UŽIVO finale Lige prvaka: Liverpool - Tottenham 2:0

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prijenos finala Lige prvaka koje u Madridu večeras igraju engelski timovi Liverpool i Tottenham.

22:55

KRAJ utakmice u Madridu

91'

Još pet minuta nadoknade

88'

GOOOOOOOOOOOL!

Origi je riješio finale. Liverpool vodi 2:0.

85'

Odličnu priliku imao je Tottenham. Eriksen je izveo prekid, ali je sjajno odbranio Alisson. Korner za Spurse.

83'

Očajan pokušaj Hendersona. Tottenham opet napada.

82'

Umjesto Allija na terenu je Llorente.

81'

Pokušali su Son i Moura. Tottenham konačno šutira u okvir gola. Ali Alisson je siguran. Ostaje 1:0 za Liverpool.

80'

Deset minuta do isteka regularnih 90. Liverpool ima 1:0.

78'

Alisson večeras bez puno posla, ali ono što je imao odradio je perfektno.

76'

Tottenham je sada krenuo svim silama u napad. Liverpool se brani.

74'

Sissoko mora napustiti igru. Dier je na terenu.

73'

Lukavo je pokušao Alli, ali Alisson je oprezan. Ostaje 1:0 za Liverpool.

71'

Salah je pokušao uposliti Origija i Manea, ali se Sissoko iskupio za detalj iz druge minute. Ostaje 1:0 za Liverpool.

70'

Centaršut Rosea, fudbaleri Tottenhama tražili jedanaestrac, ali se Skomina nije oglasio

68'

Igra se 68. minut susreta. Tottenham još uvijek nije imao udarac u okvir gola.

66'

Junak Tottenhama iz polufinala Lige prvaka na terenu. Moura zamijenio Winksa.

64'

Prošle godine u maju Origi je igrao doigravanje za opstanak u Bundesligi, a ove godine igra finale Lige prvaka.

60'

Pola sata do kraja utakmice u Madridu. Liverpool još uvijek vodi pogotkom Salaha iz druge minute.

59'

Izmjena u Liverpoolu. Origi mijenja Firmina.

58'

Rose je centrirao, a Vertonghen loše šutirao. Ostaje 1:0 za Liverpool.

57'

Prvi korner u drugom poluvremenu za Totenham nakon akcije Sona.

55'

Dele Alli je bio u prilici, ali je Alexander-Arnold izblokirao udarac.

54'

Salah je sada bio u prilici, ali sve je izblokirao Vertonghen. Ostaje 1:0 za Liverpool.

52'

Tottenham je krenuo u kontranapad, ali se odbranio Liverpool. Pojačat će ritam Spursi, a to će ostaviti prostor za kontre Liverpoola.

49'

Ušli smo u 50. minut susreta u Madridu. Liverpool sada napada.

47'
Liverpool - Tottenham - undefined
46'

Počelo je drugo poluvrijeme u Madridu. Nema promjena.

22:05
21:55
Finale Lige prvaka - undefined
21:49

KRAJ PRVOG POLUVREMENA u Madridu.

45' + 1'

Igrat će se dvije minute nadoknade vremena. Eriksen je pokušao, ali nije ugrozio Alissona.

44'

Bez opasnosti po gol Tottenhama. Spursi nisu uspjeli istrčati polukontru. Ostaje 1:0 za Liverpool.

43'

Bit će i šesti korner za Redse večeras.

42'

Liverpool će imati peti korner na utakmici.

40'

Veronghen se žali na povredu. Igra se 40. minut susreta. Liverpool vodi 1:0.

39'

Drugi udarac u okvir gola sada je imao Liverpool. Pokušao je Robertson, ali je Lloris dobro intervenisao. Novi korner za Redse.

38'

Udarac Salaha s bijele tačke jedini je udarac u okvir gola do sada.

36'

Prilika na drugoj strani, ali je sada Henderson loše centrirao.

34'

Bit će korner za Tottenham nakon akcije Dele Allija

31'

Pola sata igre u Madridu. Tottenham je još uvijek bez prave prilike.

29'

Tottenham još uvijek bez prave prilike u Madridu. Liverpool vodi 1:0.

27'

Mohamed Salah je prvi Egipćanin koji je strijelac u finalu Lige prvaka.

26'

24'

Terensku inicijativu ima Liverpool. Još uvijek je 1:0 za Redse s Anfielda.

23'

Pogodak Salaha je drugi najbrži u finalu Lige prvaka. Brži od njega bio je samo Paolo Maldini i to upravo protiv Liverpoola 2005. godine.

22'
Kratko prekinuto finale LP - undefined

22'

Lloris je otklonio opasnost iz svo šesnaesterca.

21'

Salah je izblokiran. Liverpool ima novi korner.

19'

Ženska verzija Jimmy Jumpa u finalu Lige prvaka. Utakmica je bila kratko prekinuta. Susret je nastavljen.

18'

Pokušao je udarcem sa distance Alexander-Arnold, ali nije šutirao u okvir gola Llorisa.

16'

Prošle godine Salah se povrijedio na početku finala Lige prvaka. Ove godine postigao je vodeći pogodak.

13'

Odbranili su se Redsi. Ostaje 1:0 za Liverpool.

12'

Fauliran je Kane i ovo je prilika za fudbalere Tottenhama da centriraju loptu u šesnaeterac Liverpoola.

10'

Korner sada za Liverpool. Tripier ispred Manea izbacio loptu.

9'

7'

Lopta je u nogama fudbalera Tottenhama. Pokušat će ekipa iz Londona brzo uzvratiti.

6'

Korner je za Tottenham na drugoj strani. Tripier je centrirao. ali je sjajan Van Dijk

2'

GOOOOOOOOOOOOOL!

Mohamed Salah je doveo Liverpool u vodstvo.

1'

Počela je utakmica u Madridu. Penal u 20. sekundi.

21:01

Veliki aplauz za Jose Antonia Reyesa na stadionu u Madridu.

20:58

Danas je temperatura u Madridu bila 35 stepenci Celzijusa, a trenutno je samo četiri stepena manje. Ne baš idealni uvjeti za fudbalere.

20:57
Otvaranje finala Lige prvaka - undefined
20:56

20:54

Imagine Dragons, grupa koja dolazi iz Las Vegasa zbavlja prisutne na ceremoniji otvaranja.

20:52

Glavni sudija je Slovenac Damir Skomina, a njegovi pomoćnici su Jure Praprotnik i Robert Vukan

20:50

U ekipu Tottenhama nakon dva mjeseca pauze zbog povrede vratio se najbolji napadač ove ekipe Harry Kane.

20:47

Utakmica u Madridu počet će minutom šutnje u čast tragičnog preminulog Jose Antonia Reyesa.

20:45

Za Liverpool igraju: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Wijnaldum, Henderson, Salah, Firmino i Mane.

20:43

Za Tottenham večeras igraju: Lloris, Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose, Winks, Sissoko, Eriksen, Dele, Son i Kane.