Uživo s Bilinog polja sa finalne utakmice Kupa BiH: Sarajevo - Velež 3:4

0

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos utakmice iz Zenice sa stadiona Bilino polje, gdje se ufinalu Kupa Bosne i Hercegovine sastaju FK Sarajevo i FK Velež.

Susret počinje u 19 sati.

'Jedan je Muhammad Ali': Predstava koja će vas nasmijati, ali i preciznim udarcem izbiti dah!

3:4

VELEŽŽŽŽŽŽŽ je pobjednik Kupa BiH.

Brandao je siguran i trofej ide u Mostar.

2:2

Dizdarević brani šut Zvonića!!

2:2

Šećerović pogađa za 2:2, ali Rođeni imaju prednost.

1:2

Haskić je pogodio za Velež.

1:1

Varešanovič je promašio penal za Sarajevo.

1:0

Suljić je siguran za Sarajevo.

FT

Kraj regularnih 90 minuta. Gledat ćemo penale.

Nakon 90 minuta rezultat je 0:0.

90'

Kao što smo i napisali - crveni karton.

Isključen je Halid Šabanović. Igrač Sarajeva je dobio žuti karton, drugi i morat će ranije "pod tuš".

88'

Žuti za Šećerovića. Nestvarno koliko prekida u drugom dijelu...

83'

Još sedam minuta regularnog dijela meča.

Ahmetović izlazi, a na terenu je sada Bagarić.

74'

Meč je nastavljen. Sarajevo ima priliku da iz slobodnog udarca ugrozi gol Mostara.

Loše je sve izvedeno.

Evidentno je da su igrači umorni. Sve smo blići produžecima.

70'

Prekinuta je utakmica u Zenici.

Horde zla su zapalile baklje i izazvale prekid.

Sudija Peljto je odmah reagirao. Otišao je do delegata i prekinuo susret.

Dim se polako razilazi, ali meč još nije nastavljen.

Bakljada Hordi zla i prekid - undefined

66'

OPASNNNNNOOOOOOO.

Ahmetović je bio sam pred Jovičićem. Kada je trebao da izvede završni udarac, ostao je bez snage.

Loše je pucao, a mogao je "potkopati" loptu i prebaciti istrčalog golmana Veleža.

61'

Darko Lazić je dobio žuti karton. Još jedan igrač Sarajeva je u notesu sudije Peljte.

Svima prijeti crveni karton. Posebno će biti nezgodno po tim s Koševa ako meč ode u produžetke.

60'

Forza Velež, Forza Velež. Ori se sa zapadne i istočne tribine Bilinog polja.

"Hiljade srca za tebe kuca, jer ti si Velež - šampion".

Lijepo. Prelijepe poruke iz Zenice.

Nova bakljada Red Army - undefined

55'

Slobodan udarac za Velež na 20 metara. Đokanović je dobio žuti karton.

Pucao je Radovac.Slabo. Pogodio je "živi zid".

I dalje čekamo na gol

54'

Bez uzbuđenja na startu drugog dijela.

U ovim trenucima najbolji su navijači - oba tima.

I Red Army i Horde zla navijaju i ne prestaju.

50'

Velež ponovo preuzima inicijativu.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

HT

Poluvrijeme u Zenici.

Sarajevo i Velećž 0:0.

Korektna utakmica. Bolja u prvom dijelu. Velež je imao veći posjed, ali Sarajevo bolje šanse.

42'

Nova prilika za Sarajevo.

Sa 20 metara od gola Mostaraca pucao je Kapić.

Ostalo je 0:0.

Brzo će poluvrijeme, Peljto bi mogao svirati nakon 60 sekundi poslije 45 minute.

38'

Malo mirniji period igre.

Peljto je u centru pažnje. Dodijelio je i četvrti žuti karton. Ovoga puta na klupi Veleža.

Pršeš je dobacivao, a Peljto sve primijetio i urednio sakncionisao igrača Rođenih.

31'

ŠTETAAAAAAA.

Kakva je ovo bila prilika za Sarajevo - Suljić je pucao pored gola.

Ovo se moralo bolje završiti.

30'

OPASNOOOOOOOO.

Sarajevo je imalo slobodan udarac sa 18 metara. Iskosa.

Zaplivao je u prazno Jovičić nakon jednog prekida, ali imali su sreće Rođeni i niko nije skrenuo loptu u gol.

25'

Nova dva žuta kartona u kratkom periodu - Prvo je "požutio" Dino Hasanović iz Veleža, a zatim Halid Šabanović iz Sarajeva.

Ovo je već treći žuti karton koji je dodijelio Peljto.

23'

Taktički sjajno određen posao oba trenera - Uščuplića i Dudića.

Vidi se da su dobro pripremili igrače za "meč godine".

Drago nam je da imamo ovako mlade trenere, koji gaje moderan nogomet. Napadački.

19'

Prvi korner za Sarajevo.

Nakon loše akcije, u kontri je Amer Dupovac zaustavio opasan napad Rođenih i dobio - žuti karton.

17'

DEJANOVIĆĆĆĆĆ je išao sam prema golu Sarajeva.

Loše je pucao, smireni Dizdarević je bez problema zaustavio njegov udarac.

Ostaje 0:0.

16'

OPASNNNNNOOOOO.

Mujakić je bio sam pred golom Veleža, ali se Nihad nije najbolje snašao.

Propala je najbolja prilika na utakmici.

15'

Prva bakljada na Bilinom polju. Za nju su zaslužni navijači Veleža.

Rođeni su sebi dali oduška - vjerujemo da je sve evidentirano u notesu delegata Radike Marića iz Bijeljine.

Red Army zapalile prvu baklju - undefined

12'

Prvih 12 minuta otvorenog nogometa.

Bez dileme ovo je najbolja utakmica ove godine. Po atmosferi i značaju, prevazišla je Vječiti derbi između Sarajeva i Željezničara.

Ulog je veliki - novi trofej i plasman na europsku scenu.

8'

Na terenu se ništa ne dešava. Velež ima posjed, a Sarajevo će sigurno tražiti šansu iz kontre.

U ovom trenutku, Mostarci su u boljoj formi, ali to u ovakvim utakmicama može i da zavara.

5'

Horde Zla su namjenski "šutjele" prvih pet minuta, a onda su "zapalili" stadion.

Istakli su, preko cijele tribine, transparent posvećen Želimiru Vidoviću Keliju.

"Keli", pisalo je na transparentu, uz njegov lik.

Impresivno.

Horde zla za Kelija - undefined

3'

Velika šansa za Sarajevo!

Kapić sa 13-14 metara šutira malo pored gola!

Navijači su već na nogama. Pjesma se već čuje.

1'

Počela je utakmica na Bilinom polju. Sa centra su krenuli prvi nogometaši Veleža.

18:57

U toku je himna Bosne i Hercegovine. Cijeli stadion zajedno pjeva "Jedna si i jedina...". Navijači oba tima.

Emotivno.

18:56

Igrali oba tima sa sudijama upravo izlaze na teren. Navijači ne štede grla.

Čeka nas pravi ambijent koji nije vladao od prošle godine, kada su se Zmajevi borili za plasman na Mundijal i nesretni meč sa Finskom.

18:55

Navijači Sarajeva su tihi. Vjerovatnbo čekaju svojih 90 minuta kada počne utakmica.

Od početka nas dijeli manje od 300 sekundi.

Finale Kupa BiH Sarajevo - Velež - undefined

18:52

Navijači Veleža su raspjevani. Na repertoaru je pjesma Novih fosila - "Za dobra stara vremena".

"Kako je dobro vidjeti te opet
Staviti ruke na tvoja ramena
Kao nekad poljubi me nježno
Za ona dobra, dobra
Dobra stara vremena"

18:50

Prelijepi su uvjeti za igru. Sunce je u Zenici, trenutno su 23 stepena, 10 minuta prije početka utakmice.

Glavni sudija je Irfan Peljto iz Sarajeva. Pomoćnici Senad Ibrišimbegović iz Travnika i Amel Novalić iz Doboja.

18:45

Na tribinama je daleko više navijača Veleža.

Igrači su se nakon zagrijavanja povukli u svlačionice, gdje će imati posljednji dogovor uoči početka utakmice.

Navijači su veoma korektni, a inače se radi o prijateljskim klubovima.

Praznik nogometa u Zenici.

18:40

20 minuta do početka utakmice vlada sjajna atmosfera na Bilinom polju.

Na stadionu je preko 10.000 gledalaca.

18:35

Treneri Dženan Uščuplić i Feđa Dudić odabrali su sastave za večerašnji duel Sarajeva i Veleža u finalu Kupa Bosne i Hercegovine.

Sarajevo: Dizdarević, Šabanović, Dupovac, Mujakić, Lazić, Kapić, Đokanović, Hebibović, Varešanović, Suljić i Ahmetović.

Velež: Jovičić, Radović, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Hasanović, Dejanović, Radovac, Anđušić, Ovčina, Džanković.