Uživo s Eura: Švicarska - Francuska 3:3 (penali 5:4)

0
A. L.

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos utakmice osmine finala Evrolpskog prvenstva između Francuske i Švicarske.

Meč će se igrati u Bukureštu na Areni Nationala.

Boljeg iz ovog duela u četvrtfinalu čeka Španija koja je nešto ranije porazila Hrvatsku nakon produžetaka sa 5:3.

120'

Kraj meča. Novu veliku dramu smo gledali.

Penali

Mbape promašujeeeee! Švicarska je u četvrtfinalu Europskog prvenstva, aktuelni svjetski prvak je ispao.

Penali

Kimpembe pogađa, pa Mehmedi. Hoće li iko večeras promašiti?

Penali

Thuram siguran, pa Vargas jedva pogađa za Švicarce. Bio je na toj lopti Lloris.

Penali

Giroud pogađa s jedne, pa Akanji s druge strane.

Penali

Pogba siguran, pa onda i Schar s druge strane.

Penali

Gavranović prvi šutira. Goooool!

119'

Vrlo lijepa šansa za Girouda koji se sjajno snašao i šutirao, ali Sommer brani.

109'

Mbappe u velikoj šansi na početku drugog produžetka, ali šutira katastrofalno.

105'

Kraj prvog produžetka.

99'

Ništa se ne dešava u ovim trenucima što bi bilo vrijedno pomena.

90'

Počeli su produžeci.

90+4

Kraj. Produžetke ćemo gledati. Nevjerovatan meč.

90+3

Još minut i produžeci.

90'

Moguuuuuuuuuu! Kako ne bi mogli? Gavranović je obrukao Varana i pogodio donji desni ugao. 3:3! Produžeci u Bukureštu.

89'

Sami finiš susreta. Mogu li Švicarci do poravnanja?

81'

Goooooool! Haris Seferović komplikuje stvari u Bukureštu. Pogodio je pored uspavane odbrane Francuza i to je 3:2!

74'

Gooooool! Magija Paula Pogbe. Remek djelo sa oko 20 metara. Lopta je pogodila same rašlje, Sommer nije imao nikakvu šansu.

68'

Francuzi kontrolišu stvari u ovim trenucima.

59'

Gooooooooool!!! Karim Benzema ponovoooo! Nevjerovatan preokret Francuske u svega dvije minute. Napadač Real Madrida je ovog puta pogodio glavom i to nakon što je prethodno Shaqiri napravio veliku grešku.

57'

Gooooooool! Karim Benzemaaaaaaa!!! 1:1 u Bukureštu. Kakav prijem lopte, kakvo snalaženje i kakav gol! Majstor svjetske klase, nema tu šta.

56'

Kakva šansa za Francuze! Kylian Mbappe je pokušao, ali lopta odlazi možda nekih metar pored gola.

56'

Švicarci su propustili sjajnu šansu da možda i bace na koljena Trikolore...

55'

Ništaaaaaa!!! Brani Hugo Lloris!!! Kakva intervencija jednog od najboljih svjetskih golmana. Ricciardo Rodriguez je šutirao.

54'

Penal!

52'

VAR provjerava da li će biti penal za Švicarce. Auu, kakav bi to šok bio.

46'

Počinje drugo poluvrijeme. Nadamo se boljoj utakmici.

45'

Kraj prvog dijela u Bukureštu. Uspavanku smo gledali. Švicarci vode 1:0.

42'

Mbappe pokušava sa ruba šesnaesterca, ali okliznuo se i lopta odlazi visoko iznad gola.

36'

Bez dešavanja u ovim trenucima u Bukureštu.

32'

Elvedi žuti karton nakon neopreznog starta nad Griezmannu.

28'

Kakva bomba Rabiota s preko 20 metara. Ipak, lopta odlazi pored gola.

25'

Francuzi polako izlaze iz šoka.

15'

Gooooool! Švicarska je povela 1:0. Haris Seferović je pogodio glavom!

7'

Nevjerovatnog Mbappea ne mogu zaustaviti tri protivnička fudbalera. Pokušao je ubaciti, ali ispred Benzeme opasnost otklanja odbrana Švicaraca.

2'

Francuzi preuzimaju inicjativu na startu meča. Varane pokušava glavom poslije kornera, ali preko gola.

1'

Počelo je u Bukureštu!

20:58

Dok utakmica nije počela, da saopštimo sastave:

Francuska: Lloris, Varane, Lenglet, Kimpembe, Pavard, Pogba, Kante, Rabiot, Griezmann, Benzema, Mbappé.

Švicarska: Sommer, Elvedi, Akanji, Rodriguez, Widmer, Freuler, Xhaka, Zuber, Shaqiri, Embolo, Seferović

20:56

U toku je intoniranje nacionalnih himni.

20:37

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos susreta osmine finala Europskog prvenstva između Švicarske i Francuske.