UŽIVO: Ukrajina-BiH, 1:1, kraj utakmice

0

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba dobar vam dan i dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Ukrajina-Bosna i Hercegovina!

Izabranici Ivayla Peteva su u subotu slavili važnu pobjedu na gostovanju u Kazahstanu 2:0, a već večeras ih očekuje novi izazov.

Protivnik je vrlo jaka selekcija Ukrajine koja trenutno drži drugu poziciju naše grupe koja vodi u doigravanje za plasman na Mundijal u Kataru naredne godine.

Konaković: Direktorica Instituta za mjeriteljstvo nešto mulja, tražit ćemo da se procesuira

Ukrajinci trenutno imaju osam bodova, baš kao i trećeplasirana Finska, dok je naša selekcija četvrta uz utakmicu manje u odnosu na ova dva tima.

90'

Kraj utakmice!

90'

Slobodnjak za Ukrajinu sa nekih 18 metara.

90'

Tri minute nadokande.

87'

Sami je finiš meča. Velika je drama u Lvivu.

84'

Dalekometni udarac Čivića brani golman Pyatov.

83'

Evo kakvo je trenutno stanje u našoj grupi.

Standings provided by SofaScore LiveScore

80'

Potpuno zasluženo poravnanje! Idemo po pobjedu!

73'

Fenomenalni pas Stevanovića u gol pretvara Ahmedhodžić!

77'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ahmedhodžić poravnava na 1:1!

73'

Ponovo ne koristimo veliku šansu! Lopta se nekako odbila do Prevljaka čiji udarac brani večeras sjajni Pyatov! Zaista nemamo sreće...

69'

Pyatov fenomenalno brani opasan udarac Edina Džeke! Ostaje 1:0!

66'

I dalje se ništa značajnije ne dešava u Lvivu. Domaći su zatvorili sve prilaze svom golu.

63'

Žuti karton za Prevljaka.

58'

Ponovo period bez uzbuđenja.

53'

Imali smo sada dosta sreće. Yaremchuk je izbio sam ispred Šehića i šutirao pored gola iz sjajne pozicije!

49'

Sada je i Nalić imao veliku šansu! Igrač Malmea je šutirao glavom nakon sjajnog i preciznog centaršuta Ahmedhodžića!

46'

Počelo je drugo poluvrijeme, nema predaje!

45'

Kraj prvog poluvremena nakon kojeg domaći golom Yarmolenka od 15. minute vode sa 1:0.

43'

Još jedna velika prilika za Bosnu i Hercegovinu odlazi u nepovrat! Prvo je golman domaćih odbranio opasan udarac Hadžiahmetovića, a onda je Prevljak natrčao na tu loptu i šutirao tik pored gola!

40'

Sami je finiš prvog dijela meča. Ukrajinci i dalje vode sa 1:0.

36'

Nakon naše velike šanse tempo igre je opao. Igra se uglavnom na sredini terena.

33'

Kakve dvije prilike za Bosnu i Hercegovinu! Stevanović je sjajno ubacio za Kolašinca čija dva udarca u oba navrata blokira domaća odbrana! Koliko sreće za Ukrajinu...

29'

Zmajevi sve više napadaju na gol Ukrajine. Domaći se za sada sjajno brane.

26'
23'

U jeku naših napada sijevnula je opasna kontra Ukrajinaca na kraju koje je Yarmolenko šutirao, ali Šehić to sjajno brani!

22'

Sada smo mi ti koji vršimo pritisak na domaće. Možemo li do gola?

19'

Žuti karton za Ahmedhodžića.

17'

Izblokiran udarac Edina Džeke sa ruba kaznenog prostora.

15'

Stepanenko je odigrao sjajan pas kojim je probio Tsygankova koji ubacuje, a Yarmolenko rutinski pogađa našu mrežu za vodstvo domaće ekipe.

15'

GOL. Ukrajina od 15. minute vodi sa 1:0!

12'

Prvi put prijetimo u 12. minutu. Sjajni Stevanović je uposlio Gojaka koji iz prve šutira neprecizno.

11'

Prvi žuti karton večeras zaradio je naš igrač, Eldar Čivić, koji je napravio jedan neoprezan faul.

8'

Bilo je opasno pred našim golom. Lopta se odbila na nezgodnom mjestu, no sve je očistio Ahmedhodžić.

6'

Pritisak Ukrajinaca je sve jači, no prilika za sada nema.

3'

Ukrajinci za sada imaju posjed lopte.

20:45

Utakmica je upravo počela! Sretno Zmajevi!

20:40

Upravo se intonira himna Bosne i Hercegovine.

20:30

Pravdu će na večerašnjoj utakmici dijeliti njemački arbitar Felix Zwayer. Podsjećamo, on je sudio našoj reprezentaciji u susretu u Kaunasu, gdje smo nakon pobjede 1:0 nad Litvanijom direktno otišli na Mundijal u Brazilu 2014. godine.

Nadamo se da će nam i večeras ovaj Nijemac biti sretan.