Velika pobjeda Zrinjskog u kvalifikacijama Lige prvaka: Senić za radost i odličan start u Europi

0

Zrinjski je slavio pobjedu u Yerevanu u prvom susretu pretkola Lige prvaka.

Mostarci su sa 1:0 nadigrali prvaka Armenije, Uretru, a jedini gol na utakmici djelo je Mateja Senića u 89. minuti.

Ovo je odličan start našeg prvaka u novoj europskoj sezoni, gdje imaju velike ambicije.

S ove strane Drine| Dragan Banjac: Nečastivi se vratio

Mostarci su napadali od prve minute. Uvezali su nekoliko kornera, a prvu veliku priliku smo upisali u 36. minuti, kada je Matija Malekinušić propustio veliku šansu! Pucao je po golu unutar šesnaesterca, ali je pogodio lijevu stativu.

Uživo iz Armenije sa meča kvalifikacija za Ligu prvaka: Uretru - Zrinjski 0:1

Gosti su zaprijetili bili tek u finišu prvih 45 minuta, kada je Marcos Junior loše pucao. Primio je loptu u šesnaestercu i pucao iz prve, ali je lopta prošla malo pored lijeve stative.

Bez pogodaka nakon prvih 45 minuta! #HŠKZ #MostarskiEuropski

Posted by HŠK Zrinjski Mostar on Tuesday, July 11, 2023

U nastavku opasni su bili domaći.

Zhirayr Margaryan je dobro pucao iz slobodnog udarca, ali je pogodio prečku. Naš golman Marko Marić je samo pogledom pratio loptu. Igrala se 54. minuta.

Nakon toga mirniji period igre i još jedna prilika za domaće. Zapisali smo je u 78. minuti. Yaya Sanogo je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati iz sve snage po sredini gola. Marko Marić je bio oprezan i lagano mu je obranio šut.

I onda konačno gol. Zvonimir Kožulj je poslao ubojiti centaršut u šestnaesterac iz kornera, a tamo se perfektno snašao Matej Senić, koji najviše skače i mirno šalje svoj torpedo glavom u gol. 1:0 za Zrinjski.

89’ | GOOOOOOOOOOOOOL!!! Kožulj je ubacio, a Senić pogađa! 💥💥💥 #HŠKZ #MostarskiEuropski

Do kraja rezultat se nije mijenjao i velika pobjeda Mostaraca.

Revanš susret je u Mostaru, Pod bijelim brijegom za sedam dasna, 18. jula.