Veliko iznenađenje u Kupu BiH: Jedinstvo eliminisalo GOŠK

0

Ekipe Jedinstva i GOŠK-a odigrale su utakmicu osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine. Nakon boljeg izvođenja penala 4:2 (reguilarnih 90 minuta bilo je 0:0), do plasmana dalje stigao je tim iz Bihaća.

Tim iz Gabele bio je opasniji protivnik na otvaranju susreta. Prvu priliku gosti su imali preko Gogića, koji je sa pet metara šutirao glavom, no golman tima iz Bihaća je dobro reagovao.

Gogić je bio opasan i u 30. minuti. Odlično je šutirao sa 30 metara, njegov udarac zaustavila je prečka.

Na granici BiH i Hrvatske poskok ugrizao ženu dok je radila u vrtu

Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka.

Gosti su nastavili sa ofanzivnom igrom i u drugom dijelu. U 52. minuti Mihaljević je u dobroj šansi, ali šutirao je pored gola.

U 67. minuti dobra prilika za GOŠK preko Šere, na nivou je ponovo bio golman Bilić.

Ekipa iz Bihaća je do šanse stigla u 76. minuti. Pokušao je Zarić, no nije bio precizan.

Kako golova nije bilo u regularnom dijelu susreta, o pobjedniku su odlučivali penali.

Već u prvoj seriji tim iz Gabele nije bio precizan. Šutirao je Gogić, a odbranio Bilić. Imamagić je, na drugoj strani, doveo svoju ekipu u prednost. Zatim za goste šutira Hadžić, njegov udarac završava na stativi. Golom Ibrišimovića federalni prvoligaš je poveo sa 2:0. Musulin i Šero su svojim golovima u trećoj i četvrtoj seriji ostavili GOŠK u igri, piše Arena Sport.

Kada je Kurić pogodio, bilo je jasno da Jedinstvo ide dalje. Tim iz Bihaća je tako kreirao veliko iznenađenje.

Jedinstvo - GOŠK 0:0 (penali 4:2)

Stadion Pod Borićima u Bihaću. Glavni sudija: Elvedin Topuzović (Tuzla)

JEDINSTVO: Bilić, Stojnić (Ibrišimović), Jusić, Guskić, Kojić, Hadrović, Mizić (Dizdarić), Alibegović, Zarić, Smailović, Imamagić.

GOŠK: Bobić, Čoko, Šuta, Bradara, Gogić, Obšivač, Skorup, Čajić, Šero (Bašić), Mihaljević, Hasukić.