UŽIVO iz Zenice s utakmice Lige nacija: Bosna i Hercegovina - Poljska 1:2

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice drugog kola Lige nacija Divizije A između nogometnih reprezentacija Bosne i Hercegovine i Poljske, koji se od 20.45 sati igra u Zenici na stadionu Bilino polje.

FT

Nogometna reprezentacija BiH upisala je prvi poraz u Ligi nacija.

U Zenici, na praznom Bilinom polju od Zmajeva bolji su bili Poljaci, iako je naš tim prvi poveo preko Hajrudinovića.

U nastavaku susreta, gosti su postigli dva gola i došli do važne pobjede u borbi za opstanak u Diviziji A.

POred gola.

Zadnji napad za Zmajeve da došu do boda.

90"

Igrat će se još tri minute.

Teško da naši dođu do boda.

87'

Umalo nismo i treći gol primili glavom.

Previše smo dali u napad, tako da Poljaci to koriste i stvaraju prilike pred našim golom.

Sada je Krychowiak pucao prema Begoviću. Naš golman je uspio uhvatiti loptu ovoga puta.

83"

KAKVU SMO SADA ŠANSU IMALI

Edin Višća se nije najbolje snašao, i prliika je otišla u nepovrat.

Morao je bolje reagirati.

82"

Imali smo novi korner, drugi tek na utakmicu za BiH.

Džeko je pokušao, ali je turski sudija Cekir svirao - faul.

Ostaje 1:2.

80'

Još 10 minuta nade.

Prema igri u posljednjih nekoliko minuta, kako je ušao Dijamant, kao da se nešto i pokreće u našem napadu.

No, generalno - od gola Hajradinovića u 24. minuti do ove 80. minute, nismo mnogo toga napravili u napadu.

BiH - Poljska - undefined

77'

Džekoooo je pucao po golu, po zemlji, ali je Fabianski zaustavio loptu.

Ovo je bila lijepa akcija da dođemo do 2:2.

Ima još nade, nije sve izgubljeno da ćemo ostati bez bodova.

72'

KAKVAAA je ovo bila prilikaaaa.

Višća je sjajno spustio loptu do Koljića, koji je iz voleja pucao preko gola, nekih 20 centimetara lopta je prošla preko gola.

Koljić se mogao proslaviti večeras.

Ostaje 2:1 za Poljsku.

71'

Teško ćemo do gola. Poljaci su izvukli zadnji red praktično do centra.

Povremeno vidimo sjaj Zmajeva.

68'

Od loših Poljaka gubimo 1:2. Realno, rezultat je loš, igra dosta slabija nego u Firenzi.

Vidi se na igračima da su umorni, teško se kreću...

Sada smo i posljednji na tabeli u našoj grupi.

70"

GOLLLLLLLLL, vode Poljaci 2:1.

Što je Grosicki promašio prije nekoliko minuta, sada je kaznio - postigao je gol za vodstvo Poljaka.

65"

Novi korner za Poljake.

Kada je korner, nekako strahujemo.

Iz jednog od njih smo u 45. minuti primi gol.

Sada je sve prošlo dobro.

63"

Eldar Čivić je malo zakoplicirao ispred našeg kaznenog prostora, ali Poljaci to nisu znali iskoristiti.

Blizu je bilo i penala za Poljake, ali swe Grosicki podignuo sa zemlje.

Dobro je, ostaje 1:1.

60"

ŠTETAAAAAAA

Hodžić je sjajno centrirao, a Višća pucao - pored gola.

Blizu je zaista blizu da povedemo 2:1.

Ulazi Edin Džeko, izašao je neprimijetni Bešić.

55'

Sada su Poljaci ponovo zaprijetili.

Begović je nešto slabije intervenirao, srećom nije bilo nikoga da zakuca loptu u mrežu.

Ipak, ima jedna lijepa vijest

Sjeverna Irska, naš prvi protivnik u baražu za Euro, na svom terenu gubi 1:5 od Norveške.

53'

Ovo je bio odličan napad, ali su ga prekinule sudije iz Turske - sviorale su ofsajd.

Nije bio. Naša komentatorska pozicija je baš u liniji.

Mogli su pustiti napad do kraja.

52'

Malo su naši igralči došli sebi. Onih 15 minuta odmora na polovremenu, baš im je trebalo, jer su puleni Duška Bajevića loše izgledali u posljednjih pet minuta.

I dalje je 1:1.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Bajević se odlupio na prvu izmjenu - izašao je Gojak, a ušao Višća.

HT

Dok ćekamo početak drugog dijela, zanimljiva vijest iz Amsterdama - Italija vodi 1:0.

Strijelac je bio Barella, baš u vrijeme kada smo i mi primili gol od Poljaka, u 45. minuti

HT

Šteta. Odjednom smo se "ugasili".

Posljednjih pet minuta smo se povukli, loše smo stajali na terenu, a Poljaci su stvarali prilike.

Nismo se uspjeli odbraniti i kazna je stigla u 45. minuti.

Kada se sve sagleda, sa ovim timom koji je izveo Bajević 1:1 je odličan rezultat.

HT

Cekir je svirao kraj prvog dijela, 1:1.

Strijelci su bili Hajradinovićč za BiH i Glik za Poljsku.

45'

GOLLLLLLLLL, 1:1.

Nismo se se uspjeli odbraniti.

Četiri zicera za Poljake i gol u posljednoj minuti prvog dijela

Glik je strijelac.

44'

Fortuna je i ovoga puta na našoj strani.

Gol visi u zraku. Samo da nam je da došđemo na odmor.

43'

Dobro je...

Ponovo su Poljaci napali, i sada su bili blizu da dođu do 1:1, ali smo uspjeli sačuvati mrežu.

Korner je za Poljake.

41'

Ponovo smo imali sreće.

Nevjerovatno šta je Grosicki promašio.

Bio je sam pred Begović, puicao loptu glavom, ali direktno u našeg golmana.

Ostaje 1:0 za naše.

37'

Sudijski time-out, da bi igrači predahnuli.

Malo prije toga, bili smo u kontri, ali je Fabianski izašao ispred svog kaznenog prostora i otklonio opasnost.

35'

UHHHHHHHHHHH, imali smo sreće sada.

Poljaci su dobili korner, odličan ubačaj u srce našeg kaznenog prostora.

Kamil Gilk je pucao glavom, ali je lopta prošla pored gola.

Da je išla prema vratnici, teško bi ovo Begović odbranio.

28"

Dobro ovo sve izgleda nakon vodstva Zmajeva i gola Hajradinovića.

Oficijalni spiker na staduionu je rekao da je strijelac bio Gojak, pa je to pisalo jedno vrijeme i na zvaničnom semaforu.

No, ubrzo je sve ispravljeno.

25'

Vodimo 1:0, Cekir je svirao baš penal za Zmajeve.

Istina, bilo je kontakta između Koljića i Bednareka.

Cekir, sudija iz Turske, sve je to pratio i pokazao ne penal.

Nakon toga i žuti karton Bednareku.

23'

BIH VODI 1:0

Strijelac je bio Hajradinović.

SJJJJAJNOOOO

23'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLL

22'

PENALLLLLLLLLLLLLLLLL za BiH

22'

Ovaj tweet je možda i najbolja slika šta se trenutno dešava na Bilinom polju, u prvih 20 minuta.

19'

Na tribinama, u novinarskoj loži, čuje se bukvalno sve šta nogometaši između sebe razgovaraju.

Izuzetno su pristojni, sve je u smislu - dodaj, leđa, pokrij.

Golman Begović je naglasniji.

17'

Bosnom behar, probeharao...

Nova je pjesma koju pjevaju naši navijači sa zgrada oko Bilinog polja.

Za zvučnika se čuje i pjesma, Igraj Bosno...

Počeo je i vatromet.

16'

Bili smo blizu da stvorimo priliku da lakše ugrozimo gol Fabianskog.

No, nekako su naši previše petljali i propao je prvi ozbiljniji napad našeg tima.

14'

Slobodan udarac za Poljsku, iz situacije gdje će može ugroziti naš gol.

Dobro je, ništa nisu napravili.

11'

I dalje je 0:0 u Zenici.

Igra sena sredini terena, još čekamo na pravu priliku.

0:0 je i u Amsterdamu, gdje se sastaju Nizozemska i Italija.

07'

Naši navijači borde Zmajeve sa prozora zgrada pored Bilinog polja.

Sve su to snimili i kolege iz Poljske.

05'

I dalje ispitivanje snaga.

Igra se na sredini terena.

02

Slobodan udarac za BiH i prvi korner za Zmajeve.

01'

Utakmica na Bilinom polju je počela.

Sretno, Zmajevi

20:40

Sa zgrada oko Bilinog polja navijači BiH koji posmatraju utakmicu, u jedam glas su otpjevali - "Jedna si, jedina...", što je vjerujemo izazvalo i emocije kod igrača da igraju još volje.

Čuje se i Volim te, Bosno...

20:37

Selekcije su izašle na teren Bilinog polja.

Uskoro idu himne, prvo Poljske, pa Bosne i Hercegovine.

20:35

Utakmica počinje u 20.45 sati, a sudit će Cuneyt Cakir iz Turske.

BiH ima bod (1:1, strijelac Edin Džeko) iz Firenze, a na prvom mjestu na tabeli u našoj Grupi 1 je Nizozemska, koja je sa 1:0 upravo pobijedila našeg večerašnjeg rivala - Poljsku.

20:22

Naši gosti Poljaci stigli su u Zenicu bez prve zvijezde Roberta Lewandowskog, koji je umjesto Lige nacija izabrao da ljetuje na Sardiniji sa suprugom i djecom.

Poljska će večeras igrati u sastavu: Fabianski, Rybus, Bednarek, Glik, Kedziora, Krychowiak, Goralski, Jozwiak, Zielinski, Grosicki i Milik.

20:20

Bajević je odlučio da u svom debiju na klupi Zmajeva u BiH pruži priliku igračima koji nisu iznijeli teret remija protiv Italije (1:1) u Firenzi, pa je na klupi za rezervne igrače ostavio kapitena Edina Džeku.

BiH: Begović, Kvržić, Saničanin, Bičakčić, Čivić, Hadžiahmetović, Gojak, Bešić, Hajradinović, Koljić, Hodžić.