Željezničar deklasirao Mladost i smanjio bodovnu prednost Sarajeva

0

Nogometaši Željezničara uspjeli su se iz Doboja kod Kaknja vratiti sa tri boda u Sarajevo, u prvom meču 16. kola m:tel Premijer lige BiH.

Plavi su uspjeli nadigrati Mladost sa 4:0 i smanjiti bodovnu prednost lidera, FK Sarajevo.

Željezničar, nakon 10 pobjede u šampionatu, sada za timom s Koševa zaostaje četiri boda, koji ima i meč manje.

Mladost je u ovom dvoboju ušla oslabljena neigranjem najboljeg strijelca Nedima Hadžića, dok kod Željezničara zbog tri žuta kartona nije igrao Siniša Stevanović. U konkurenciji nije bio ni Ivan Lendrić.

Mladost je meč počeo u sastavu: Bukvić, Aliž, Žulj, Hiroš, Kovač, Šišić, Lalić, Dedić, Mahmić, Nikolić, Begić, dok su za Plave od prve minute igrali: Erić, Blažević, Kosorić, Ikić, Milićević, Hajdarević, Alispahić, Bojo, Mujezinović, E. Zec, Juričič.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Plavi su u vodstvo došli u 26. minuti. Bila je to sjajna akcija bivšeg prvaka BiH.

Strijelac gola bio je Luka Juričić. On je iskoristio je napadač Želje veliku gužvu u šesnaestercu Mladosti.

Prije gola bilo je nekoliko odbitaka lopte, koja je, na kraju, došla do Juričića koji pospremio u mrežu domaćina.

Domaći su u 30. minuti bili blizu izjednačenja. Odlično je opucao Alić, ali je Erić bio na mjestu i pokazao kvalitet.

Do kraja prvih 45 minuta, Alić je još jednom zaprijetio, ali se Erić nije dao iznenaditi.

U drugom dijelu nastavili smo gledati dopadljiv nogomet. Domaći igrači su pokušali doći do gola i remija, a Plavi su tražili šansu da postignu drugi gol i završe "kakanjsku priču".

Na promjenu rezultata na semaforu čekali smo prvih 15 minuta. Nakon tačno 60 minuta igre Željezničar je imao dva gola prednosti.

Strijelac za 2:0 bio je Ermin Zec.

On je iskoristio šansu i postigao svoj treći gol u sezoni.

Prvo je pokušao Hajdarević, ali je njegova lopta završila na prečki. Odbila se u polje, gdje je najsnalažljiviji bio Zec i postigao drugi gol na utakmici za 2:0.

Do kraja susreta vrijedi zapisati da je u 70. minuti u igru ušao Semir Štilić, koji je zamijenio Alispahića.

Štilić je u 80. minuti majstorski "u vatru" gurnuo Boju, koji je propustio stopostotnu šansu za 3:0. Lopta je otišla za nekoliko centimetara pored desne stative gola Bukvića.

U 82. minuti u strijelce se upisao i Štilić. Juričić je šutirao glavom, a na drugoj stativi dočekao je loptu Štilić i proslijedio je u gol domaćih za 3:0.

U 89. minuti Veselinović za poker golova u mreži Mladosti. Sjajna akcija za konačnih 4:0.

Sutra su na rasporodu još četiri susreta, a derbi susret svakako se igra u Mostaru, gdje Velež dočekuje šampiona FK Sarajevo.

Susret se igra od 15 sati u Vrapčićima.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Minuta šutnje

Susret u Kaknju između Mladosti i Željezničara otvoren je minutom šutnje.

Odata je posljednja počast predsjedniku FK Željezničar Admiru Džuburu, koji je nedavno preminuo od posljedica koronavirusa u 57. godini života.

I svi ostali mečevi u m:tel Premijer ligi BiH koji se igraju tokom vikenda će početi minutom šutnje.