Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine dočekuje Njemačku u susretu trećeg kola A3 grupe Lige nacija.

Meč se igra na stadionu Bilino Polje u Zenici s početkom od 20:45 sati.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos utakmice.

Asistenciju je upisao Benjamin Tahirović.

70'

Sada se s Bilinog Polja čuje skandiranje: "Savez, napolje!" i "Vico, p**eru"

68'

Nijemci ponovo postigli gol preko Sergea Gnabrya, ali i ovaj put je bio offside.

65'

Mijenja ponovo Barbaez. Dario Šarić i Haris Hajradinović su u igri, a izašli su Armin Gigović i Denis Huseinbašić.

59'

Ipak je poništen gol Njemačke zbog offsidea i to nakon intervencije VAR-a.

58'

GOOOL! 0:3!

Deniz Undav postiže hat-trick.

54'

Mogli su Nijemci sada do trećeg gola, ali je izblokiran pokušaj Undava.

54'

Podrška za Edina Džeku s tribina Bilinog Polja.

50'

Dobar početak drugog dijela utakmice za naš tim. Vršimo pritisak na odbranu Njemačke, ali zasad još bez konkretne prilike.

46'

Sergej Barbarez izvršio je prvu izmjenu na poluvremenu. Umjesto Ivana Bašića na terenu je Benjamin Tahirović.

46'

Krenulo je drugo poluvrijeme!

HT

Kraj prvog poluvremena. Njemačka ima prednost od 0:2.

36'

GOOOL! 0:2!

Nijemci su nas odmah kaznili. Ponovo je strijelac Deniz Undav.

35'

Velika šansa za naš tim! Demirović je izašao sam na gol gostiju i pogodio prečku. Kakva šteta...

32'

Nijemci su postigli još jedan gol, ali je sviran offside.

30'

GOOL! Povela je Njemačka s 0:1.

Tim Kleindienst je asistirao za Deniz Undava, koji je savladao Nikolu Vasilja.

26'

Dženis Burnić je izblokiran nakon akcije po lijevoj strani. Zmajevi su na kraju dobili korner.

24'

Najbolja prilika za Njemačku u dosadašnjem dijelu susreta. Pascal Gross je raspalio po lopti s 30-ak metara, a lopta je završika tik pored stative.

18'

Odličan pritisak našeg tima. Serge Gnabry je pogriješio, ali Demirović nije stigao do lopte.

16'

Zaprijetili su Nijemci, ali na svu sreću, loša realizacija Maximiliana Mittelstadta.

13'

Izuzetno jak tempo utakmice. Naš tim odlično stoji zasad.

10'

Edin Džeko je uposlio Ermedina Demirovića, koji je loše zahvatio loptu iz voleja.

9'

Prvi put su zaprijetili i Nijemci. Tim Kleindienst je gađao glavom, ali preko gola.

7'

Prvi žuti karton na utakmici za našu selekciju. Dobio ga je Armin Gigović.

5'

Vrlo agresivan početak utakmice s obje strane.

4'

Prva šansa za naš tim. Zaprijetio je Ivan Bašić iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla pored gola.

1'

Počela je utakmica!

20:40

U toku je intoniranje nacionalnih himni.

20:38

Igrači i jedne i druge selekcije izlaze na teren.

20:30

BH Fanaticosi su do Bilinog Polja došli u korteu uz pjesmu i bakljadu.

Pogledajte kako je to izgledalo.

"Država Bosna!": Pogledajte korteo BH Fanaticosa kroz Zenicu

20:25

Stadion Bilino Polje je rasprodat, a tribine su ispunjene do posljednjeg mjesta.

U nastavku pogledajte atmosferu koju je zabilježio naš fotoreporter.

Nijemce čeka pakao: Pune tribine Bilinog Polja pola sata prije utakmice

20:20

Glavni sudija večerašnje utakmice bit će Francois Letexier iz Francuske.

Asistirat će mu sunarodnjaci Cyril Mugnier i Mehdi Rahmouni, dok je četvrti arbitar Jeremy Stinat.

U VAR sobi su Willy Delajod i Bastien Dechepy, također Francuska.

20:15

Poznati sastavi

Bosna i Hercegovina: Vasilj, Gazibegović, Katić, Barišić, Kolašinac, Gigović, Burnić, Bašić, Huseinbašić, Demirović i Džeko.

Njemačka: Nubel, Rudiger, Tah, Gross, Kimmich, Andrich, Kleindienst, Undav, Wirtz, Mittelstadt i Gnabry.

Liga nacija | Barbarez i Nagelsmann odredili početne sastave za duel u Zenici

20:15

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice trećeg kola A3 grupe Lige nacija između Bosne i Hercegovine i Njemačke.