Uživo iz Zenice sa Bilinog polja sa meča Lige nacija:Prevljak za novu pobjedu

1

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos utakmice iz Zenice, gdje se u okviru Lige nacija Divizije B u drugom kolu sastaju Bosna i Hercegovina i Rumunija.

Susret počinje u 20.45 sati.

Zmajevima je ovo druga utakmica u novom krugu Lige nacija.

IGK: Želje Vučića, Dodika i ruskih lobista o rezoluciji o genocidu neće se ostvariti u Kanadi

U kratkom periodu, puleni selektora Ivayla Peteva odigrat će četiri susreta, a prvi naredni je u subotu protiv Crne Gore.

Finska je danas sa 2:0 nadigrala upravoi Crnu Goru i prva je u našoj grupi. Samo prvoplasirani tim ide u Diviziju A

Standings provided by SofaScore LiveScore

FT

KRAJJJJJJJJJJJJJJJJ

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u drugom kolu Lige nacija dočekala je selekciju Rumunije i slavila sa 1:0.

Zmajevi su tako nakon remija protiv Finske (1:1) u Helsinkiju, došli do velika tri boda u borbi za plasman u Diviziju A Lige nacija.

90+1

Kako smo i rekli, 4 minuta sudijske nadoknade.

Dvije minute su već prošle.

90'+1

ŠEHIIIIIIĆĆĆĆĆĆĆĆ

Brani udarac, opsan je ovo bio šut.

90'

Samo je njemački sudija vidio ovaj faul na 18 metara od našeg gola.

88'

Još dva minuta plus sudijska nadoknada, koja bi prema našim procjenama mogla iznositi četiri minuta.

85'

Kolašinac je sada izmamio aplauze naklon što je ukliznuo - junački - na jednu loptu.

Imamo kontrolu igre, što je vrlo bitno.

75'

MIrniji period igre na Bilinom polju. Ono što je najvažnije - BiH vodi sa 1:0.

Druga bitna stavka - Rumuni nisu ništa napravili nakon gola Prevljaka. Tek jedan korner.

70'

Bilinim poljem se nakon gola Prevljaka ori - Bosnom behar probeharao...

Atmosfera je odlilčna. Trebao nam je ovaj gol.

Tabela sada izgleda ovako:

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

69'

Erupcija oduševljena u Zenici nakon što je Prevljak postigao gol.

Filigranski tačna akcija. Napadačka akcija kakvu smo čekali 67:54 minute i Prevljak na pravom mjestu.

68'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

Smail Prevaljakkkkkkkkkkkkkkkkk. Zmajevi vode. Sjajna akcija i 1:0 za Bosnu i Hercegovinu.

64'

PONIŠTEN GOL.

Njemački sudija Stegemann poništio je gol, nakon što je Prevljak zabio gol. Sudija je svirao faul nad golmanom.

Bio je. Ostaje 0:0.

60'

Šezdeset minuta ničega na Bilinom polju.

Zmajevi i dalje nemaju ni glavu ni rep. Izmjene Peteva su donijele nešto bržu igru, ali i dalje nismo opucali po golu gostiju.

54'

Sada je jednom Rumunu pošlo s nogom ono što odavno nekome nije na Bilinom polju. Pucao je preko gola, a lopta je preošla cijelu tribinu.

52'

Saničanin je ostao da leži na travi.Srećom ne dugo, brzo se podigao.

Igra se nastavlja.

47'

Džeko je ostao u svlaočonici, a kapitenska traka u nastavku susreta je na ruci Miralema Pjanića.

Tu je i Smail Prevljak, heroj iz Helsinkija koji je u 93. minuti donio bod našem timu protiv Finske (1:1).

Izašli su Cimirot i Prcić, a na terenu je i Hadžiahmetović.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

BiH - Rumunija - undefined

HT

Poluvrijeme, blijedih pola satam nakon solidnih 15 minuta.

Rumuni su u finišu imali i prečku, a naši nisu mogli doći do daha.

Teško ćemo sa ovim igrom d pobjede.

37'

UHHHHHHHHHHHHHHH

Kako smo samo imali sreće sada. Rumuni su dva puta puicali prema našem golu sa tri, četiri metra.

Prvo je Šehić čudnovato odbranio prvi šut, a onda je Puscas promašio prazan gol.

Zadnjih 10 minuta naš tim ne može akciju da napravi.

36'

Korner za Rumune. Drugi na utakmici za goste, koji polako smanjuju posjed lopte u našu korist.

35'

Rumuni su se oslobodili pritiska. Malo su više na našoj polovini terena, ali srećom nisu opasni.

Zmajevi bez krila još uvijek,

30'

Još jedan korner za naš tim.

Bila je ovo dobra akcija koja je krenula od Džeke, pa je lopta došla do Stevanovića, pa opet Džeke, da bi na kraju naš tim dobio korner.

U kornerima 6:1 za BiH, u golovima ništa - ništa.

27'

Zmajevi su izveli čak pet kornera, ali gola još nema.

Nedostaje nam realizacija, naši špicevi, poput Džeke, igraju daleko od gola.

To je problem, iako imamo na klupi klasičnim špiceva. No, Petev igra svoju igru.

24'

Trenuztno smo treći na tabeli. Sa dva boda. Remi bi nas udaljio od Divizije A, a i šanse za baraž za Euro 2024.

22'

Novi korner za Zmajeve.

Ovo nije bilo loše, nakon kornera skočio je Saničanin. Pucao je pored gola.

I dalje je 0:0.

19'

OPASSSSSSNOOOOOOOOO

Imali smo sreće. Puscas je bio sam pred golom. Zaobišao Šehića, ali je Ahmethodžić sa linije izbio loptu u korner.

Imali smo sreće. Ovo je bio čisti "zicer".

18'

Na tribnama je 5.000 navijača.

Oni najvatreniji od svih traže podršku u skandiranju Ivaylo odlazi, ali nisu je dobili.

Zanimljivo.

17'

Oglasili su i navijači - Bilinim poljem "grmi" Ivaylo odlazi, Ivaylo odlazi.

16'

Zanimljivo, Rumuni su ti koji su prvi pucali preko gola.

Kontra, malo sporija, dala je dovoljno vremena našim nogometašima da se na vrijeme vrate.

Pucao je Burca, loše.

14'

Još jedan korner za BiH. Drugi od početka utakmice.

Rumuni bukvalno nisu prešli centra.

13'

Bosna i Hercegovina u ovoj godini ima jednu pobjedu. Nadigrali smo Lukseburg sa 1:0. Biop je to prijateljski meč.

U zvaničnom, onom za bodove, u 2022. još čekamo na trijumf.

10'

Dobro igramo, ofanzivno. Selektor Petev je "naložio" igrače. "Grizu" od prve minute.

5'

Prvih met minuta i potpuna inicijativa Bosne i Hercegovine.

Imamo i prvi korner. Sjajno smo otvorili meč, slično kao prije tri dana u Helsinkiju.

1'

Počela je utakmica - Rumuni kreću sa centra.

Počeo je meč, intonirane su himne - undefined

21:00

U toku je intoniranje himni. Prvo ide Rumunije, pa BiH.

Meč bi uskoro trebao da počne. Kasnit če oko 25 minuta.

20:57

Sada smo dobili opbjašnjenje da sudija nije dozvolio početak susreta zbog grmljavinskog nevremena u Zenici.

Kada će početi meč - to još niko ne zna?

20:54

Meč će kasniti. Koliko? niko još uvijek ne zna.

20:45

Meč će kasniti nekoliko minuta. Igrača još nema na terenu, a trebaju se još intonirati i himne.

20:40

Petev je napravio čak šest promjena u odnosu na sastav koji je počeo meč s Finskom (1:1) prije tri dana.

Novi igrači u startnih 11 su Mateo Sušić, Siniša Saničanin, Eldar Ćivić, Gojko Cimirot, Amer Gojak i Haris Duljević.

20:35

Vrlo važna utakmica za Zmajeve, posebno nakon što je Finska nadigrala Crnu Goru sa 2:0.

Pobjeda se nameče kao imperativ.

20:32

Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Ivaylo Petev odabrao je 11 igrača koji će početi utakmicu.

BiH: Šehić, Sušić, Ahmedhodžić, Saničanin, Čivić, Cimirot, Prcić, Gojak, Stevanović, Džeko, Duljević.