Helsinkiju - undefined

23'

Malo mirniji period igre s obje strane. Uglavnom se igra na sredini terena.

Nakon početne inicijative Zmajeva, Finci sada kontrolišu igru. Malo su bolji.

17'

Džeko je pucao sa 20 metara - slabo.

Lopta odlazi preko gola.

15'

FINSKA DAJE GOL - srećom ofsajd.

I zaista je bio. Dobro su naši reagirali i Pukki se "upecao".

Ništa od gola - ostaje 0:0.

13'

Malo panike u našim redovima - krenulo je loše od Šehića, pa onda konfuzija u našoj odbrani, i na kraju - korner za Finsku.

11'

Pjanić je imao sjajnu zamisao - u "vatru" ubacio Stevanovića, ali su Finci bili brzi i otklonili opasnost.

Lijepa zamisao... Ostaje 0:0.

10'

Prvih 10 minuta - više nego dobrih. Naši napaduju, imaju više loptu u nogama.

Za sada sve ide kako treba.

05'

Korner za BiH - ponovo Pjanić uzima loptu. "Čisti" dobro odbrana domaćina.

Naši su u punom napadu, u novoj formaciji sa novim željama da konačno krenu sa pobjedama.

04'

Robert Ivanov dobija žuti karton. Bio je pregrub na Kolašincu.

02'

Slobodan udarac za BiH - Pjanić je ubacio u kazneni prostor, ali se Krunić nije najbolje snašao.

01'

Počela je utakmica - s centra su prvi krenuli Zmajevi.

17:59

Nakon himne Finske kažimo da u našoj grupi još igraju Crna Gora i Rumunija.

Njihov meč je na rasporedu večeras od 20.45 sati.

17:57

Veliki broj na stadionu u Helsinkiju je i navijača Bosne i Hercegovine.

Bravo za naše navijače koji su i ovoga puta našu himnu otpjevali uglas sa "Jedna si i jedina...".

Među igračima koji će od prve minute igrati za BiH je i povratnik Miralem Pjanić.

Miralem Pjanić povratnik u A tim Zmajeva - undefined

17:56

Nogometaši obje selekcije izlaze na teren.

Uskoro će himne - prvo BiH, pa onda Finske.

17:55

Posljednji meč između BiH i Finske odigran je u novembru prošle godine u okviru kvalifikacija za SP 2022.

Finci su u Zenici pobijedili rezultatom 3:1.

Luka Menalo je postigao gol za naš tim, dok su za Fince pogađali Forss, Lod te O'Shaughnessy.

17:50

Selekcije Finske i BiH večeras od 18 sati u Helsinkiju igraju utakmicu prvog kola grupe 3 UEFA B Lige Nacija.

Bit će ovo šesti međusobni duel ove dvije reprezentacije.

Oba tima imaju po dva trijumfa, jedan meč je završen remije i zanimljivo da je gol razlika 8:8.

Zanimljivo da najbolji igrač Finske Teemu Pukki zabio četiri gola protiv BiH i definitivno će biti najveća opasnost po našu odbranu.

17:38

Glavni sudija je Nicolas Walsh iz Škotske, a duel se igra na Olimpijskom stadionu u Finskoj.

17:34

I sastav Finske je objavljen, pa je selektor Markku Kanerva konačno otkrio karte za današnji susret.

Nema većih iznenađenja u sastavu Finaca, a on izgleda ovako:

Finska: Hradecky, Uronen, O'Shaughnessy, Ovanov, Vaisanen, Alho, Schuller, Lod, Kamara, Nissila, Pukki.

17:33

Utakmica u Helsinkiju počinje za 27 minuta, a selektor Ivaylo Petev je već saopštio naš sastav!

Bosna i Hercegovina: Šehić, Gazibegović, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Kolašinac, Pjanić, Prcić, Hadžiahmetović, Krunić, Stevanović, Džeko.