Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos uživo 151. sarajevskog derbija između FK Željezničar i FK Sarajevo.

Nažalost, susret je ostao u sjeni dešavanja u naselju Grbavica. Tu je policija spriječila veliki sukob navijača FK Sarajevo i FK Željezničar.

Crveni karton za golmana Ilieva iz FK Sarajevo.

Tuča na terenu stadiona Grbavica

Nepotrebne tenzije u meču koji je rezultatski gotov...

Teške scene s terena stadiona Grbavica.

90'

Četvrti sudija je pokazao da će se igrati još 3 minute na stadionu Grbavica, Željezničar pred ogromnom pobjedom!

86'

Tri izmjene u Željezničaru.

Ovčina umjesto Galića, Fočo umjesto Karića, a Radovac mijenja Hiroša u timu Plavih.

82'

Dvostruki strijelac je sada 'požutio'.

Marin Galić je dobio žuti karton, ali teško da će mu to pokvariti utisak.

77'

Druga izmjena u Želji, koja bi mogla zabrinuti navijače Plavih.

Povrijeđeni Amoah izlazi iz igre, a mijenja ga Haračić.

73'

Rožman pokušava bilo šta da probudi svoju ekipu, a sada se odlučio na nove promjene.

Umjesto Penarande ušao je Beganović. Ova odluka je začudila mnoge, imajući u vidu da je ovaj nogometaš na trenutke izgledao kao jedini koji se trudio nešto postići za svoj tim.

70'

Pravi potop FK Sarajevo na Grbavici!

Strijelac trećeg pogotka za FK Željezničar je opet Marin Galić!

69'

GOOOOOOOOOOOOOL ZA ŽELJEZNIČAR

67'

Novi karton za igrače Želje.

Ovaj put je 'požutio' Karić.

65'

Nova izmjena, Simon Rožman očekuje od svojih rezervista da probude ekipu.

Sada u igru ulazi Čataković umjesto Matanovića, a BuČataković u igri umjesto Matanovića, a Buljubašić mijenja Mehmedovića.ljubašić mijenja Mehmedovića.

62'

Sarajevo jeste izgledalo dosta bolje pri kraju prvog i na početku drugog dijela.

Ipak, svoje prilike nisu uspjeli iskoristiti, a to je bilo dovoljno da Željo udupla prednost i skoro pa osigura pobjedu u velikom derbiju.

59'

Strijelac za Plave s Grbavice je Marin Galić!

Sada će domaći igrači, ali i navijači, da lakše dišu. Grbavica je nakon pogotka eksplodirala!

58'

GOOOOOOOOOOL ZA ŽELJEZNIČAR!

57'

Nakon inicijative gostiju, uzvraća FK Željezničar.

Opasan napad domaćina rezultira u udarcu iz ugla, ali bez veće opasnosti za Ilieva.

55'

Prvi karton na meču, za igrača FK Željezničar.

'Požutio' je Selimović, i to zbog ispucavanja lopte nakon što je sudija dosudio faul za FK Sarajevo.

55'

Nogometaši FK Sarajevo su imali priliku iz slobodnog udarca u opasnoj zoni, ali bez problema za Muftića.

52'

Situacija se ipak završava udarcem iz ugla za Bordo tim.

50'

Prva šansa u drugom dijelu za Plave, ali ubrzo uzvraća i Bordo tim.

Napadači Želje se nisu snašli, a sada igrači FK Sarajevo imaju priliku doći do velike šanse.

46'

Treneri su obavili i prve promjene u drugom poluvremenu.

Hasić u igri umjesto Anđušića kod Sarajeva, a Boljević mijenja Bismarka kod Željezničara.

45'

Počelo je drugo poluvrijeme na stadionu Grbavica!

19:32

Kraj prvog poluvremena na Grbavici, FK Željezničar vodi protiv FK Sarajevo rezultatom 1:0.

45'

Pomoćni sudija pokazuje 2 minute nadoknade u prvom poluvremenu.

43'

ŠANSA ZA ŽELJU

Kombinacija Krpića i Karića završava šutem koji je ipak samo rezultirao u korneru za Plave.

Nakon udarca iz ugla, ipak, bez veće opasnosti za Ilieva.

40'

Pet minuta do kraja prvog poluvremena.

FK Željezničar zasluženo vodi pogotkom Amera Hiroša još iz 12. minute.

36'

Mirna utakmica na Grbavici, osim ranog gola za FK Željezničar.

FK Sarajevo se pokušava probuditi, ali zasad to ide samo Penarandi, dok njegovi saigrači ne prate još uvijek.

33'

Dugo se čekalo na izvođenje prvog kornera za FK Sarajevo.

Ipak, Bordo tim nije došao do veće šanse te je lopta opet za FK Željezničar.

29'

Još jedan period bez većih prilika.

Sarajevo je malo proigralo, a najaktivniji je, čini se, Penaranda.

S druge strane, Željo pametno drži tempo igre i ne dopušta puno razigravanja svojim komšijama.

23'

Prošla je polovina prvog poluvremena na 151. sarajevskom derbiju.

Željezničar zasluženo vodi pogotkom Amera Hiroša iz 12. minute.

Osim što ima više šuteva (2:1), ima i veći broj napada te više loptu u nogama.

Ipak, ima još mnogo da se igra.

19'

Sljedećih nekoliko minuta nakon gola Želje je ipak mirnije.

Sarajevo je malo zaigralo, ali je opet Željezničar zasluženo poveo.

12'

Nevjerovatan pogodak Amera Hiroša.

Iskoristio je veliku grešku golmana Ilieva, koji je očekivao ubačaj.

Hiroš se odlučio na šut i postigao svoj prvi pogodak u dresu Želje!

11'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

Amer Hiroš s 35 metara za vodstvo Željezničara!

11'

I prve varnice smo vidjeli već u 11. minuti.

'Puklo' je između Radovića i Krpića, a onda su prišli i Iliev te Cocalić.

Srećom, sudije imaju situaciju pod kontrolom.

10'

Bez velikih šansi u 151. sarajevskom derbiju nakon 10 odigranih minuta.

7'

Novi dobar napad Želje, ali bez uspjeha. Lopta nije došla do Krpića u sredini.

5'

Prva šansa za Sarajevo na meču.

Mehmedović je fantastično prošao, pa izgubio loptu, ali je Peneranda došao do nje te je izborio slobodan udarac na odličnoj poziciji.

Ipak, nije bilo veće opasnosti za Muftića.

3'

Bez puno iznenađenja na startu meča, ali je Željezničar taj koji ima više loptu u posjedu.