Završena je utakmica u Kopenhagenu: Finci pobijedli Dansku

0

Nakon drame u Kopenhagenu, koja je na svu sreću, barem za sada, završena na najpozitivniji način, završena je i utakmica.

Finci su nakon što je nastavljena utakmica, koaj je bila prekinuta zbog zdravstvenih problema, danskog igrača Eriskena, savladali Dance, rezultatom 0:1.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova.

U 60. minuti Pohjanpalo pogodio je za vodstvo svog tima. Odlično je utrčao na ubačaj Uronena s lijeve straom i glavom pogodio.

Sudije su dosudile penal za Dansku u 73. minuti, koji nisu iskoristili za poravnanje.

Hojbjerg je loše izveo kazneni udarac, a finski golman Hradecki je uhvatio loptu.

Tako da je utakmica završena rezultatom 0:1.