Uživo sa Bilinog polja s utakmice Bosna i Hercegovina - Gruzija 0:1

1

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos utakmice iz Zenice sa stadiona Bilino polje, gdje se u okviru prijateljske utakmice sastaju Bosna i Hercegovina i Gruzija.

Susret počinje u 20.45 sati.

Duel se igra u Zenici, a prema raspoloživim podacima putem satelitskih i internet platformi utakmicu prenositi sljedeći kanali: Cosmote Sport 3 (Internacionalni), Discovery + (Danska), EuroSport Player (Danska), Nova BH (BiH), Sport 2 (Mađarska), TV 2 Play (Norveška) i ViaPlay (Finska).

Podcast s Tomom – Jadranka Miličević: Za femicid nije kriv samo pojedinac, već čitavo društvo

Pravdu će dijeliti makedonski sudija Aleksander Stavrev, a pomoćnici će mu biti sunarodnjaci Kushtrim Lika i Daniel Vasilevski.

FT

Kraj u Zenici.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nije se proslavila u prijateljskom susretu na Bilinom polju protiv Gruzije.

Zmajevi su porazom otvorili 2022. godinu u Zenici, a nezgodni gosti su slavili pobjedu od 1:0.

Pamtit ćemo da su Zmajevima poništena dva gola zbog ofsajda.

Sa utakmice BiH - Gruzija - undefined

90+3

ŠTETTTTAAAAAA

Rahmanović je pucao na prazan gol, ali je lopta otišla pored gola.

Kakva je ovo bila prilika da postignemo gol za 30 metara pored istrčalog golmana Lorije.

90+2

Totalni bunker gostiju, visi gol u zraku, ali još smo daleko od 1:1.

Imali smo sada lijepu akciju, ali je zavrpšila kao i sve prethodne - promašajem.

90' + 1

Igrat će se još šest minuta.

Sudija nam je dao još vremena da dođemo barem do remija.

90'

Još samo sudija iz Sjeverne Makedonije zna koliko će se igrati u Zenici.

Gruzija je blizu velike pobjede.

85'

Novi korner za Zmajeve.

Ništa naši momci nisu napravili ni nakon ove akcije.

80'

Gruzijski selektor pojačava odbranu. Želi mirno privesti meč kraju. Meč u kojem je postigao gol i došao do cilja.

Zmajevi su bili slabašni da ozbiljnije zaprijete.

74'

ŠTTTTETTTAAAAAA

Stevanović je bio sam pred golom, ali je Lorija ponovo odbranio.

Najbolja prilika Zmajeva u drugom dijelu.

Još 15 minuta nade da dođemo do barem remija.

70'

OPASNOOOO.

Kvaratskkelia je pucao odlično, a Šehić sjajno odbranio. Spasio nas je naš golman da Gruzija dođe do 2:0.

Nakon toga Tsitaishvili je dobio žuti karton.

69'

Sve manje vremena i nade za pulene Ivayla Peteva.

Ništa naši nogometaši ne mogu u napadu. Džeko ne može sam, Gojak je "ispuhao", a Krunić je već odavno pod tušem u svlačionici.

Danilović i Miličević ništa nisu donijeli svojim ulaskom.

64'

Korner za goste. Nisu loše kombinirali Gruzijci, ali naša odbrana je ovoga puta bolje reagirala.

I dalje imamo jedan gol zaostatka. No, sve manje vremena i nade da ćemo vidjeti gol Zmajeva. Prvi u 2022. godini.

58'

Danilović i Miličević su ušli u igru. Petev traži svježe igrače za posljednih pola sata.

Izašli su Saničanin i Krunić, slabi Rade Krunić.

57'

Davitashvili je "požutio". Grubo je oborio Krunića i dobio žuti karton.

Prvi zvižduci s tribina.

53'

Gojak je pucao, ali je Lorija na visini zadatka.

Prije toga Kolašinac je bio na 11 metara, ali je desnom nogom, onom slabijom, slabo pucao.

Ostaje 1:0 za Gruziju.

49'

GOOOOLLLLLLL.

Gosti vode 1:0. Brza kontra i školska akcija gostiju za vodstvo.

Gol je postigao Zivzivvadze. Rutinski je postigao gol pored naše statilčne odbrane.

48'

Opet ofsajd, Džeko je sada postigao gol, ali je bio iza leđa odbrane gostiju.

Ponovo je zastavica pomoćnog sudije ostala u zraku.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Nije bilo promjena u sastavima.

HT

Poluvrijeme u Zenici - Bosna i Hercegovina - Gruzija 0:0.

U prvih 45 minuta vidjeli smo malo kvalitetnog nogometa. BiH je bila bolja, Gruzijci uglavnom odbrambeno orijentirani.

Iz prvog dijela pamtit ćemo stativu Kovačevića sa početka susreta i poništen gol Gojaku u finišu.

Zmajevi su bili bolji, ali nedovoljno kvalitetni da povedu sa 1:0.

44'

Probudili su se navijači.

Ko ne skače mrzi Bosnu, čuje se sa tribinam, dok naši nižu šansu za šansom u finišu prvog dijela.

Gojak je pucao i izborio treći korner, nakon kojeg je ostalo 0:0.

43'

Kovačević je postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda.

Džek oje prvo pucao glavom. Lorija odbranio. a Kovačevuič zakucao loptu u mrežu. No, gol je poništen - bio je u ofsajdu.

42'

Pao je tempo igre. Očekivali smo iskreno više u ova 42 minuta meča, tako da smo tek ponekad mogli biti zadovoljni prikazanom igrom.

Slab smo sadržaj gledati u prvom dijelu. BiH je bolja, ali za gol treba daleko više truda.

40'

Ofsajd je svirao glavni sudija, nakon lijepe akcije Zmajeva.

Džeko je bio u glavnoj ulozi, a iza leđa odbrane Gruzije završio je Stevanović. Mali ofsajd.

36'

Malo mirniji period igre na Bilinom polju.

Pozorište je i dalje na tribinama, tišina, tek ponekad se podigne glas za koji decibel, ali se vidi da je prijateljsko ozračje u Zenici.

33'

Novi korner za Zmajeve. Tek drugi na utakmici, ali prekid je prilika da ozbiljnije ugrozimo gol čvrstih gostiju.

Kod prvog kornera Kovačević je pogodio stativu.

Sada nismo ništa napravili, iako smo u dva navrata pokušavali pucati prema golu Gruzije.

30'

Pola sata igre. Kazali bismo da smo u 30 minuta vidjeli malo nogometa.

Zmajevi su bolji, ali sve to je i dalje jalovo i slabo.

Naklon pola sata, BiH ništa - Gruzija ništa.

25'

Nakon protesta žuti karton dobio je Aburjania.

24'

ŠTETTTTTTAAAAAAAAA

Šta je promašio Demirović. Bio je sam ispred golmana nakon što je "ukrao" loptu kapitenu Gruzije Kashiji.

Išao je sam prema golu i promašio prazan gol. Pokušao je lobovati Loriju.

Ostaje 0:0.

23'

Iza nas je prva četvrtina susreta - nismo upisali nijednu 100 postotnu priliku.

22'

Prvi korner za goste. Lijepo su probili našu odbranu po desnoj strani, ali smo stigli blokirati. Lopta se odbila u korner.

Ništa Gruzijci nisu napravili nakon ubačaja s kuta. Morat će bolje to Dvalli izvesti naredni put.

20'

Prvi povici sa tribina - pohvale za Edina Džeku.

Bori se kao lav, kao da mu je 26, a ne 36 godina.

18'

UHHHHH - imali smo sreće.

Davitashvili je bio u lijepoj prilici, na pet metara od gola Zmajeva. Loše je pucao.

16'

Teatralan pad Zivzivadzea, i sudija je "nasjeo" i svirao faukl za Gruziju.

25 metara od gola Šehića je lopta.

Ništa - ostaje 0:0.

14'

Džeko je pucao, ali loše. Ahmedhodžić je lijepo ponovo ubacio, ali se Dijamant nije najbolje snašao.

Propala je lijepa prilika.

10'

Prvih 10 minuta - Gruzijci prvi put prelaze centar.

Brane se sve vrijeme, dok naši traže rupu u bunkeru ispred gola Lorije.

8'

STATIVAAAAA.

Nakon kornera pucao je glavom Kovačevič. Pogodio je vanjski dio stative.

7'

Prvi korner za Zmajeve. Lijepo igramo na početku susreta.

6'

Prvi aplauzi i zagrijavanje dlanova. Gojak je ubacio, a Kasha izbio loptu u aut.

"Skinuo" je loptu Džeki.

5'

Pozorišna atmosfera na Bilinom polju. Na tribinama moćemo čuti razgovor igrača na terenu.

3'

Početno ispitivanje snaga - naši drže loptu u nogama, povezali su dvije tri akcije, ali sve je još mirno u Zenici.

1'

Počela je utakmica na Bilinom polju.

BiH prva kreće sa centra.

Sretno, Zmejevi.

20:45

Završene su himne Gruzije i Bosne i Hercegovine.

Susret će početi za dva, tri minuta - kako smo i najavili.

20:41

Igrači tek izlaze na teren iz svojih svlačionica.

Evidentno je da će susret kasniti dva, tri minuta,

20:40

Mizerna posjeta na Bilinom polju. Svega 2.500 gledalaca u Zenici će na stadionu pratiti duel protiv Gruzije.

Zmajevi su razočarali u proteklim kvalifikacijama, pa je i to jedan od razloga slabe posjete.

U Zenici nije večeras hladno. Trenutno je 10 stepeni izmjereno. Očekivala se bolja posjeta.

20:38

Igrači su završili zagrijavanje i povukli su se u svlačionice.

Uskoro će ponovo na travnjak. Očekuju se i himne, prvo Gruzije, pa Bosne i Hercegovine.

8:35

Pravdu će dijeliti makedonski sudija Aleksander Stavrev, a pomoćnici će mu biti sunarodnjaci Kushtrim Lika i Daniel Vasilevski.

Na linku ispod možete pogledati ko sve od TV kanala direktno prenosi meč sa Bilinog polja.

8:30

Zadnju pobjedu na domaćem terenu BiH je ostvarila 4. septembra 2021. godine protiv Kuvajta.

Strijelac je bio Smail Prevljak u 66. minuti.

To je jedina domaća pobjeda BiH u posljednjih 18 mjeseci.

Džeko predvodi napad Zmajeva protiv Gruzije - undefined

20:25

Ovo je prva utakmica Zmajeva u 2022. godini.

U novembru su naši nogometaši igrali posljednji duel. Protivnik je bila Ukrajina. Izgubili smo na istom ovom stadionu 16. novembra 2021. sa 0:2.