Uživo sa finala Lige prvaka: Manchester City je osvojio Ligu prvaka!

3

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos finala Lige prvaka između Intera i Manchester Cityja.

Susret počinje u 21:00 sat. Igra se u Istanbulu, na Olimpijskom stadionu 'Kemal Ataturk', gdje se već održavalo finale Lige prvaka 2005. godine.

Pep Guardiola i Simone Inzaghi su izabrali svoje startere, a navijače iz Bosne i Hercegovine raduje što od prve minute igra naš Dijamant Edin Džeko

Prof. dr. Ismet Gavrankapetanović dobio još jedno vrijedno priznanje

90+5'

GOTOVO JE! MANCHESTER CITY JE OSVAJAČ LIGE PRVAKA ZA SEZONU 2022/23!

90+3'

Jedna od posljednjih šansi za Inter, ali bez gola. Manchester City pred titulom Lige prvaka.

92'

Haaland je faulirao Onanu, koji je imao burnu reakciju. Haaland je dobio i žuti karton. Inter napada, ali bez uspjeha.

90'

Lukaku je opet imao šansu, ali je loše šutirao. Igrat će se još pet minuta u Istanbulu, pet minuta nade za Inter.

89'

ODLIČNA ŠANSA ZA INTER! Kakva situacija pred golom Manchester Cityja! Lukaku s pet metara ne šalje loptu u mrežu, na kraju samo korner za Inter, kojeg ne koriste. Nevjerovatno

86'

Još malo vremena za Inter. Gosens je ubacio nakon lijepe akcije, ali jako loša realizacija. Manchester City ima jednu ruku na trofeju Lige prvaka.

84'

Nove izmjene. Za Manchester City ulazi Kyle Walker, umjesto Johna Stonesa. Za Inter izlaze Darmian i Calhanoglu, a ulaze Henrik Mkhitariyan i D'Ambrosio.

80'

Deset minuta do kraja utakmice. Inter napada, ali bez mnogo uspjeha.

78'

KAKVA ŠANSA ZA MANCHESTER CITY! Foden je lagano prošao kroz odbranu Intera, ali spašava Onana.

75'

Za Inter ulaze Bellanova i Gosens. Izašli su Bastoni i Dumfries.

73'

Šansa za Inter! Lukaku je šutirao, ali je Ederson opet odlično odbranio.

71'

NEVJEROVATNA PRILIKA ZA INTER! Dimarco je bio u fantastičnoj šansi, ali je njegov šut odbranio Ederson, pa ga je njegov saigrač, Lukaku, spriječio da postigne lagan gol. Inter uzvraća!

68'

GOL ZA MANCHESTER CITY! Rodri je strijelac!

64'

Šansa pred golom Intera! Stones se ubacio iza odbrane talijanskog tima, a skoro je došlo do autogola. Korner za Manchester City, prvi na meču, ali bez veće opasnosti po Onanu.

62'

Fantastičan meč u Istanbulu, oba tima se smjenjuju u napadima.

59'

Kakva šansa za Inter! Veliku grešku odbrane Manchester Cityja ne koristi Lautaro Martinez, a zatim Marciniak daje prvi žuti karton na meču. Požutio je Barella.

56'

Nažalost, finale Lige prvaka je gotovo za našeg Dijamanta, Edina Džeku. On je napustio igru, a mijenja ga Romelu Lukaku.

53'

Marciniak je sada navukao gnjev navijača Intera. Gundogan je očigledno faulirao Martineza, ali Poljak nije svirao ništa. Zatim je svirao faul u opasnoj zoni za City, ali loš ubačaj Phila Fodena.

52'

Pep Guardiola u velikom problemu. Nakon De Bruynea, sada se na povredu žali i Gundogan. Njemac će ipak nastaviti meč.

50'

Inter bolje otvorio drugo poluvrijeme, City izgleda neprepoznatljivo bez De Bruynea

47'

Sada potencijalni problemi za Simonea Inzaghija. Na povredu se žali Dimarco, koji je večeras odličan. Marciniak opet nije svirao prekršaj.

46'

Počinje drugo poluvrijeme finala Lige prvaka u Istanbulu!

45+2'

Kraj prvog poluvremena, Manchester City - Inter 0:0.

45+2'

Manuel Akanji šutirao preko gola Intera, evidentno je da će prvo poluvrijeme završiti rezultatom 0:0.

45'

U prvom poluvremenu će se igrati još dvije minute, tako je odlučio Marciniak.

43'

Nove varnice, opet u fokusu sudija Marciniak. Dumfries je faulirao Grealisha, koji je žestoko reagovao jer Nizozemac nije dobio žuti karton. Nakon slobodnog udarca nije bilo opasnosti pred golom Intera.

41'

Suđenje Marciniaka stvara nezadovoljstvo na terenu. Sada su igrači Manchester Cityja tražili prekršaj, pa se žalili na faul sviran Interu.

38'

Evidentno je da igrači Intera igraju s mnogo više energije. Igrači Cityja igraju neprepoznatljivo na momente, dok su Talijani jako staloženi

35'

Finale Lige prvaka je gotovo za Kevina De Bruynea. Umjesto njega Guardiola na teren šalje Fodena, kako je i najavljeno

33'

Smirio se meč u Istanbulu zbog povrede De Bruynea, koji će barem zasada nastaviti utakmicu.

Manchester City - Inter
31'

Sada problemi za Pepa Guardiolu. Na povredu se žali jedan od njegovih najboljih pulena, Kevin De Bruyne. Ako ne bude mogao nastaviti, zamijenit će ga Phil Foden.

29'

Gledamo fantastičan meč u Istanbulu. Džekin pas nije iskoristio Lautaro Martinez, u nastavku akcije Onana brani šut De Bruynea

27'

Uzvraća Manchester City! De Bruyne je pronašao Haalanda, ali fantastično brani Onana. U nastavku akcije loš ubačaj Belgijanca, Inter može odahnuti

26'

Šansa za Inter! Greška Edersona ostavila je gol Manchester Cityja praznim, ali Barella to nije uspio da iskoristi.

23'

Igrači Manchester Cityja tražili jedanesterac zbog igranja rukom, ali se poljski sudija nije oglasio. Oba tima nezadovoljna sa suđenjem Marciniaka.

20'

Prvi udarac Intera na meču, pokušao je Marcelo Brozović, ali lopta je otišla daleko iznad gola.

17'

Inter se oslobodio inicijalnog pritiska, te gledamo zanimljivu utakmicu obje ekipe. Dinamičan meč, kakav se očekuje u finalu Lige prvaka.

14'

Prvi korner za Inter na meču, ali kombinacija talijanskog kluba nije uspjela.

12'

Interesantna situacija pred golom Cityja i prve varnice na terenu. Akteri su Lautaro Martinez, koji je spasio 'mrtvu loptu', a onda je izgubio, te John Stones. Odmah nakon toga u manjem sukobu su i Silva i Calhanoglu.

10'

Prvi ozbiljan napad Intera, ali ubačaj Dimarca ne nalazi nikoga u šesnaestercu Građana.

8'

Dominacija Manchester Cityja, imaju puno više loptu u nogama, te igraju visoki presing na zadnju liniju Intera. Očigledno će Talijani tražiti svoje šanse iz kontra-napada

6'

Bernardo Silva je šutirao prema golu Intera, ali nije uspio pogoditi. Opasnost pred golom kluba iz Milana.

3'

Prva opasnost pred golom Intera, Kevin De Bruyne je poslao odličan pas za Erlinga Haalanda, koji šalje loptu preko gola Andrea Onane. Ipak, sudija svira ofsajd

1'

Finale Lige prvaka između Intera i Manchester Cityja je počelo!

20:57

Ekipe izlaze na teren, sve je spremno za najveću utakmicu u europskom fudbalu. Sretno objema ekipama, a posebno našem Dijamantu Edinu Džeki

20:53

Utakmicu će suditi Poljak Szymon Marciniak, a pomoćnici su mu Pawel Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Četvrti sudija je Rumun Istvan Kovacs.

20:42

Naš Edin Džeko se nalazi na terenu stadiona u Istanbulu, gdje za dvadesetak minuta počinje spektakl.

Edin Džeko pred utakmicu finala Lige prvaka
20:37

Na teren Olimpijskog stadiona 'Kemal Ataturk' je stigao i trofej Lige prvaka, za kojeg se večeras bore igrači Intera i Manchester Cityja.