Uživo iz Wroclawa sa utakmice Lige nacija: Poljska - Bosna i Hercegovina 3:0

0

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice četvrtog kola UEFA Lige nacija, između PoljskeBosne i Hercegovine, koja se od 20.45 sati igra u Wroclawu.

FT

Završena je utakmica.

Poljska je slavila pobjedu od 3:0 i tako udaljila Zmajeve od trećeg mjesta u Ligi nacija.

Dva gola postigao je Robert Lewandowski, dok je treći gol za Poljake, koji su ruku na srce bili bolji tim, postigao Linetty.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

90'+2'

Još minut da se završi ova noćna mora u Wroclawu.

Poljska je već davno slavula nad BiH.

čekamo samo kraj utakmice.

90'

Pawson je tri minute produžio meč u Wroiclawu.

Sve je bilo gotovo još nakon prvog gola Lewandowskog i crvenog kartona za našeg Ahmedhodžića

87'

Sve manje nade da zatresemo mrežu Poljaka, još tri minute do kraja susreta.

Pawson će produžiti sigurno susret.

On je svoj posao završio u prvom dijelu kada je isključio Ahmedhodžića.

Može mirno da se vrati avionom u Englesku.

84'

Naši su u napadu - Cipetić ide prema gol, ali ništa.

Ponovo su Poljaci sabrani u odbrani.

Ostaje 3:0 za Poljsku.

80'

Još 10 minuta do kraja susreta.

I dalje je 3:0 za Poljsku.

Naši pokušavaju da postignu gol i ublaže težak poraz u Wroclawu.

78'

Poljaci su zaslužili pobjedu.

Možda bi do nje došli i bez pomoći sudije Pawsona, ali do tog iskljućčenja Ahmedhodžića, Zmajevi su bili bolji tim.

Samo da ostane ovaj rezultat. I on je prevelik kada se sve vidi, ali je bolji nego 0:4 - definitivno.

73'

Nova izmjene Bajevića.

U igru ulaze Milošević i Hajradinoivić.

Izašli su Hadžiahmetović i Krunić.

67'

Cipetić je zaprijetio, ali nije uspio postići gol

Bila je ovo lijepa prilika da dođemo do počasnog gola.

66'

I U Bergamu se igra 66 minuta - trenutni rezultat između Italije i Nizozemske je 1:1.

To je rezultat koji nam odgovara, jer daje kakve, takve nade da možemo sa jednom pobjedom biti treći i preteći Azzurre ili Lale.

Još 25 minuta do kraja susreta.

57'

Još jedna velika šansa za Poljake - Šehić brani.

Naš golman je sjajan - spasio nas je katastrofe.

Lewandowski će ostati na dva gola - izlazi iz igre, ušao je Milik, napadač Napolija.

I kod nas izmjena - ulazi Prevljak. Izašao je Džeko.

Izlazi i Višća, ulazi Gojak.

53'

Još jedna šansa za Poljake, ali ostaje 3:0.

Šehić je dobro odbranio.

U kontri Džeko pokušava, ali teško ide kada je sam u napadu.

51'

Lewandowski i 3:0 za Poljsku.

Zvijezda Bayerna je majstorski realizirao jednu akciju Poljaka ipostigao drugi gol na utakmici.

Lijepa akcija Poljaka.

49'

Korner za Zmajeve.

Džeko je izborio udarac iz ugla.

Bilo bi lijepo da postignemo gol.

Višća ubacuje u peterac i novi korner za naš tim.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Poljaci u posljednjih 45 minuta susreta idu sa dva gola prednosti.

Teško će naši Zmajevi do preokreta, posebno jer imamo igrača manje.

HT

Ovo je Craig Pawson.

Engleski sudija iz Sheffielda - ljubitelj dijeljenja crvenih kartona.

Ovo je samo jedna fotografija iz Premier lige, a da ne govorimo da nema engleskog kluba koji se nije  žalio na njega.

Sudija Craig Pawson - ljubitelj crvenih kartona - undefined

HT

Poluvrijeme u Wroclawu - teška noć za Zmajeve.

Poljska vodi 2:0 i ima igrača više.

Strijelci su bili dva igrača sa početnim slovom L - Lewandowski i Linetty.

Ne jednog igrača više već dva - tu je i engleski sudija Pawson.

45'

Novi gol za Poljskoj.

Bila je ovo sjajna akcija naših domaćina.

2:0 za Poljsku.

43'

Šehić brani, moglo je biti 2:0, ali je naš golman sjajno odbranio šut Grosickog.

Poljaci i dalje vode sa 1:0.

40'

Gol za Poljsku.

Lewandowski je strijelac.

37'

Pawson se pokušava sada vaditi pa dijeli Poljacima žute kartone.

Ništa mu neće to pomoći dok naših igrača, iako je Bernareka zapisao u notes.

36'

Višća je pucao iz slobodnjaka.

Szczesny brani i ovo.

Još 10 minuta do kraja nprvog dijela i dalje je 0:0.

35'

Panika u redovima Poljske.

Imali smo ih u šaci, ali nismo uspjeli postići gol. Cipetić je upropastio dobru priliku.

Izborili smo samo korner.

Ovo je, nećete vjerovati, prvi korner na utakmici.

Sa utakmice Poljska - BiH - undefined

33'

Ono o čemu smo govorili prije 10 minuta sada je stigla i potvrda.

Bajević je morao pojačati odbranu.

Loše je da iz igre vadi Pjanića.

Ušao je Hadžikadunić, ali nije imao drugog rješenja naš selektor.

31'

Gledamo dinamičnu utakmicu.

Možda najdinamičniju u Ligi nacija ove sezone.

Mi smo bolji bili u prvih 10 minuta, a u narednih 20 minuta Poljaci dominiraju.

30'

Pola sata igre - sreća je sada bila na našoj strani.

Lewandowski je pogodio stativu.

Dobro je, a vidjeli smo loptu u mreži Šehića.

Nije nam jasno kako je napadač Bayerna ovo promašio.

27'

Englezi se prave Englezi - sada su pustili Poljake da dođu do pet metara, a da nisu podigli zastavicu za ofsajd.

Svašta.

No, i dalje je 0:0.

Čekamo da i naši nešto naprave, jer nakon isključenja Ahmedhodžića na terenu je samo jedan tim - poljski.

26'

Lewandowski je najuporniji da prvi postigne gol.

Uglavnom sve lopte idu prema njemu.

Loptu prima uglavnom na vrhu kaznenog prostora, ali do sada ništa nije napravio.

Trebat će nam neka magija da ostanemo neporaženi.

24'

Poljaci vrše pritisak.

Teško da ćemo se moći odbraniti, posebno kada protiv sebe imamo 11 Poljaka - i engleskog sudija Pawsona.

22'

Imali smo sada sreće.

Naša odbrana je bila izigrana i kada se očekivao završni udarac - Robert Lewandowski je propustio dobru priliku!

Nakon što je primio loptu u šesnaestercu, pucao je po golu, ali je mu šut otišao malo iznad prečke.

Lopta je otišla izvan terena i igru će nastaviti Bosna i Hercegovina.

21'

Bajević još nije izvršio izmjenu.

Kako sada stvari stoje, neće nikoga uvoditi kako bi pojačao odbranu.

Za sada idemo u istom sastavu, samo bez Ahmedhodžića koji je već u svlačionici.

18'

I Džeko je završio u bilježnici sudije Pawsona.

Dobio je žuti karton, jer je Englezu prigovorio za crveni karton koji je dao Ahmedhodžiću.

Sada je Pjanić na terenu. Klich je bez lopte udario Pjanića.

On je dobio samo žuti karton.

Pawson je pravi slijep.

17'

Lewandowski je pucao, ali se obrukao.

Loše je izveo "slobodnjak" sa 20 metara, nakon što je Englez "pogurao" Poljake sa crvenim kartonom za našeg Zmaja.

Ovo je bruka, velika bruka sudije Pawsona.

15'

Neeeeeeeeeeeee - crveni karton.

Crveni karton za Ahmedhodžića.

Engleski sudija nije imao milosti. Nije ovo za crveni karton.

Gospodine Pawson, ovo nije vidjelo faul za isključenje.

12'

Krunićććććććććććććć - morao je ovo bolje.

Imao je odličnu poziciju za bolji udarac, ali je zvijezda Milana opet pucao preko gola.

Tražimo tu pobjedu, jer sa remijem teško da možemo biti treći u grupi na kraju.

Može, ali će nam trebati jedna pobjeda - ona u Nizozemskoj ili protiv Italije u BiH.

10'

Još jedna utaklmica iz naše grupe se igra večeras. Počela je u istom terminu.

Italijani u Bergamu dočekuju Nizozemsku.

I na Apeninima je 0:0.

9'

Nećemo nikoga hvaliti večeras - ne dok ne povedemo 2:0.

Pohvalili smo Šehića, pa je sada dao jednu loptu Poljacima.

Srećom - ostaje 0:0.

7'

Odlično smo startali.

To vide i ljubitelji nogometa koji su aktivni na Twitteru.

Ovo je jedan od komentara:

6'

Sada su Poljaci malo krenuli u napad.

Šehić je to očistio - "naša mačka".

5'

Krunić je sada bio u kaznenom prostoru Poljaka - pucao je loše, preko gola.

Odlično smo otvorili utakmicu - dva udarca.

Ostaje 0:0 u Wroclawu.

4'

Pogledajte kako je izgledao teren stadiona u Wroclawu - 40 minuta prije početka utakmice.

2'

Odmah Pjanić puca prema golu Poljaka.

Szczesny braniii.

1'

Počela je utakmica.

20:42

Ovo je sastav Poljaka:

Szczesny, Reca, Bednarek, Glik, Kedziora, Goralski, Linetty, Grosicki, Jozwiak, Klich i Lewandowski.

20:40

Bajević se odlučio za provjerene snage. BiH: Šehić, Kolašinac, Saničanin, Ahmedhodžić, Cipetić, Pjanić, Hadžiahmetović, Cimirot, Krunić, Višća i Džeko.

Na klupi su: Brašnić, Pirić, Nastić, Todorović, Tatar, Prevljak, Gojak, Hadžikadunić, Đurić, Hajradinović, Lončar, Milošević.

Utakmica na stadionu Miejski počinje u 20.45 sati.

20:35

Reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras igra najvažniji meč nove sezone Lige nacija, a u Wroclawu će gostovati Poljskoj.

U pitanju je meč 4. kola, a pobjedom momci Dušana Bajevića žele preuzeti treće mjesto na tabeli od večerašnjeg rivala, a ono garantuje nastup u Ligi A i u sljedećoj sezoni.

20:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice četvrtog kola UEFA Lige nacija, između Poljske i Bosne i Hercegovine, koja se od 20.45 sati igra u Wroclawu.