Uživo iz Zenice s utakmice kvalifikacija za EURO 2024: Bosna i Hercegovina - Portugal 0:5

14

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice osmog kola kvalifikacija za EURO 2024 između fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine i selekcije Portugala.

Utakmica počinje u 20:45 sati, a igra se na stadionu Bilino polje u Zenici.

FT

Kraj utakmice!

88'

Bliži se kraj utakmice. Izgleda kako će 0:5 biti konačan rezultat.

80'

Nezadovoljni navijači već napuštaju stadion.

77'

Slovačka je povela u gostima kod Luksemburga s 0:1, što je rezultat koji je dovodi nadomak plasmana na EP.

71'

Povrijedio se Šehić, kojeg je zamijenio Vasilj. Priliku u našem timu dobio je i Gojković.

69'

Navijači sada skandiraju "Savez napolje!"

66'

U našem timu Hamulić je zamijenio Stevanovića.

65'

Ronaldo je napustio teren kod Portugala, a pritom je pozdravio publiku. Zamijenio ga je Jota.

64'

Džeko je pokušao pronaći Pjanića, ali je taj pas našeg kapitena bio prejak.

63'

Portugalci se već duže vrijeme dodaju i čuvaju loptu u svojim nogama, što iritira naše navijače, koji im zvižde.

57'

Na ostalim mečevima iz naše grupe, Island je poveo protiv Lihtenštajna s 3:0, dok je u duelu Luksemburga i Slovačke i dalje 0:0.

56'

Naš tim izgleda malo bolje u drugom poluvremenu, ali još ne uspijeva napraviti nikakvu ozbiljniju priliku.

50'

Kako stvari stoje, ovo će biti najteži poraz BiH u zvaničnim takmičenjima.

Do sada smo dva puta gubili s po 4:0, jednom od Grčke i jednom od Belgije.

46'

Selektor Milošević napravio je dvostruku izmjenu. Ušli su Gazibegović i Hadžiahmetović, a izašli Demirović i Rahmanović.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

HT

Poluvrijeme u Zenici.

Portugal vodi s visokih 0:5. Očajno izdanje naše selekcije.

45+2'

Mogli su Portugalci i do šestog gola, ali je udarac Felixa odbranio Šehić.

45+1

Konačno i jedan ozbiljan napad naše selekcije, na kraju smo dobili samo korner.

43'

Ponovo je priznat gol Portugalu poslije gledanja VAR-a. Strijelac za velikih 0:5 bio je Felix.

41'

Nešto prije toga, jedan navijač je utrčao s tribina i krenuo prema Ronaldu, kojeg je zakačio po nozi.

Ipak, s kapitenom gostiju je sve bilo u redu, a navijač je brzom intervencijom izveden s terena.