Bravo, Rođeni: Velež hrabro odigrao protiv Elfsborga 1:1, odluka na Grbavici

2

Velež je herojski odigrao na Boras Areni u Švedskoj - Mostarci su u prvom susretu trećeg pretkola Konferencijske UREFA lige protiv Elfsborga u gostima odigrali 1:1.

Naš tim je pokazao zube Šveđanima u prvom meču i nastavio europsku priču.

Elfsborg je prije meča bio favorit, ali na terenu to nije potvrdio.

Čak šta više - Rođeni su bili bolji u mnogim dijelovima susreta.

Veliki broj navijača Veleža na Boras Areni - undefined

Feđa Dudić je malo izmiješao karte - Samira Radovca je ostavio na klupi. Nije susret počeo ni Brandao (obojica ušli u drugom dijelu).

Dva gola su pala u prvom dijelu - a Velež je prvi poveo.

Nakon izvedenog kornera u 33. minuti, Velež stiže u vodstvo!

Lopta se nakon ubačaja nekoliko puta odbijala od Isića i domaćih igrača, a onda je Radović poslao u mrežu za 0:1!

Minut kasnije - 1:1. Pogriješio je Samir Zeljković. Zaplivao je u prazno nakon jedne duge lopte, a to je iskoristio Frick koji lagano pogađa za 1:1.

U prvom dijelu, Elfsborg je izveo čak sedam kornera (Velež dva), ali naša odbrana sem kiksa iz 34. minute dobro je djelovala.

U drugom dijelu igralo se otvoreno na obje strane. Na početku drugog dijela, napadalo se pred golom Elfsborga. Igrači Veleža bili su konkretniji.

To se posebno odnosi na sami finiš susreta kada su ušli Radovac i Brandao. Velež je imao tri, četiri opasne kontre.

Ćosić, pa Radovac, te i faul nad Cvijanovićem (78. minuti), ali poljski sudija nije pokazao na penal za Rođene.

Do kraja susreta pokušao je i Dženan Zajmović, ali nije uspio postići gol. Gosti su bili apsolutno nemoćni u drugom dijelu.

Velika igra Veleža na Boras Areni i sjajan rezultat pred revanš.

Revanš susret igra se na Grbavici za sedam dana, 12. agusta.