Uživo iz Armenije sa meča kvalifikacija za Ligu prvaka: Uretru - Zrinjski 0:1

1

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice iz Yerevana, na otvaranju kvalifikacija za Ligu prvaka u kojem se sastaju prvak Armenije FC Uretru i prvak Bosne i Hercegovine, HŠK Zrinjski.

Susret počinje u 17 sati.

FT

Zrinjski je slavio pobjedu u Yerevanu u prvom susretu pretkola Lige prvaka.

Mostarci su sa 1:0 nadigrali prvaka Armenije, Uretru, a jedini gol na utakmici djelo je Mateja Senića u 89. minuti.

Ovo je odličan start našeg prvaka u novoj europskoj sezoni, gdje imaju velike ambicije.

90'

Sedam minuta sudijske nadonade u Yerevanu.

No, ono što je najvažnije - 1:0 je za Zrinjski.

89'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

Vodi Zrinjski 1:0. Matej Senić je strijelac.

Zvonimir Kozulj je poslao ubojiti centaršut u šestnaesterac iz kornera, a tamo se perfektno snašao Matej Senić, koji najviše skače i mirno šalje svoj torpedo glavom u gol. Sada je rezultat 1:0 za Zrinjski.

78'

UHHHHHHHHHHHHHHHH

Još jedna šansa za domaći tim. Yaya Sanogo je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati iz sve snage po sredini gola. Marko Marić je bio oprezan i lagano mu je obranio šut.

Bravo, majstore!

68'

Još jedan igrač Zrinjskog u notesu sudije Farrugije sa Malte.

Mato Stanić je sada dobio žuti karton. Prije njega 'požutjeli' su Bilbija i Barišić.

62'

Dok čekamo prvi gol - glasajte u našoj anketi 'Kojem bh. klubu dajete najveće šanse da može doći do grupne faze u Evropi?'

/ Anketa

Kojem bh. klubu dajete najveće šanse da može doći do grupne faze u Evropi?
Rezultati

U ovom trenutku to je FK Sarajevo!

54'

UHHHHHHHHHHHHHHHHHH

Opasni su domaći u nastavku, a mnogi se slažu da je iz ove akcije trebao biti gol!

Zhirayr Margaryan je dobro pucao iz slobodnog udarca, ali je pogodio prečku. Naš golman je samo pogledom pratio loptu.

Sreća je sada bila na našoj strani. Ostaje 0:0.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Sretno, Mostarci!

HT

U ova dva minuta ništa se nije dogodilo.

Mreže se nakon 45 minuta nisu tresle. Moglo je biti 2:1 za Zrinjski, ali se to nije dogodilo.

Najbolju šansu imao je Matija Malekinušić koji je propustio veliku šansu! Pucao je po golu unutar šesnaesterca, ali je pogodio lijevu stativu. Igrala se 36. minuta.

45'

Igrat će se još 120 sekundi, ali sudijske nadoknade.

44'

UHHHHHHHHHHHHHHHH, imali smo sreće.

Bio bi ovo sjajan gol da je Marcos Junior (Urartu) bio precizniji. Primio je loptu u šesnaestercu i pucao iz prve, ali je lopta prošla malo pored lijeve stative. Ostaje 0:0.

40'

Dok čekamo poluvrijeme u Armeniji, lijepa vijest stiže iz UEFA-e.

Čelnici UEFA-e spremaju nove promjene u europskim takmičenjima.

Prema prvim saznanjima bit će proširena Europa liga sa još jednim pretkolom. Tačnije zemlje rangirane od 16. do 33. mjesta imat će predstavnike u kvalifikacijama za Europa ligu od sljedeće sezone.

Ono što je loše po Bosnu i Hercegovinu u ovom trenutku je da je naša zemlja na 40. mjestu.

Više pročitajte na linku OVDJE.

36'

ŠTETTTTTTTAAAAAAAAAAAAA

Najbolja šansa na utakmici. U prilici je Matija Malekinušić koji je propustio veliku šansu! Pucao je po golu unutar šesnaesterca, ali je pogodio lijevu stativu

Kada gledamo sada posjed lopte, rezultat je nešto manji u korist igrača Zrinjskog (53:47 posto).

35'

Zhirayr Margaryan (Urartu) je dobio žuti karton. Ovo je možda i prestrogo bilo, ali sudija nije promijenio mišljenje.

33'

Serije kornera na obje strane. Sada je u kornerima 3:1 za našeg prvaka.

Rezultat je i dalje 0:0.

FC Uretru - HŠK Zrinjski, pretkolo Lige prvaka 2023./24.
25'

Novi korner za Mostarce.

Čekamo prvi gol na utakmici. Naš prvak napada - Bilbija i društvo su bliži prvom golu na meču.

15'

Ulazimo u mirniji period igre.

Statistika mkaže posjed lopte 55:45 za Mostarce.

Samo jedan udarac prema golu za prvih 15 minuta.

8'

Mostarci napadaju i već prvi korner za našeg prvaka.

No, ostaje 0:0.

3'

ŠTETTTTTAAAAAAA

Kakva je ovo samo bila prilika za Mostarce. Tičinović je centrirao, Bilbija glavom spustio za Malekinušića. No, njegov udarac, koji je išao u gol, je blokiran. Samo korner.

1'

Počela je utakmica u Yerevanu.

16:58

Trener Zrinjskog odredio je sastav koji će početi meč protiv armenskog prvaka.

Mostarci će igrati u formaciji 4-3-3, a od prve minute zaigrat će: Marić, Ćorluka, Senić, Barišić, Marin, Stanić, Čonađija, Ivančić, Tičinović, Malekinušić i Bilbija.

Urartu će igrati u sastavu: Melikhov, Piloyan, Margaryan, Tsymbaliuk, Salou, Antwi, Sabua, Iwu, Marcos, Grigoryan, Maksimenko.

16:56

Krunoslav Rendulić, trener Mostaraca, u prvoj utakmici neće moći računati na povrijeđene Ivana Jukića i Slobodana Jakovljevića.

Svi ostali igrači su mu na raspolaganju.