Zmaj junak svoje ekipe: Armin Gigović izborio penal za veliki bod protiv prvaka Bundeslige

0

Bh. reprezentativac Armin Gigović (22) je s Holstein Kielom priredio veliko iznenađenje u susretu šestog kola njemačke Bundeslige.

Njegov tim je kao apsolutni autsajder gostovao aktuelnom prvaku Bayer Leverkusenu, kojem je uspio "otkinuti" bod.

Domaći su imali vodstvo od 2:0 zahvaljujući golovima Victora Bonifacea (4') i Jonasa Hofmanna (8'), a potom su u 26. minuti postigli još jedan pogodak, koji je VAR poništio zbog offsidea.

UŽIVO | Pronađena još dva tijela, jedno u Buturović Polju, drugo na području Donje Jablanice

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Max Geschwill je smanjio prednost domaćina, a veliki bod donio im je Jann-Fiete Arp iz penala u 69. minuti, nakon što je prethodno najstrožiju kaznu poslije sjajnog prodora iznudio Gigović.

Sjajan prodor i izboren penal Gigovića pogledajte OVDJE.

Gigović je igrao do 71. minute za Kiel i bio je drugi najbolje ocijenjeni igrač svoje ekipe.

Od Sofascore je dobio ocjenu 7.3. Imao je 90% tačnih dodavanja (18 od 20), sedam dobijenih duela, dva uspješna driblinga i izborio je penal za svoj tim.

Bio je odličan i u defanzivnim zadacima. Tri puta je otklonio opasnost ispred svog gola, oduzeo tri lopte te dva puta presjekao napade domaćeg tima.

Ovo mu je bio peti ovosezonski nastup u Bundesligi. Zabio je jedan gol i to protiv Bayern Munchena.

Momčad Bayera je peta na tabeli sa 11 bodova, dok je Kiel pretposljednji s dva boda.

Bayer u narednom kolu gostuje Eintrachtu, dok će Kiel dočekati Union Berlin.