Veliko iznenađenje u Premijer ligi BiH: Krupa uzela sva tri boda Željezničaru

1

U Krupi na Vrbasu odigrana je utakmica 19. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine između Krupe i Željezničara, a domaći su napravili veliko iznenađenje i slavio sa 2:1.

Oba trenera, Siniša Mrkobrada i Amar Osim, imali su problema oko početnih sastava, pa su morali praviti "rokade".

Trener Plavih ponovo je mijenjao početnih 11, a na neke izmjene je bio i primoran zbog suspenzije Semira Štilića i povrede Ermina Zeca, koji su bili starteri u prošlom kolu.

Samir Bekrić je ostao na klupi. Neke promjene napravio je i Mrkobrada.

ŽELJEZNIČAR: Erić, Kosorić, Ikić, Stevanović, Milićević, Hajdarević, Alispahić, Veselinović, Bojo, Jurčić, Lendrić.

KRUPA: Abdulahović, Karišik, Makitan, Galić, L. Nikolić, Filipović, Palić, Mandić, Redžić, Dujaković, Aćimović.

Već u prvoj minuti susreta šansa za Željezničar. Abdulahović je izašao s gola, ali Bojo nije bio neprecizan. Bojo je i dvije minute kasnije imao šansu, ali nije uspio postići gol.

Prvu veću priliku domaći su imali u 17. minuti. Aćimović se lijepo okrenuo i šutirao, ali njegov udarac zaustavio je Erić.

U 26. minuti Krupa je povela. Galić je ubacio sa desne strane, a loptu u mrežu gostiju poslao je Aćimović.

Iz prvog dijela izdvajamo još i prvu minutu sudijske nadoknade, kada je Milićević isključen. Nogometaš Željezničara dobio je drugi žuti karton.

U prvih 15 minuta nastavka, Plavi su stihijski napadali i tražili šansu da dođu do boda.

Na prvu veću priliku čekali smo 12 minuta kada je Juričić šutirao, ali nije bio precizan.

Željezničar je sa igračem manje teško stvarao prilike. Pokušao je Veselinović u 63. minuti, ali je njegov udarac završio ponovo u rukama Abdulahovića.

U 67. minuti zatresla se mreža domaćina - strijelac je bio Juričić.

On je sjajno pogadio nakon centaršuta Alispahića i vratio Željezničar u igru za tri boda.

Nakon gola šansu je ponovo imao Željezničar - Velika šansa za Željezničar, Veselinović je bio u soloprodoru ali je jako loše šutirao. Igrala se 72. minuta.

Minut kasnije - penal za Krupu. Ilić je igrao rukom, a sudija pokazao na penal.

Siguran sa bijele tačke bio je Dujaković za 2:1 za Krupu.

Nakon drugog primljenog gola, u 79. minuti žuti karton dobio je Alispahić.

U 82. minuti, Kosorić je sve sjajno uradio i uposlio Boju, koji je šutirao ravno u golmana Krupe.

Meč je produžen za pet minuta i u tom periodu igre samo su se dijelili žuti kartoni, da bi Krupa na kraju slavila.

U drugom susretu u terminu od 13 sati Olimpik je sa 1:0 nadigrao Radnik.