KRAJ prijateljske utakmice: SAD - Bosna i Hercegovina 1:0

0
S.G.

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba dobro vam večer ili bolje rečeno dobro jutro i dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice SAD-BiH!

Nakon neuspješnih kvalifikacija za SP u Kataru Zmajevi se okreću novim izazovima, a to su Liga nacija i kvalifikacije za EURO 2024.

Prije toga selektora Ivayla Peteva i njegove izabranike očekuje prijateljski dvoboj u Los Angelesu sa selekcijom SAD-a.

Nikšić: "Ukoliko uskratimo saglasnost Gavrankapetanoviću to bi bila vrsta prevare"

Meč se igra od 2 sata iza ponoći po srednjoevropskom vremenu.

90'

Kraj. Poraz bh. tima.

89'

Na jedan odbitak nalijeće Bassett i pogađa mrežu našeg tima u 89. minutu.

85'

Sami je finiš dvoboja. Sve smo bliži remiju.

79'

Mreže i dalje miruju.

I dalje golova nema - undefined

75'

Amerikanci potpuno nemoćni u nastavku meča.

70'

Domaći su u kratkom vremenskom razdoblju zaradili žute kartone. Prvo Zimmerman, a onda i Fereira.

66'

SJAJNA PRIIILIKAAAA! Poslije prekida koji je izveo Pidro lopta je nekako došla do Savića čiji udarac ide za malo pored gola!

63'

Nova izmjena u bh. timu. Ćavar ide u igru umjesto Ćorluke.

60'

Iako imamo igrača manje više smo pokazali od domaćih u drugom poluvremenu. Golova i dalje nema.

59'

Ponovo pokazujemo zube! Pidro je oštro centrirao za Nukića koji ne uspjeva zahvatiti tu loptu! Ostaje 0:0!

55'

Ne predajemo se ni sa igračem manje. Nakon što je Nukić izborio korner, glavom je šutirao Savić, ali bezuspješno.

50'

Bez uzbuđenja u nastavku.

46'

Dvostruka izmjena na startu drugog dijela u našem timu. Dizdarević je na golu zamijenio Ćetkovića, a Pidro je ušao umjesto Lukića.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme!

45'

Kraj prvog poluvremena nakon kojeg pogodaka nema - 0:0.

Vraćamo se za nekih 15-ak minuta.

45'

Tri minute sudijske nadoknade.

41'

Zaista je igrač Borca bez ikakve potrebe na sredini igrališta u jednoj prijateljskoj utakmici žestoko faulirao svog rivala i zasluženo je zaradio crveni karton mora se reći.

40'

CRVENI KARTON ZA BIH! Da, dobro ste pročitali! Direktno isključenje zaradio je Amar Begić koji je krajnje neoprezno faulirao Acostu.

38'

Nakon nekoliko prilika na obje strane, sada ponovo period mirne igre.

33'

Sada Krpić uzvraća na drugoj strani. Napadač Tuzle City glavom ravno u golmana Turnera.

31'

SJAJNA ŠANSA ZA SAD! Definitivno najbolja prilika večeras! Ponovo je probijena ta desna strana po kojoj je prošao Lennon i ubacio za Norrisa koji neometan šutira glavom, ali to sjajno brani Ćetković!

29'

KAKVAAA PRILIKAAAA! U sjajnoj se šansi našao Barišić, ali je njegov udarac blokirao neko u gužvi od domaćih igrača.

28'

ŠTETAAAAA! Naši momci su sve opasniji. Nakon kornera lopta ne dolazi do Lukića koji je bio u obećavajućoj poziciji.

22'

Krpić je pokušao da uposli Lukića, ali je Zimmerman u posljednjem trenutku reagovao i izbio tu loptu! Šteta...

18'

PRILIKAAAA! Konačno prijetimo i mi! Nakon pokušaja Morrisa sjevnula je brza kontra našeg tima. U prilici je bio Lukić koji je šutirao, ali ravno u golmana Turnera!

15'

OPPPPAASNO! Neprijatno je sada bilo pred našim golom.

Ponovo smo domaćinu ostavili dosta prostora sa desne strane odakle je lopta došla do Pepija, no na sreću on sa svega par metara ne uspjeva loptu bolje zahvatiti i ona ide u gol aut.

10'

Domaći su sada preuzeli terensku inicijativu. Naši igrači u podređenom položaju u ovim minutama.

6'

Amerikanci prvi prijete. Nakon jednog nezgodnog centaršuta da desne strane lopta se odbila do Acoste koji šutira pored našeg gola!

3'

Za sada smo mi ti koji imamo većinski posjed lopte.

2'

Reprezentativci BiH nastupaju u bijelim dresovima, a čast da bude kapiten našeg tima pripala je Ajdinu Nukiću, igraču Tuzle City.

1'

Utakmica je upravo počela! Zmajevi, sretno!

2:10

Pravdu će na ovom meču dijelliti arbitar Keylor Herrera iz Kostarike.

U toku je intoniranje himni, prvo Bosne i Hercegovine, a onda i Sjedinjenih Američkih Država.

2:05

Kao što već znate, selektor Ivaylo Petev je za ovaj meč pozvao igrače iz Premijer lige BiH, baš kao i trener SAD-a.

Dakle, ovo će biti dvoboj igrača iz MLS lige i Premijer lige BiH i nema sumnje da nas očekuje zanimljiv dvoboj.

2:00

Utakmica će početi u 2:15 i ovo će biti treći međusobni duel SAD i BiH.

Na stadionu Koševo 2013. godine Amerikanci su slavili sa 4:3, dok je prije tri godine meč također odigran u SAD i on je završen bez golova.