! / Uživo sa utakmice Konferencijske lige iz Švedske: Elfsborg - Velež 1:1, bravo Rođeni

05. 08. 2021. u 18:15:00 A. S.

Shares: 0

• FT

Velež je herojski odigrao na Boras Areni u Švedskoj - Mostarci su u prvom susretu trećeg pretkola Konferencijske UREFA lige protiv Elfsborga u gostima odigrali 1:1.

Naš tim je pokazao zube Šveđanima u prvom meču i nastavio europsku priču.

• 90'+3'

Super, sudija svira ofsajd u kojem su se našli domaći.

Još 100 sekundi do kraja.

• 90'+2'

Vehanović je dobio žuti karton.

Bolje žuti nego kontra.

Stao je pred loptu i tako spriječio mogući napad Elfsborga.

• 90'

Sudija je donio odluku da se igra još 4 minuta.

• 89'

Nova izmjenakod Rođenih - Georgijević je na terenu.

Dudić je donio odluku da "pod tuš" ode odlični i borbeni Dženan Zajmović.

• 88'

Uhhhhhhh - kakav je ovo bio šut.

Radovac je opalio "bombu" - fijuknulo je pored desne stative.

• 83'

Zajmović je bio u kontri, ali nije uspio bolje šutirati.

Rođeni su pred odličnim rezultatom.

Još sedam minuta do kraja susreta, plus sudijska nadoknada.

• 79'

Mogao je poljski sudija pokazati na penal.

Obren Cvijanović je bio u kaznenom prostoru. "Prosuo" jedan lažnjak, pa drugi i onda je oboren.

Sudija je samo odmahnuo rukom.

• 78.

Radovac je pucao nekoliko puta prema golu domaćina, ali je odbrana Elfsborga uvijek blokirala šut.

Naš tim je bolji u finišu susreta.

Ostalo je još 12 minuta.

• 73'

ŠTETTTTTAAAAAAA

Kakva je ovo samo bila prilika - Ćosić je obišao golmana, ali je otišao previše ukoso u ugao iz kojeg nije mogao uputiti udarac.

Bit će korner za Rođene.

• 64'

Brandao i Radovac ulaze u igru, izlaze strijelac Radović i Pršeš.

Feđa Dudić zna šta radi...

• 63'

Opasno je billooooooo.

Bogdanović je istrčao s gola i spasio siguran gol.

Ostaje 1:1.

• 62'

Korner za Velež.

Idemooooooo - treba nam taj gol, iako je i ovih 1:1 sjajno.

• 60'

Pršeš je "požutio". Treći igrač Veleža u notesu poljskog sudije. Šveđani imaju dva žuta.

Ne igra se grubo, ali da se igra borbreno - igra.

Sat vremena je prošlo - 1:1.

• 56'

Pršeš je pucao, nakon dobre akcije našeg tima.

Mostarci su dugo dsržali loptu u nogama po lijevoj strani.

Na kraju došla je do Pršeša koji je pucao sa 25 metara, ali je lopta otišla pored gola.

• 51'

Hasanović je dobio žuti karton.

Tempo je identičan oiz prvog dijela - Velež drži visok ritam igre, dolično se nosi sa Šveđanima.

• 51'

Slobodan udarac za domaće. na nekih 25 metara od gola našeg tima.

Larsson je pokušao - ali slabo.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Nakon prvih 45. minuta rezuiltat je 1:1.

• HT

Poluvrijeme - 1:1.

Detalji sa utakmice Elfsborg - Velež - undefined

• 45'

Drugi na utakmici - iz predthodnog Rođeni su postigli gol za vodstvo od 1:0.

• 41'

Napada Velež. Brzo izjednačenje Elfsborga nije zbunilo pulene trenera Feđe Dudića.

Mostarci žele drugi gol - napadaju, dobro je za sada.

Ovo je odličan rezultat.

• 37'

Novi korner za domaće.

Peti korner za domaći tim - dobro se i ovoga puta završilo.

Ostaje 1:1.

Još osam minuta do kraja prvog dijela.

• 34'

GOOOOLLLLL za Elfsborg.

Zeljković je zakasnio, a domaći snalažljivi i odmah su uzvratili.

Na semaforu je sada 1:1.

Frick je strijelac.

• 32'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL - Velež vodi.

Korner je bio za Rođene, a u gužvi najbolji Slaviša Radović.

Boras Arena je na nogama - velež vodi 1:0.

• 32'

Štetttttaaaaa - mogao je Velež povesti.

• 30'

Uhhhhh. Imali smo sreće.

Pršeš je pogriješio, bio je spor, a Larson pucao. Bogdanović je sjajno odbranio i spasio siguran gol.

Korner za Elfsborg.

• 19'

Dok se ništa zanimljivo ne dešava na terenu, na tribini gdje su navijači Elfsborga primjetili smo i zanimljiv transparent - spomenuli su bosanski specijalitet - ćevape.

I to i ne baš najboljem riječniku.

"Je..š ćevape, köttbullar (švedski ćevap) je život”.

Navijači Elfsborga spomenuli su i ćevape - undefined

• 14'

Prvi korner na utakmici - izvest će ga ekipa Elfsborga.

Naša odbrana je odlično reagirala - idemo dalje.

• 10'

Imali smo sreće. Šveđani su imali slobodan udarac na 19 metara.

Dugo je trajalo namještanje igrača Elsfborga, da bi lopta prošla pored stative.

Opasna situacija i slobodnjak pred golom Veleža - undefined

Ostaje 0:0.

• 9'

Prvi žuti karton - Tarik Isić je upisao u notes poljskog sudije.

• 8'

Velež igra otvoreno.

Nisu se prepali opasnih Šveđana, koji su Milsamiju koje je izbacilo Sarajevo, u dva susreta postigli devet golova.

• 5'

Omar Pršeš je sjajno šutirao - lopta prolazi pored gola.

• 5'

Glavni sudija meča je Poljak Pawel Gil, a pomoćnici su Konrad Sapela i Marcin Borkowski.

• 3'

Elsborg napada od prve minute - naši se dobro brane.

Sretno, Rođeni!!!

• 01'

Počela je utakmica.

• 18:25

Veliki broj navijača Veleža je na stadionu na kojem maksimalno, zbog COVID pravila, možete biti 3.000 posjetitelja.

Još 20 minuta do početka susreta.

Veliki broj navijača Veleža na Boras Areni - undefined

• 18:20

Dudić vjeruje u ovaj sastava: Bogdanović, Radović, Zeljković, Isić, Ferreyra, Pršeš, Hasanović, Ovčina, Anđušić, Ćosić, Zajmović.

Za Elfsborg igraju: Ronning , Larsson, Vaisanen, Jarjue, Strand, Gojani, Romer, Holst, Alm, Frick, Okkels.

Pobjednik ovog dvomeča igrat će u play-offu protiv Feyenoorda ili Luzerna.

Naravno, prije toga Velež ima revanš na Grbavici, 12. augusta.

• 18:15

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u live tekstualni prijenos prve utakmice 3. pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu između Elfsborga i Veleža.

Susret se igra na Boras Areni od 18.45 sati.

Jedini preostali predstavnik BiH u europskim takmičenjima pokušat će da priredi još jednu senzaciju, nakon što je u drugom pretkolu Konferencijske lige eliminisao grčki AEK.

Susret se igra na Boras Areni  - undefined

Elfsborg je favorit pred svojim navijačima, a Rođeni žele izvući što pozitivniji rezultat pred revanš na Grbavici koji je na programu narednog četvrtka, 12. augusta.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacija za Android | iPhone i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.