Kup BiH: Niželigaši ih namučili, ali Borac i Široki Brijeg osigurali plasman u osminu finala

0

U duelima šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine FK Borac i NK Široki Brijeg su prošli dalje pobjedama nad Radnikom iz Hadžića(1:0), odnosno nad Sutjeskom (1:1 u regularnom toku, bolje izvodio penale Široki Brijeg).

Borac se provukao protiv Radnika iz Hadžića, a niželigaš je pružio odličan otpor timu koji je lider Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na kraju je meč odlučio Stojan Vranješ golom u 24. minutu.

Koji su razlozi: Zašto toliko građana napušta Bosnu i Hercegovinu?

Široki Brijeg je imao mnogo problema protiv ekipe Sutjeske. U 51. minutu je Stephen Chinedu postigao pogodak kojim je trebao posao prvoligaša biti završen, ali je četiri minute poslije niželigaš izjednačio.

Ipak, san ekipe iz Foče se nije ispunio. Nakon boljeg izvođenja penala, dalje je prošla ekipa Širokog Brijega.