Uživo iz Zenice sa utakmice kvalifikacija za EURO 2024: Bosna i Hercegovina -Slovačka 1:2, FT

1
R. R.

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice devetog kola kvalifikacija za EURO 2024 između nogometne selekcije Bosne i Hercegovine i Slovačke.

Utakmica počinje u 20:45 sati, a igra se na stadionu Bilino polje u Zenici.

22:40

Naša reprezentacija je poražena od Slovačke rezultatom 2:1.

Završene su kvalifikacione utakmice za naše Zmajeve. Nadamo se boljim rezultatima u baražu i plasmanu na prvo Europsko prvenstvo u historiji

FT

Utakmica je završena!!!

90+2'

Slovaci prave pritisak na našu zadnju liniju. Zmajevi ne mogu da iznesu loptu na suprotnu polovinu!

90+1'

Sudija je produžio meč četiri minute

89'

Zolotić je napravio veliku grešku, ali se na kraju ispravio i blokirao šut Slovačke!

89'

Ukazuje se pomoć slovačkom fudbaleru nakon što se povrijedio u duelu sa Demirovićem

87'

Milošević mijenja: iz igre izlaze Hamulić i Hajradinović, a njih umjesto ulaze Almedin Ziljkić i mladi Dal Varešanović

85'

Jirka ulazi u igru umjesto Suslova.

84'

Ne žure Slovaci. Zadovoljni su ovim rezultatom te bi im ovo mogla biti sedma pobjeda u kvalifikacijama.

S druge strane Zmajevima sedmi poraz!

Susret BiH i Slovačke
82'

Tupta je napravio faul, ali se sudija ne drži postavljenog kriterija. Ništa od kartona!

81'

Nermin Zolotić je trenutno igrač Casa Pie, a poznato je da je igrao i u sarajevskom Željezničaru.

80'

ŠTETA Gužva je bila u šesnaestercu Slovačke. Pokušao je Mujakić, ali nažalost nije bilo opasnosti po Rodaka!

78'

Luksemburg s igračem manje vodi Lihtenštajn sa 1:0

78'

Izašao je u našem sastavu Gojko Cimirot, a zamijenio ga je Nermin Zolotić!!!

75'

Slovaci su napravili novu izmjenu.

Izašao je Mak, a zamijenio ga je Tupta. Također je teren napustio i stijelac gola Božerik, a zamijenio ga je Polievka.

73'

Nažalost, taman kada smo krenuli da igramo dobro, poremetio nas je crveni karton.

Sada se moramo vratiti! Naprijed Zmajevi!!!

71'

Gol: Vodi Slovačka 2:1, a strijelac je Satka koji je nakon kornera naletio na drugu stativu i pogodio, a iz kornera je ubacio Mak

66'

Portugal vodi 2:0 na domaćem terenu.

Strijelac gola je Horta u 66. minuti.

66'

Benes nije mogao nastaviti meč zbog povrede, Kucka ulazi umjesto njega. Sada Slovaci još jači!

64'

Neko od članova stručnog štaba naše reprezentacije je dobio žuti karton.

63'

Gojković je dobio drugi žuti karton te će tako morati napustiti teren.

Zmajevi do kraja utakmice s Igračem manje.

61'

ŠTETA

Demirović je centrirao, ali Hamulićev šut je na kraju izblokiran.

Igramo sve, bolje i bolje

60'

ŠANSA: Šutirao je Demirović, ali njegov udarac je lagan plijen za golmana Slovačke

59'

Upavo je izašao Prevljak, a ušao dugoočekivani Nemanja Bilbija te će mu ovo biti šestiu nastup za selekciju

58'

Smail Prevljak je požutio. Treći žuti karton za Zmajeve na večerašnjem meču.

57'

Uspjeli smo ukrasti loptu ma polovini Slovačke, ali Shatka je intervenisao.

55'

Zmajevi su pleli mrežu na polovini Slovaka, ali je u ofsajdu uhvaćen Demirović.

54'

Božanyk je dobio žuti karton jer se popeo na ogradu.

52'

Gol za Slovačku - 1:1

Slovaci su ekspresno izjednačili na Bilinom Polju. Srijelac je bio Bezanik na asistenciju Hancka.

49'

GOLLLLLLLLLL

Nakon kontranapda naše selekcije Slovaci su sami sebi pospremili loptu u mrežu.

48'

Bašić je požutio nakon što je nagazio Dudu iz slovačke selekcije!

46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno Zmajeviii! Do pobjede!!!

21:47

Milošević je pripremio tri zamjene među kojima je i Nemanja Bilbija. Vidjet ćemo da li će svi ući u toku meča!

HT

Poluvrijeme u Zenici - Bonsa i Hercegovina - Slovačka 0:0.

42'

Pao je prvi gol u našoj grupi - Portugal vodi 1:0.

Strijelac je bio Bruno Fernandez. Igraju kući protiv Islanda.

41'

ŠTETTAAA

Hajradinović silovito pokušao sa oko 23 metra, ali golman Slovačke sjajno brani

37'

Novi korner za goste (treći, BiH samo jedan). Hamulić se bori za loptu, ali nije uspio da je spasi i otišla je u korner.

Lopta je iz kornera krenula prema našem kaznenom prostoru, a oglasio se austrijski sudija.

Nije penal, svirao je faul za BiH.

35'

Žuti karton Renato Gojković.

28'

Novi korner za Slovačku.

Gazibegović je dobro reagirao i spasio gol.

Nakon kornera - ništa. Škrinjar ponovo i ponovo preko gola.

24'

SREĆAAAA

Pirić je otišao u prazno, loše je reagirao i dao Slovacima priliku da pogode praznu mrežu. Sreća pa je napadač Slovačke pucao pored gola.

Ostaje 0:0.

20'

Iz kornera lopta prema prvog stativi. Rodak "boksuje" i lagan posao za golmana engleskog Fulhama.

19'

Lijepo igraju naši. Evo ga i prvi korner za Zmajeve.

12'

Ovako izgleda tabela u našoj grupi.

Teško je vidjeti da je Luksemburg ispred nas...

Standings provided by Sofascore

10'

Bez golova, bez prilika nakon 10 minuta.

Selektor Savo Milošević je pored aut-linije. Dijeli savjete igračima.

6'

Prvi korner na utakmici - izvest će ga Slovaci.

Škrinjar je pokušao, ali lopta odlazi preko gola.

4'

Dok čekamo prva uzbuđenja na Bilinom polju - malo statistike. Bosna i Hercegovina i Slovačka odigrali su do sada pet mečeva.

Tri pobjede BiH, dvije Slovačke.

Najslađa 10. septembar 2013. Slovačka 1 : 2 Bosna i Hercegovina. Žilina i gol Izeta Hajrovića.

1'

Počela je utakmica.

20:44

Himna Bosne i Hercegovine.

Bilino polje će biti poluprazno večeras. Ali, grupa navijača je uglas otpjevala "Jedna si, jedina..."

Intoniranje himne pred početak meča
20:43

Himna Slovačke. Na tribinama je i nekoliko stotina navijača iz Slovačke, koji su toplo dočekani u Zenici.

20:42

Utakmica nije ni počela, a sa tribina zeničkog stadiona se čuje "Savo, odlazi...".

20:39

Večerašnju utakmicu sudi Austrijanac Julian Weinberger, a pomažu mu sunarodnjaci Maximilian Kolbitsch i Andreas Witschnigg.

Četvrti sudija je Stefan Ebner, a u VAR sobi su Alan Kijas i Manuel Schuettengruber.

20:28

Za Slovačku od prve minute igraju:

Rodak; Pekarik, Šatka, Škriniar, Hancko; Duda, Hrošovsky, Beneš, Mak, Suslov, Boženik.

20:25

Na našem portalu prije meča sa Luksemburgom - objavili smo anketu sa pitanjem koliko će bodova osvojiti Zmajevi u dva naredna meča.

Još možete glasati jer za manje od pola sata igramo protiv Slovaka. Samo ovoga puta u opciju su tri, jedan ili nijedan bod.

Trenutno najviše glasova ima nijedan bod (471), jedan bod ima 68 glasova, a tri boda - 38 glasova.

Glasajte:

/ Anketa

Koliko će Zmajevi bez Džeke i Pjanića osvojiti bodova u utakmicama protiv Luksemburga i Slovačke?