Dalekometni udarac Čivića brani golman Pyatov.

Potpuno zasluženo poravnanje! Idemo po pobjedu!

Fenomenalni pas Stevanovića u gol pretvara Ahmedhodžić!

• 77'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ahmedhodžić poravnava na 1:1!

• 73'

Ponovo ne koristimo veliku šansu! Lopta se nekako odbila do Prevljaka čiji udarac brani večeras sjajni Pyatov! Zaista nemamo sreće...

• 69'

Pyatov fenomenalno brani opasan udarac Edina Džeke! Ostaje 1:0!

• 66'

I dalje se ništa značajnije ne dešava u Lvivu. Domaći su zatvorili sve prilaze svom golu.

• 63'

Žuti karton za Prevljaka.

• 58'

Ponovo period bez uzbuđenja.

• 53'

Imali smo sada dosta sreće. Yaremchuk je izbio sam ispred Šehića i šutirao pored gola iz sjajne pozicije!

• 49'

Sada je i Nalić imao veliku šansu! Igrač Malmea je šutirao glavom nakon sjajnog i preciznog centaršuta Ahmedhodžića!

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme, nema predaje!

• 45'

Kraj prvog poluvremena nakon kojeg domaći golom Yarmolenka od 15. minute vode sa 1:0.

• 43'

Još jedna velika prilika za Bosnu i Hercegovinu odlazi u nepovrat! Prvo je golman domaćih odbranio opasan udarac Hadžiahmetovića, a onda je Prevljak natrčao na tu loptu i šutirao tik pored gola!

• 40'

Sami je finiš prvog dijela meča. Ukrajinci i dalje vode sa 1:0.

• 36'

Nakon naše velike šanse tempo igre je opao. Igra se uglavnom na sredini terena.

• 33'

Kakve dvije prilike za Bosnu i Hercegovinu! Stevanović je sjajno ubacio za Kolašinca čija dva udarca u oba navrata blokira domaća odbrana! Koliko sreće za Ukrajinu...

• 29'

Zmajevi sve više napadaju na gol Ukrajine. Domaći se za sada sjajno brane.

• 26'

• 23'

U jeku naših napada sijevnula je opasna kontra Ukrajinaca na kraju koje je Yarmolenko šutirao, ali Šehić to sjajno brani!

• 22'

Sada smo mi ti koji vršimo pritisak na domaće. Možemo li do gola?

• 19'

Žuti karton za Ahmedhodžića.

• 17'

Izblokiran udarac Edina Džeke sa ruba kaznenog prostora.

• 15'

Stepanenko je odigrao sjajan pas kojim je probio Tsygankova koji ubacuje, a Yarmolenko rutinski pogađa našu mrežu za vodstvo domaće ekipe.

• 15'

GOL. Ukrajina od 15. minute vodi sa 1:0!

• 12'

Prvi put prijetimo u 12. minutu. Sjajni Stevanović je uposlio Gojaka koji iz prve šutira neprecizno.

• 11'

Prvi žuti karton večeras zaradio je naš igrač, Eldar Čivić, koji je napravio jedan neoprezan faul.

• 8'

Bilo je opasno pred našim golom. Lopta se odbila na nezgodnom mjestu, no sve je očistio Ahmedhodžić.

• 6'

Pritisak Ukrajinaca je sve jači, no prilika za sada nema.

• 3'

Ukrajinci za sada imaju posjed lopte.

• 20:45

Utakmica je upravo počela! Sretno Zmajevi!

• 20:40

Upravo se intonira himna Bosne i Hercegovine.

• 20:30

Pravdu će na večerašnjoj utakmici dijeliti njemački arbitar Felix Zwayer. Podsjećamo, on je sudio našoj reprezentaciji u susretu u Kaunasu, gdje smo nakon pobjede 1:0 nad Litvanijom direktno otišli na Mundijal u Brazilu 2014. godine.

Nadamo se da će nam i večeras ovaj Nijemac biti sretan.

• 20:20

Stigli su nam i sastavi za duel u Lvivu.

Ukrajina: Pyatov, Zabarnyl, Kryvtsov, Matviyenko, Tymchyk, Stepanenko, Shaparenko, Sobol, Yarmolenko, Yaremchuk, Tsygankov.

Bosna i Hercegovina: Šehić, Ćivić, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Stevanović, Kolašinac, Nalić, Hadžiahmetović, Prevljak, Gojak, Džeko.

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba dobar vam dan i dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Ukrajina-Bosna i Hercegovina!

Izabranici Ivayla Peteva su u subotu slavili važnu pobjedu na gostovanju u Kazahstanu 2:0, a već večeras ih očekuje novi izazov.

Protivnik je vrlo jaka selekcija Ukrajine koja trenutno drži drugu poziciju naše grupe koja vodi u doigravanje za plasman na Mundijal u Kataru naredne godine.

Ukrajinci trenutno imaju osam bodova, baš kao i trećeplasirana Finska, dok je naša selekcija četvrta uz utakmicu manje u odnosu na ova dva tima.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacija za Android | iPhone i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.