Uživo sa meča za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru: Hrvatska - Maroko 2:1, sjajan meč

3

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba dobrodošli u tekstualni prijenos meča za treće mjesto Svjetskog prvenstva u Kataru između Maroka i Hrvatske.

Spremni za nova uzbuđenja?

Hrvatska ima priliku da ponovo bude na pobjedničkom postolju, samo stepenicu niže u odnosu na Mundijal 2018. godine kada su bili drugi.

Potvrđeno za portal Radiosarajevo.ba: I Hrvatska je kosponzor rezolucije o genocidu u Srebrenici

Skandal u Hrvatskoj: Navijači vrijeđali Luku Modrića

S druge strane, Maroko ima priliku da uđe u historiju.

U nedjelju je meč za prvaka svijeta kada igraju Argentina i Francuska.

Ali i današnja utakmica u Kataru je zanimljiva i vjerujemo puna uzbuđenja.

FT

Gotovo je - Nogometna Hrvatska je treća na svijetu!!!

Vatreni su u meču za bronzanu medalju sa 2:1 pobijedili Maroko na Svjetskom prvenstvu u Kataru i zasluženo osvojili treće mjesto.

Zanimljiv meč smo gledali, odlično prvo poluvrijeme i uzbudljiv meč do samog kraja.

Čestitke, Vatrenima!

90'+3'

Igrat će se još tri minute od ukupno šest sudijske nadoknade.

Hrvatska je blizu novog velikog uspjeha.

90'

Hm...

Bilo je blizu penala za Maroko. No VAR soba se oglasila - nema penala.

Igra se dalje.

88'

ŠTTTTTTETTTTTTTTTAAAAAAAA

Mogla je sada Hrvatska doći do trećeg gola.

Oršić je idealno poslužio Kovačića koji ljevicom gađa suprotan ugao. Promašio za gol za nekoliko centimetara.

Ostaje 2:1, ali Vatreni neće žaliti ako ovo bude konačan rezultat.

79'

Marokanci preuzimaju kontrolu. Malo su ofanzivniji.

Postoji i razlog - jure vodstvo Hrvatske od 2:1.

Za sada nije bilo većih uzbuđenja ispred Livakovića.

72'

Gospodine sudija, ovo je bio penal za Hrvatsku.

Katarski sudija je samo odmahnuo rukom. Modrić sugeriše da pogleda VAR, ali sudija ne želi promijeniti odluku.

70'

Još 20 minuta dijeli Luku Modrića od trećeg mjesta.

Kako je igrao u Kataru, zaslužio je Vatreni da se pohvali broncom oko vrata.

65'

Malo se igra smirila, iako nije bilo u ovih 20 minuta nastavka velikih prilika za promjenu rezultata.

Sumnjamo da će Zlatko Dalić rizikovati da prokocka ovo vodstvo.

Hrvatska - Maroko u Kataru 2022 za bronzanu medalju
59'

Skočila je cijela klupa Hrvatske sada, Kramarić je ležao na terenu više od minute jer mu trebala izmjena.

Katarski sudija nije htio prekinuti igru i nije dozvolio izmjenu.

Evo izmjene, ušao je Vlašić umjesto Kramarića.

48'

Dva uzastopna kornera za Hrvatsku.

Modrić je oba puta centrirao, ali bez promjene rezultata.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Ako ne bude produžetaka i penala u ovom meču i u duelu Argentine i Francuske, do kraja Svjetskog prvenstva u Kataru ostalo je još 135 minuta regularnog vremena.

HT

Nakon 45 minuta rezultat je 2:1 za Hrvatsku.

Sjajan meč gledamo - sa perfektnim otvaranjem i dva gola, te majstorskom završnicom Mislava Oršića u finišu porvog dijela.

Prvo su Gvardiol i Dari podigli navijače na noge, da bi Oršić zaključio sjajno prvo poluvrijeme sa prelijepim golom.

Odmorite 15 minuta, pa slijede uzbuđenja u nastavku.

45'

U prvom dijelu igrat će se još dva minuta.

Hrvatska je na vrijeme povela sa 2:1. Bit će zadovoljan Zlatko Dalić u svlačionici.

42'

GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

Majstorija i 2:1 za Hrvatsku.

Kako je samo sjajno pucao Oršić. Milimetarski precizno je pogodio stativu, da bi se lopta odbila u mrežu.

40'

Novi centaršut sjajnog Perišića, ali Marokanci nakon blage konfuzije "čiste" svoj kazneni prostor.

33'

Sada je Maroko bolji. Traće prvi korner, ali sudija iz Katara je kategoričan - ništa od udarca sa ugla.

Bura protesta i navijača i igrača.

30'

Dok čekamo novu promjenu rezultata - malo zanimljivosti.

I Hrvatska i Maroko imaju problema sa povredama prije posljednje utakmice u Kataru.

Posljednji trening prije utakmice propustila su tri Marokanca  Nayef Aguerd, Romain Saiss i Noussair Mazraoui i čak četvorica Vatrenih - Nikola Vlašić, Dejan Lovren, Marcelo Brozović i Josip Juranović.

29'

Opasan napad Maroka, išao je po desnoj strani.

Prijetnja po Livakovića, ali je centaršut s boka bio malo prejak - ostaje 1:1.

24'

ŠTEEEEETAAAAAAAAAAAAA

Kakav je majstor Luka Modrić. Pucao je sa 20 metara, a Bono je ovo jedva zaustavio.

Hrvatska dominira, bolji su Vatreni

18'

Dvije velike šanse Hrvatske!

Prvo je Kramarić proigrao Oršića koji radi potez previše pa mu udarac završava u bloku...

U nastavku Perišić ubacuje za Kramarića, a njegov pokušaj glavom hvata Bounou.

Sjajnih 18 minuta susreta.

16'

Novi korner za Hrvatsku.

2:0 u kornerima, 1:1 je rezultat.

Gledamo dopadljiv nogomet.

15'

Malo zatišja nakon furizonog početka.

najavili smo golpove - očekivali smo ih i odmah su postignuti.

Lijepa najava finalnog meča u Dohi.

Kakva je Vaša prognoza - Argentina ili Francuska?

/ Anketa

Ko će biti svjetski prvak u Kataru?
Rezultati
9'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL

Maroko je izjednačio na 1:1.

Dari je stijelac. Slična situacija kao kod gola Hrvatske - prekid, slobodnjak. Lijep ubačaj i mreža se zatresla.

Igra se deveta minuta, a već smo vidjeli dva gola. Rezultat je 1:1.

6'

GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL

Hrvatska vodi 1:0. Gvardiol je strijelac. Sjajna akcija Vatrenih i odmah gol.

Majer je izveo slobodnjak do Perišića koji prebacuje Gvardiolu, a mlada hrvatska zvijezda spektakularno pogađa glavom za vodstvo protiv Maroka!!!

Sjajno otvaranje utakmice!

3'

Šta je sada ovo bilo????

I sada smo u šoku - Bono je imao loptu na nozi i umalo pogodio svoj gol. Lopta mu je prešla preko noge i na njegovu sreću otišla u korner.

Ovo morate vidjeti na digitalnim platformama i društvenim mrežama - kada budete imali vremena.

Rijetko se viđa.

3'

Počela je o mišljenju mnogih - najbesmislenija utakmica reprezentativnog fudbala - meč koji malo ko želi da igra i kojeg će se za koju godinu vjerovatno malo ko sjećati.

Ovo je mlo više od egzibicionog, prijateljskog duela.

Ovaj duel na Mundijalu gledat ćemo i ove godine.

Nažalost, ima ga i u rasporedu za idući.

1'

Počela je utakmica. Hrvatska je krenula sa centra.

Sretno, susjedi.

15:54

Uskoro ćemo čuti nacionalne himne.

Prvo ide himna naših susjeda Hrvata, a zatim Maroka.

15:52

Ovo je sastav Maroka:

Bono - Hakimi, Dari, El Yamiq, Attiat-Allah - Amrabat, Sabiri - Ziyech, El Khannous, Boufal - En-Nesyri.

15:50

Poznati su i sastavi timova.

Hrvatska će igrati u sljedećem sastavu:

Livaković - Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Perišić - Modrić, Kovačić - Majer, Kramarić, Oršić - Livaja

Dalić je odlučio poslati na teren vrlo napadački orijentiranu selekciju i iznenadio sve s odlukom da Perišić bude na poziciji lijevog bočnog!

15:45

HRVATSKA - MAROKO 2:1

HRVATSKA (4-2-3-1): Livaković - Stanišić, Šutalo, Gvardiol (GOL), Perišić - Modrić, Kovačić - Majer, Kramarić, Oršić (GOL) - Livaja

MAROKO (4-3-3): Bounou - Hakimi, Dari (GOL), El-Yamiq, Attiyat-Allah - El Khannouss, Amrabat, Sabiri - Ziyech, En Nesyri, Boufal