Jad i čemer: Zmajevi razbijeni i poniženi u Luksemburgu

8

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je još jedan težak poraz u kvalifikacijama za EURO 2024.

Zmajevi su razbijeni na gostovanju kod Luksemburga, koji je u okviru 9. kola grupe "J" slavio pobjedu rezultatom 4:1.

Poveo je domaći tim već u 6. minuti golom Mathiasa Olesena.

Sve veća podrška: Još jedna zemlja objavila da je kosponzor rezolucije o genocidu u Srebrenici

Taj gol je vidno poremetio naše reprezentativce, koji nisu uspjevali napraviti ozbiljnu priliku.

U 29. minuti Luksemburžani su uduplali vodstvo. Dosuđen im je penal, koji je u gol za 2:0 pretvorio Gerson Rodrigues.

Pogledajte kako su navijači BiH bakljama prekinuli utakmicu protiv Luksemburga

Prije toga su naši navijači bakljama prekinuli meč na nekoliko minuta.

Potpuni krah našeg tima potvrdio je Nihad Mujakić autogolom za 3:0 u 55. minuti.

Uspjeli smo smanjiti u nadoknadi pogotkom Renata Gojkovića, ali je Luksemburg pred sami kraj preko Rodriguesa postigao još jedan gol za historijsko poniženje našeg tima.

/ Anketa

Koliko će Zmajevi bez Džeke i Pjanića osvojiti bodova u utakmicama protiv Luksemburga i Slovačke?
Rezultati

S večerašnjim porazom, šestim u kvalifikacijama, ostali smo na učinku od devet bodova i pretposljednjoj petoj poziciji.

Luksemburg je s četvrtom pobjedom došao do učinka od 14 bodova i treći je na tabeli.

Naredi meč naš tim igra za tri dana u Zenici protiv Slovačke, koja je pobjedom nad Islandom (4:2) ovjerila plasman u Njemačku.