Željezničar u posljednjim sekundama pobijedio Velež!

0
S.G.

Fudbaleri Željezničara slavili su veliku pobjedu u derbiju 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv ekipe Veleža rezulatom 1:0.

Suprotno očekivanjima gledaoci nisu mogli uživati u pretjerano dopadljivoj fudbalskoj predstavi. Uglavnom se igralo na sredini terena uz veliki broj prekršaja.

Možda i najbolja prilika na cijeloj utakmici viđena je na startu, tačnije u 9. minuti kada je opasan udarac Haskića krajnjim naporom snage odbranio golman domaćih Bender.

Potvrđeno: Na slobodu puštena tri muškarca koja su tvrdila da imaju informacije o nestaloj Danki (2)

To je praktički bila i jedina prilika vrijedna pomena što se tiče prvog dijela igre.

U nastavku za nijansu zanimljiviji dvoboj. Bender je ponovo morao spašavati Plave, ovaj put u 75. minuti kada je sjajno intervenisao nakon udarca Vehabovića.

I kada se mislilo da će se ovaj derbi završiti najnepopularnijim rezultatom na scenu je stupio sjajni mladi Omar Beća koji je efektno pogodio mrežu Mostaraca za erupciju oduđevljenja domaćih navijača.