Završen 146. vječiti derbi: Sarajevo i Željezničar podijelili bodove

1

Sarajevo i Željezničar su pred 5.000 navijača odigrali 146. vječiti derbi na Koševu. Konačan rezultat bio je 1:1.

Nekada je duel starih rivala bio za titulu, a večeras samo za prestiž, i eventualnu borbu tima s Koševa za europsku scenu, ako prokockaju finale Kupa BiH.

Prvo poluvrijeme

Bordo tim poveo je već u desetoj minuti, nakon haosa ispred gola gostiju. Zaspala je odbrana Željezničara. Suljić je pokupio loptu ispred Galića, zatim mu je Bender odbranio udarac.

Dodik prijetio Vukanoviću: "Kad ne budem predsjednik naći ću te da se obračunam s tobom"

Hebibović potom pogađa prečku nakon što mu je loptu odlično ostavio Ahmetović, a na pravom mjestu ponovo Suljić i iz blizine doveo Sarajevo u vodstvo od 1:0.

U 19. minuti Sarajevo je moglo povesti 2:0, ali udarac Hebibovića završio je na stativi.

U prvom doijelu Plavi su uglavnom igrali epizodnu ulogu. Tek povremenu su prelazili centar i prijetili golu Sarajeva.

Iz prvog dijela izdvajamo šansu Gasala u 27. minuti, ali je to bio lak plijen za golmana Dizdarevića.

Drugo poluvrijeme

U nastavku tim s Grbavice bio je bolja momčad. Sarajevo je pokušavalo zadržati prednost od 1:0, a u 67. minuti izjednačio je Željezničar.

Centrirao je Štilić iz slobodnog udarca sa strane, lopta je okrznula Dupovca i završila u donjem uglu gola Sarajeva.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, ostalo je Sarajevo 1, Željezničar 1

Podsjetimo, minutu prije početka utakmice navijači i igrači oba tima održali su minutu šutnje i tako odali počast legendi nogometa na ovim prostorima.

Nakon minute šutnje upriličeni su gromoglasni aplauzi, i Manijaka i Hordi zla.

Sarajevu nada za trofej ostaje finale Kupa BiH i 19. maj i duel sa Veležom na Bilinom polju. Zanimljivo, i Rođeni su večeras remizirali. I oni su odigrali 1:1 na "gostovanju" kod Zrinjskog.