Uživo iz Varšave sa meča UEFA Superkupa: Real Madrid - Atalanta Bergamo 2:0

0

Fudbaleri Real Madrida i Atalante će se sastati na neutralnom terenu PGE Narodowy u Varšavi, Poljska.

Na portalu Radiosarajevo.ba možete pratiti tekstualni prijenos uživo svih najbitnijih dijelova utakmice.

Ovo je utakmica Superkupa UEFA-e gdje se sastaju prošlosezonski osvajači Lige Prvaka i Europa lige.

Turisti u Hrvatskoj uhvaćeni na djelu, pogledajte što izvode: ‘Kakav su primjer svojoj djeci’

Pobjednik Lige Prvaka je bio Real Madrid, dok je Atalanta bila šampion Europa lige gdje igra naš zmaj Sead Kolašinac

FT

Kraj finala Superkupa. Zanimljiv okršaj između Real Madrida i Atalante. Real Madrid je osvojio ovaj trofej pobjedom Atalante sa rezultatom 2:0 golovima Mpabeea i Valverdea. U početku smo imali dosta balansiranu igru, ali na kraju je kraljevski klub prevagnuo i završio sve sa dva pogotka.

90+2'

Nova izmjena u Atalanti. Izlazi Mario Pašalić, a ulazi Alberto Manzoni.

90+2

Švicarac produžio igru za još dvije minute.

88'

Izlaze Carvajal i Bellingam, a ulaze Lucas i Ceballos.

87'

Vinicius izlazi iz igre, ulazi Arda Guler.

82'

Kylian Mbappe izlazi iz igre, umjesto njega ulazi Brahim Diaz.

81'

Nevjerovatna prilika Viniciusa uz asistenciju Luke Modrića.

78'

Mali incident između Carvajala i Lookmana.

76'

U igru ulazi legendarni Luka Modrić umjesto Rodryga.

75'

Atalanta umalo da zada siguran pogodak, spasila ih je  reakcija Godfreya.

71'

Atalanta opasno priprijetila kraljevskom klubu, ali golman uspijeva spasiti situaciju.

67'

GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!!

Real Madrid vodi 2:0.

Mpabbe postiže svoj prvi gol za kraljevski klub. Čarobni povratni pas Bellinghama koji je Mpabbe poslao u mrežu Atalante.

65'

Bellingam ponovo pravi ogromnu šansu, ali golman reaguje kako treba i spašava Atalantu od drugog gola.

64'

Djimciti dobija žuti karton. Slobodni udarac za Real Madrid. Ovo je opasno. Atalanta se ovaj put uspijeva odbraniti.

60'

Novi pritisak Real Madrida. Izgleda da Atalanta gubi onaj kontinuitet iz prvog poluvremena

58'

GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!!!! Real Madrid vodi 1:0. Vinicious je prošao i dobro je došao Valverde koji je dovršio posao.

Video gola možete pogledat OVDJE.

52'

Real Madrid pokušava napraviti novu šansu, ali to završava novim kornerom za istoimeni klub.

48'

Real pokušava da napravi kontranapad, ali Vinicous ne uspijeva pronaći Mbappea da se to nastavi.

47'

Nevjerovatna prilika Atalante, ali Curtois ne propušta da impresionira svojim golmanskim vještinama

46'

Počelo drugo poluvrijeme.

HT

Kraj prvog poluvremena.

45'+2

Igrat će se još dvije minute i pored toga Rodrigo pogađa prečku Atalante što je sigurno istresiralo i jedne i druge navijače.

43'

Lookman pokušava šutirati na gol Real Madrida, ali to završava kornerom za Atalantu.

42'

Vinicous dobija žuti karton zbog faula i nastavio se praviti nevin iako je očigledno da je napravio prekršaj.

39'

De Roon je faulirao igrača Real Madrida.

37'

Dobra reakcija Kolašinca. "Pojeo je" Mbappe-a, ali to na kraju završava faulom

34'

Bellingam dobija žuti karton zbog bliskok susreta sa golmanom.

33'

Lookman munjevito krenuo prema golu Real Madrida, ali odbrana Real Madrida reaguje.

32'

Bellingam se približava protivničkom golu i to rezultira outom za Atalantu.

29'

Real Madrid pokušava da napravi kontranapad, ali nemilosrdna Atalanta se brani.

27'

Prekršaj Lookmana nad Viniciousom.

26'

Ederson šutira preko gola.

25'

Nevjerovatna ofanzivna igra Atalante u prvih 25 minuta. Real Madrid je iskusio par rizičnih situacija.

24'

Prećka za Atalantu. Ovaj put je Real Madrid izvukla sreća.

22'

Atalanta ne jenjava u svojim napadima, ali Real Madrid uvijek zna kako odreagovati

19'

Atalanta vrši pritisak, ali veliki Real Madrid reaguje baš onako kako situacija traži.

16'

Real Madrid vrši pritisak na Atalantu i izbacuju loptu van granica terena.

15'

Najbolja prilika do sada u utakmici, Mpabbe šutira, a Carvajal pravi prekršaj.

12'

Atalanta šutira na gol, ali golma Real Madrida je dorastao zadatku.

10'

Zapacosta povrijeđen leži na travnjaku. Mediciniari ušli na teren da pomognu. Ima krvi na glavi igrača.

8'

Ederson dobija žuti karton zbog grube igre sa Valerdeom.

6'

Šansa za Atalantu uz prekršaj u napadu.

3'

Grub start utakmice, nekoliko surovih prekršaja igrača Atalante nad igračima Real Madrida.