Željezničar ne odustaje od pokušaja da dođe do gola.

Željezničar se malo trgnuo i pokušao preko Mujezinovića i Bekrića, ali nije to bilo precizno.

Ponovo Ivković pravi dvije izmjene. Beća i Hajdarević ulaze u igru, izlaze Crnčević i Mekić.

61'

Tomislav Ivković je prinuđen da nešto mijenja. Zdunić i Bekrić su na terenu, izašli su Bojo i Subašić.

58'

Sjajna igra i potpuna dominacija Sarajeva u drugom poluvremenu. Odmah nakon gola Bodul je imao novu priliku, ali ovog puta to brani Bender.

56'

GOOOOL. Sarajevo je upravo povelo sa 2:0. Bender je ovog puta bio nemoćan. Fantastičan gol iz slobodnog udarca postigao je Bodula sa više od 20 metara.

Sarajevo postiže gol za 2:0 - undefined

51'

Domaći ponovo prijete. Opet kombinacija Oremuš - Ahmetović, kao kod gola, ali ovog puta izblokiran udarac iskusnog napadača. Bit će korner.

49'

Velika prilika za bordo tim. Šabanović je pokušao, ali Bender sjajno brani.

46'

Drugo poluvrijeme je upravo počelo.

45'

Kraj prvog poluvremena.

43'

Mekić je pokušao van šesnaesterca, ali njegov udarac odlazi pored gola. Bilo je to blizu.

40'

Fudbaler domaćih Trako dobija žuti karton.

30'

Oremuš je dobio jednu loptu na desnoj strani, ubacio za Ahmetovića koji se sjajno snalazi i pogađa za vodstvo domaćih.

30'

GOOOOL. Sarajevo je upravo povelo i to golom Mersudina Ahmetovića.

Ahmetović pogađa za vodstvo domaćina.  - undefined

25'

Blažević je pokušao ljevicom sa oko 20 metara, ali Dizdarević lako brani.

23'

Crnčević je dobio žuti karton nakon što je prekršajem zaustavio jednu kontru domaćina.

19'

Sarajevo trenutno ima terensku inicjativu, ali bez prilika.

14'

Najbolja prilika ne meču. Imao ju je Željezničar. Blažević je lijepo prošao po desnoj strani, dodao do Boje, ali njegov udarac blokira jedan do igrača domaćeg tima.

13'

Grubo se igra s obje strane na početku susreta.

10'

Bez dešavanja u ovim momentima na Koševu.

6'

Meč je trenutno prekinut zbog prekršaja koji je napravio Mersudin Ahmetović

3'

Domaći su prvi zaprijetili. Bodul pokušava, ali pored gola.

1'

Počeo je duel.

20:26

Fudbaleri će uskoro izaći na teren. Ovo je, inače, 144. sarajevski derbi.

20:19

Ovo su sastavi timova:

FK SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Oremuš, Dupovac, Šabanović, Trako, Ramić, Kapić, Kobiljar, Bodul, Ahmetović. Rezerve: Šahinović, Hebibović, Đokanović, Palić, Kurdić, Velkoski, Varešanović, Bagarić, Fanimo.

FK ŽELJEZNIČAR: Bender, Malić, Vrhovac, Kosorić, Blažević, Bojo, Mekić, Crnčević, Subašić, Mujezinović, Juričić. Rezerve: Muftić, Vištica, Hajdarević, Hrelja, Drina, Beća, Jaganjac, Bekrić, Zdunić.

20:13

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos utakmice 10. kola Premijer lige BiH između Sarajeva i Željezničara.