Zmajevi na krilima navijača slavili u Ligi nacija: Rumuni pali na Bilinom polju

1
A. Sokolović

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u drugom kolu Lige nacija dočekala je selekciju Rumunije i slavila sa 1:0.

Zmajevi su tako nakon remija protiv Finske (1:1) u Helsinkiju, došli do velika tri boda u borbi za plasman u Diviziju A Lige nacija.

Važna tri, odnosno četiri boda, na startu Lige nacija.

Poznati meteorolog objavio prognozu za naredne dane: 'Slijedi nam novi veliki preokret'

Kao i protiv Finske u Helsinkiju, Zmajevi su napadački krenuli u meč. Izveli su naši nogometaši nekoliko lijepih akcija, ali bez završnog udarca prema golu Rumuna.

U prvih 15 minuta Zmajevi su napadali, ali smo prvu pravu priliku zabilježili pred našim golom.

Igrala se 19. minuta, Puscas je bio sam pred golom. Zaobišao Šehića, ali je Ahmethodžić sa linije izbio loptu u korner. Imali smo sreće. To je bio čisti "zicer".

Nakon toga naša igra se raspala. Jednostavno, Džeko i Gojak nisu uspijevali napraviti pravu akciju, ugroziti gol Nitsa.

Inserti sa utakmice - undefined

Imali smo prekide, izveli čak šest kornera u prvom poluvremenu, ali ti prekidi nisu nam ništa donijeli.

To je naljutilo BH Fanatikose koji su počeli prozivati selektora Ivayla Peteva i tražiti ostavku. Kada to nije donijelo rezultat u 40. minuti su napujstili Bilino polje.

Do kraja prvog dijela ostalo je 0:0.

U drugom dijelu od 46. minute igrali su Pjanić, Prevljak i Hadžiahmetović. Njih trojica su donijeli dosta živosti u napadu, ali smo se i dalje mučili.

Teško smo probijali bzunker gostiju, koji su znali u jednim periodima igre "parkirati" autobus ispred svoga gola.

Rumuni su znali da ako izgube, da će šanse za plasman u Diviziju A svesti na minimum.

U 64. minuti njemački sudija Stegemann poništio je gol Smaila Prevljaka. Bio je faul nad golmanom Nitsom.

Četiri minuta kasnije - erupcija oduševljenja na Bilinom polju i gol Smaila Prevljaka.

Lijepa akcija Zmajeva. Akcija koju smo na utakmici čekali 67:54 minute. Prevljak je bio u pravo vrijeme na pravom mjestu i mirno pogodio gol Rumuna.

Gosti nakon primljenog gola nisu ništa napravili. Pokušali su tek u dva, tri navrata da ugroze gol Šehiča, ali je naša odbrana čvrsto djelovala.

Vrijedi istaći i povratak Muhameda Bašića, koji je zaigrao u finišu duela.

U subotu novi ispit za BiH, gostovanje u Podgorici kod Crne Gore. Ne treba sada stvarati euforiju, već mirno nastaviti ciklus kvalifikacija i praviti put povratka u Diviziju A.