Velika pobjeda: Borussia Dortmund nadomak osvajanja Bundeslige

0

Borussia Dortmund došla je nadomak naslova prvaka Njemačke i prekida Bayernove 11-godišnje dominacije.

Pobjedom 3:0 kod Augsburga u 33. kolu Bundeslige momčad Edina Terzića iskoristila je jučerašnji Bayernov poraz i tako ga preskočila na prvom mjestu.

Za potvrdu titule Borussia će morati pobijediti Mainz u domaćoj utakmici sljedeće subote.

Mijatović uputio apel uoči sjednice NSRS: Budite pametni, Dodik kreće u novu tragičnu avanturu!

na prvi gol čekali smo skoro sat. Sebastian Haller je u 59. minuti iskoristio lošu reakciju Augsburgovog defenzivca Maximiliena Beiera i doveo Dortmund u vodstvo od 1:0.

Haller je postigao i drugi gol u 84. minuti za potvrdu važne pobjede. Konačnih 3:0 djelo je Juliana Brandta u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

U slučaju istog broja bodova, prvak će biti Bayern zbog puno bolje gol-razlike.