Velež ubjedljivo stigao do prolaza: Tri gola u Brčkom za Rođene

0
PrtScr / Dizdaruša - Velež

U utakmicama 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine bilo je nekoliko iznenađenja, a najveće je svakako debakl Olimpika u Prijedoru.

Od najmasovnijeg takmičenja u BiH oprostio se Olimpik. Bolji od Vukova bio je Rudar u Prijedoru rezultatom 4:0.

U 55. minuti Demir Jakupović je pogodio za vodstvo Rudara, da bi na 2:0 povisio isti igrač. Slaven Stjepanović tri minute nakon drugog gola rješava pitanje pobjednika, a konačan rezultat novim golom Jakupović postavlja u 79. minuti.

Veliko iznenađenje može predstavljati i ispadanje Igmana iz Konjica. Tim koji se prilično dobro pojačao za nastupe u Prvoj ligi Federacije BiH, poražen je u Nevesinju od Veleža. Konačan rezultat bio je 2:1 za domaćina.

Sloboda je gostovala u Goraždu kod federalnog prvoligaša i domaćin u ovom duelu slavio je nakon penala rezultatom 5:4. Rezultat u regularnom dijelu bio je 2:2.

Kao što se i očekivalo, Sloboda je preuzela kontrolu igre od starta i došla do vodstva u 17. minuti preko Adija Alića. Ipak, u nastavku Goražde je uspjelo napraviti preokret..

Haris Oković je poravnao rezultat u 31. minuti, a preokret domaćih kreirao je u 48. minuti Kerim Tatar sa bijele tačke. Do kraja se Sloboda uspjela vratiti golom Dževida Avdihodžića i izboriti penale, ali je tu poražena rezultatom 5:4.

Od takmičenja se oprostio još jedan premijerligaš. Slavija je u Istočnom Sarajevu slavila nakon penala protiv Mladosti Doboj – Kakanj, a prethodno je meč završen rezultatom 2:2, piše SCsport.

Kup BiH, 1/16 finala:

Rudar Prijedor – Olimpik 4:0 (Jakupović 55’, 70’, 79’ Stjepanović 73’)

Velež Nevesinje – Igman 2:1

Goražde – Sloboda 2:2 (5:4) (Oković 31’, Tatar 48’ / Alić 17’, Avdihodžić 74’)

Travnik – Borac Banja Luka 0:4 (Vranješ 18’, Georgiev 45’)

Sloboda Bosanski Novi – Tuzla City 0:2 (Ramić 61’, 78’)

Budućnost Banovići – Željezničar 1:2 (Junuzović 57’ / Štilić 30’, autogol 32’)

Tekstilac Derventa – Zrinjski Mostar 1:7 (Maksimović 50’ / Arežina 4’, Mašić 25’, 35’, 67’, 90’, Govedarica 49’, Kunić 77’)

Dizdaruša Brčko – Velež Mostar 0:3 (Zvonić 16’, 34’, Čatić 35)

Slavija – Mladost DK 2:2 (Kovač 22’, Kovač 45’)

GOŠK – Široki Brijeg 0:1 (Cipetić 46’)

Zvijezda Gradačac – Radnik Bijeljina 0:1 (Motika 68’)

Zvijezda 09 – Modriča 2:1

Klis Buturović Polje – Unis Vogošća 6:2

Fortuna – Rudar Kakanj 0:1 (Zukić 52’)

Slavija – Mladost DK 2:2 (3:2)