Sudija Ermin Sivac je pokazao novi žuti karton.

Igru je napustio Čataković, a ušao je Eldar Mehmedović

82'

Ulazimo u posljednjih desetak minuta susreta na Grbavici.

FK Sarajevo koristi igrača više i napada, ali Željezničar odolijeva napadima.

S druge strane, igrači Želje pokušavaju doći do prilika, ali se vidi da ih umor polako sustiže.

78'

U prilici se našao Amoah, ali njegov šut lagano hvata Iliev.

77'

Još 13 minuta, plus sudijska nadoknada, do kraja meča.

FK Željezničar čeka svoje šanse iz kontri, dok FK Sarajevo napada, ali bez istinskih velikih prilika.

74'

Novi šut ka golu Muftića.

Golman Željezničara ipak lagano brani pokušaj Duljevića.

71'

Nova prilika pred golom Muftića, ali je šut Renana Oliveire lako uhvatio golman Željezničara.

68'

NOVA ŠANSA ZA FK SARAJEVO

U prilici je bio Hamza Čataković, ali nije uspio doći do lopte.

Na terenu je ostao Stefan Radinović, ali se ubrzo pridigao i nastavit će meč.

65'

Simon Rožman pravi novu izmjenu.

Na teren će Haris Duljević, a mijenja Muhameda Buljubašića.

65'

Korner je izvela ekipa FK Željezničar, ali nema opasnosti po gol Ilieva.

60'

ŠANSA ZA FK SARAJEVO

Šut igrača Bordo tima je izblokirala odbrana Želje, a iz kornera FK Sarajevo ne pravi veću priliku.

59'

Period igre bez važnijih događaja.

FK Sarajevo je preuzelo inicijativu, ali bez konkretne prilike.

Ipak, sada su došli do udarca iz ugla.

56'

Rožman se odlučio na još jednu izmjenu.

Iz igre izlazi Julardžija, a mijenja ga Renan Oliveira.

55'

Amoah je probao s velike distance, ali je lopta išla preko gola Dejana Ilieva.

Željezničar i dalje bolji, bez obzira na igrača manje.

52'

FK Sarajevo je izvelo korner, ali bez opasnosti po gol Muftića.

49'

Iako s igračem manje, Željo bolje otvara drugo poluvrijeme.

Posebno je aktivan Amoah, koji je unio mnogo energije za Plave s Grbavice.

47'

Nakon greške u odbrani Želje, probao je Nidal Čelik iz teške pozicije, ali nije savladao Muftića.

46'

Počinje drugo poluvrijeme na Grbavici, a Sarajevo će ga početi s 10 igrača, jer je crveni karton dobio Slaviša Radović.

Bruno Akrapović je reagovao na veliki hendikep svoje ekipe.

Nakon dva crvena kartona, u igru će od prve minute drugog poluvremena ući čak tri igrača.

Na teren ulaze Joseph Amoah, Vahid Selimović i Haris Ovčina.

S druge strane, Simon Rožman se odlučio na jednu izmjenu. U igru će od nastavka meča ući Ajdin Hasić. Izašao je Kyeremeh.

21:01

Dok čekamo početak drugog poluvremena, vrijedi se osvrnuti na zanimljiv 'rat parolama' na tribanama stadiona Grbavica.

Više o tome možete pronaći ovdje:

Pogledajte šta su poručili jedni drugima 📣📣 (FOTO) #FKSarajevo #FKZeljeznicar #derbi

Posted by Radio Sarajevo on Sunday, April 14, 2024
20:51

Kraj prvog poluvremena, rezultat je 0:0 na 152. sarajevskom derbiju.

Salve zvižduka za sudiju Ermina Sivca s tribina prepune Grbavice, a razlog su, naravno, dva crvena kartona za igrače FK Željezničar.

45+5'

Igrači Željezničara samo čekaju kraj horor poluvremena, ali srećom po Plave, rezultat je još uvijek 0:0.

Sudija Sivac je odlučio dodatno produžiti prvo poluvrijeme, nakon tenzija poslije crvenog kartona za Cocalića.

45+1'

NOVI CRVENI KARTON ZA IGRAČA FK ŽELJEZNIČAR!

Edin Cocalić je faulirao Kyeremeha koji je išao prema golu Plavih, te je sudija Sivac odlučio da je prekršaj bio vrijedan isključenja.

Željezničar će meč završiti s devet igrača.

45'

Igrat će se još 5 minuta u prvom poluvremenu.

44'

KAKVA ŠANSA ZA FK SARAJEVO!

Šutirao je Mirza Mustafić, odbranio Muftić, ali nije uspio smiriti loptu. Do nje je skoro došao Hamza Čataković, ali je golman Želje ipak uspio doći do lopte.

Sada je više igrača, uključujući Čatakovića i Muftića, zatražilo medicinsku pomoć.

41'

Karton broj sedam, četvrti za FK Sarajevo, dobio je Nidal Čelik.

On je faulirao Edina Cocalića, koji je nekarakteristično krenuo u kontru.

40'

FK Sarajevo je imalo šansu da napravi nešto pred golom Muftića poslije kornera, ali je lako otklonjena opasnost.

36'

Još jedan pokušaj FK Sarajevo da dođe do šanse prekinuo je sjajnom intervencijom Harun Karić.

34'

Sada lijepa akcija FK Sarajevo, ali je sve pokvario loš posljednji pas.

31'

Nevjerovatno - novi karton.

Ermin Sivac ne toleriše ni prekršaj Semira Štilića, koji je već treći igrač Želje s javnom opomenom.

28'

Novi karton, već četvrti na meču.

Faul je napravio Kyeremeh, a Semiru Štiliću je morala biti ukazana i medicinska pomoć.

26'

Pomalo nevjerovatno ali - FK Sarajevo i s igračem više ne može duže zadržati loptu u svom posjedu.

Ipak, sigurno je da će umor eventualno stići igrače FK Željezničar.

22'

I pored crvenog kartona, Željezničar nastavlja s napadima.

Sada su zaradili korner, kojeg izvodi Semir Štilić.

21'

Faul je sviran za FK Željezničar, ali je Hiroš udario igrača FK Sarajevo, zbog čega mu je pokazan put u svlačionicu.

20'

CRVENI KARTON ZA FK ŽELJEZNIČAR

Amer Hiroš je dobio isključenje nakon što je udario igrača FK Sarajeva. Željo ostaje s igračem manje.

18'

ODMAH I DRUGA ŠANSA ZA BORDO TIM

Opet je probijena desna strana odbrane Želje, a ono što se činilo kao lagana lopta za Muftića, golman Želje je skoro pretvorio u pogodak za Sarajevo. Ipak, opasnost ispred gola Plavih je očišćena.

17'

SJAJNA ŠANSA ZA FK SARAJEVO

Mustafić je odlično prošao pored Karića i ubacio, a Kyeremeh je šutirao pored lijeve stative gola Želje.

16'

FK Željezničar bolji u prvih 15 minuta.

Iako je i FK Sarajevo imao nekoliko pokušaja, inicijativu definitivno ima domaći tim.

13'

Gledamo odličan početak meča na stadionu Grbavica.

Iako nema golova, obje ekipe igraju 'bez pardona', i nema previše kalkulisanja.

10'

Prvi ozbiljniji napad FK Sarajevo.

Kyeremeh je trčao ka lopti u šesnaestercu FK Željezničar, ali je faulirao Haruna Karića, koji se odlično postavio.

7'

KAKVA ŠANSA ZA FK ŽELJEZNIČAR!

Nakon ubačaja Amera Hiroša, Sulejman Krpić glavom šutira, ali je ipak svirana ofsajd pozicija.

7'

Faul u dobroj poziciji za FK Željezničar, a kod lopte je Amer Hiroš, kao i Semir Štilić.

5'

Pogledajte atmosferu pred početak derbija na Grbavici

4'

Visoke tenzije već na startu, još jedan oštar start i već žuti karton. Dobio ga je Slaviša Radović.

3'

Oštar start, od sudije Sivca se već traži karton za igrača FK Sarajevo, ali Mirza Mustafić prolazi samo s opomenom.

1'

Odmah prvi korner na meču za FK Sarajevo, ali bez opasnosti po gol Muftića.

1'

Upravo je počeo meč na Grbavici!

19:53

Igrači izlaze na teren stadiona Grbavica.

Navijači Željezničara u glas pjevaju pjesmu Grbavica, kao i pred svaki meč.

19:50

Navijači u velikom broju uspjeli ući na stadion Grbavica.

Iako je bilo problema s ulaskom zbog opsežnijih provjera MUP-a KS, veći dio tribina stadiona Grbavica je ispunjeno.

Ostali su manji dijelovi južne i istočne tribine koji su slobodni, a čini se da će Grbavica biti apsolutno ispunjena do posljednjeg mjesta.

Igrači su završili zagrijavanje, uskoro će meč početi!