Vaha u šoku: Emirati iz Japana putuju s tri boda

U prvom kolu grupe B azijskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Japan je u Saitami poražen od reprezentacije Ujedinjenih Arapskih Emirata rezultatom 2:1.

Domaćin je poveo u 11. minuti susreta. Mrežu gostiju zatresao je Honda nakon asistencije Kiyotakea. Samo devet minuta kasnije gosti su izjednačili, a strijelac je bio Khalil.

Isti igrač donio je sva tri boda Ujedinjenim Arapskim Emiratima u 54. minuti susreta, golom s bijele tačke.

Vahid Halilhodžić i njegov Japan nisu na najbolji način otvorili kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo. U istoj grupi Australija je slavila protiv Iraka rezultatom 2:0.